Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baratnőmmel szakítottunk. Van...

Baratnőmmel szakítottunk. Van egy közös kiskutyánk amit közösen vásároltunk. Ő elakarja tiltani előlem ,a kutya oltási könyvébe az ő neve van.Jogilag van rá bármi esély ,hogy láthassam ??

Figyelt kérdés

2023. ápr. 29. 21:18
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:

#18

Amikor még úgy volt ,hogy megkaphatom néha ,én már akkor felajánlottam ,hogy minden költségnek a felèt állom.


Nincs sajnos adásvételi szerződés.

2023. ápr. 30. 10:34
 32/39 anonim ***** válasza:
93%

Jobban jársz, ha elengeded. Nem csak a kutyát, hanem ezt az egész történetet.

Kihevered... Tanulópénz. Nincs olyan, hogy jóban rosszban. Bárkivel is hozzon össze az élet, az ilyen "támadási felületeket" mindig le kell védeni, és elsőnek mindig csak a saját érdekeid nézni.

Ez nem gec1ség, a világ teszi ilyenné az embereket. Az ilyen esetek.


10-20 milliós ingóságokat (amikről szintén ritkán van számla) is fel lehet halmozni évek alatt, amikből ugyanilyen könnyen kisemmizhetnek!

Legközelebb észnél leszel.

2023. ápr. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
91%

Sajnálom, ami történt. Esetleg ajánld fel, hogy megveszed tőle, ha ennyire ragaszkodtál hozzá.

És tanulj a helyzetből, a jövőben csak szerződéssel vegyél kutyát, tenyésztőtől. Én pl tenyésztőként mindig letisztázom, kié a kutya. Akkor is, ha házasok, mert egy válás során szeretném tudni, hogy kinél marad majd. Nincs olyan, hogy közös kutya, egy gazdája van, utana pedig nevelik, ahogy jónak látják.

Megkockáztatom, hogy rutinos menhelyeknél is ugyanez a protokoll...

2023. máj. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:
# Levontam a tanulságot minden szempontból , sajnos így jártam .Legjobban a kutyát sajnálom mert a napi 2-3 séta 5 percre nem lesz rá jó hatással.
2023. máj. 1. 09:47
 35/39 anonim ***** válasza:
77%
10# K...vára nem ez a világ rendje. Amit hozott azt elviheti a böröndjében. És viszlát.
2023. máj. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim válasza:
100%
Szerintem nem érett eléggé az exed ahhoz hogy ezt szépen lehessen rendezni. Mi is szétmentünk a volt párommal és bármikor jöhet látogatni a közös kutyust. Ha gyereketek lett volna, őt is eltiltotta volna tőled?
2023. máj. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:

#36

Valószínűleg. Már semmin sem lepődök meg nála . Belül teljesen üres a nő.

2023. máj. 4. 18:05
 38/39 anonim ***** válasza:
100%
Hiába kérdezitek százszor, ha nem válaszol akkor valószínű nincs adásvételi, ahogy a kutyák nagy részénél szintén nincs. Az oltási könyv meg nem igazol tulajdonjogot, de ilyen esetben az az egyetlen és első amit megnéznek. Lehet pereskedni érte, még esély is van rá, hogy megnyerje, de szerintem egyszerűbb venni saját kutyát, a csajt meg elengedni végleg a kutyával együtt.
2023. máj. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 A kérdező kommentje:

# 38

Elengedtem. Bármennyire is szeretem a kutyát ,nem szeretnék találkozni ezzel a “nővel” soha többé.

2023. máj. 6. 18:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!