Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet macskát távol...

Hogyan lehet macskát távol tartani az udvarból?

Figyelt kérdés

Kertes házban élek és évek óta átjárnak a szomszéd kinti - benti macskái. Eddig nem zavart különösebben, hogy átjáróháznak használják az udvart, mert alapvetően szeretem a cicákat és kárt sem csináltak, úgyhogy én sem csináltam belőle ügyet. De nemrégen kaptam egy kiskutyát, egy husky-t. Most még kölyök, játékos nem árt a légynek sem, de egyszer megnő és akkor már nem hiszem, hogy ilyen barátságos lesz a cicákkal :(

Főleg, hogy a husky híres az erős vadászösztönéről. Járatom kutyaiskolába, hogy megtanulja többek között azt is, hogy lehívható legyen macskáról vagy bármilyen más állatról, de akinek volt már husky-ja vagy egy kicsit is ért ehhez a fajtához, az tudja, hogy a makacsságuk és az erős vadászösztönük miatt ilyesmire nem lehet 100%-ban alapozni. (persze tudom sokat számít a kutya személyisége, nevelése is, nem csak a fajta, de jobb félni...)


Sajnos nem az enyém a ház, a tulaj pedig nem engedélyezte, hogy macskabiztos kerítés legyen, amin a cicák nem tudnak átjönni én pedig nem fogom 0-24ben bezárva tartani a kutyát. Pláne egy husky-t. Nem akarok sem konfliktust a szomszéddal sem macskatetemeket találni az udvaron, de nyilván a kutya nem lesz ez miatt egész nap kennelben vagy lakásban, hogy elkerüljük a baleseteket. Itt a legegyszerűbb és legjobb megoldás az lenne, ha a cicák nem járnának be az udvarba. De sajnos fogalmam sincs, hogyan tartsam őket távol. A kerítés ugye kilőve... Olvastam, hogy lehet kapni macskariasztót ez olyasmi lehet, mint a vadriasztó emberi fül számára nem érzékelhető frekvencián szól, de állítólag a macskák nem bírják és távol tartja őket, de nem tudom ez mennyire lehet hatásos. Hallottam olyan tanácsot is, hogy a macskák irtóznak bizonyos szagoktól, pl egyes növények illatától de ha ez működik is egyrészt rengeteg növény kellene körbe ültetni az udvart, másrészt fagyban amúgy sincs semmi haszna. Szóval a macskák, a jószomszédság és nem utolsósorban a lelki nyugalmam miatt 😅 hálás lennék pár jó tanácsért olyanokról akiknek ehhez hasonló szituban van bármiféle tapasztalata.



2023. máj. 2. 16:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
23%

Akik azt szajkózzák, hogy nem mennek be a macskák, azoknak mondom, hogy de, bemennek. Gondolom az ilyen emberek nem láttak még egy kijárós macskát sem.

3 kutyám van, abból kettő kergeti őket, ennek ellenére majd minden nap jönnek át főleg kandúrok.


Ismerősöm kutyája el is kapja és meg is öli a macskákat. Elég gyakran fog meg macskát a kertben, mert (hihetetlen!) átmennek. Úgyhogy ahelyett, hogy arra buzdítotok másokat, hogy magasról szarjanak egy ilyen problémára, inkább abban kellene segítséget adnotok, hogy ez ki se alakuljon.

2023. máj. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
11, igen az lenne a megoldás hogy ne járjon ki bárhova a macska, de az állat a gazdi felelőssége, ebbe neked kívülállóként beleszólásod nincs.
2023. máj. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

11-es, jo akkor bejonnek a kertbe, ha te mondod.

De en nem latom oket,nincs teleszarva a vetemenyes 2 eve, amiota kutya van es kint tudom mar hagyni a kerti butoraimon a parnakat orakra, anelkul, hogy le lennenek hugyozva

Kutya elott ezt se tehettem meg, mert a macskak gondoskodtak rola, hogy minden undorito hugyos-budos legyen.


Szoval en leszarom ha bejonnek hozzam, de lathato a valtozas es engem csak ez erdekel, a tobbi nem 😊

2023. máj. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
30%
Ezt hívják természetes kiválasztódásnak. 13 éves macskám kijáró, mindenhol kutyák és autók,mégsem lett a legkisebb baja sem soha. Rengeteg macska van a környéken és még több kutya. Mégis az utca tele van olyan cicákkal,akik 10-15 évesek. Az,hogy széttép egy kitya egy macskát szélsőséges eset és 90%ban azért van,mert a kutyás gazdák ételt hagynak kint.
2023. máj. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

2-3 hetente elmegyek anyámhoz egy hétvégére a kutyáimmal. Neki nincsenek macskái, de a szomdédból szívesen átjárnak hozzá és nála napoznak, hesszelnek. Pénteken érkezünk, vasárnap már eszükbe sem jut az udvarba menni, pedig a kutyák főleg a házban vannak.

Itthon sincs egy sem az udvarban, átutazóban sem, de a szomszédoknál és az utcán meg szinte mindig látni egyet-egyet.

2023. máj. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!