Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más kutyák mellé be mernétek...

Más kutyák mellé be mernétek fogadni egy felnőtt bull típusú keveréket?

Figyelt kérdés
2023. máj. 5. 11:43
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
19 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen fajta is legyen, én mindenképp próbaidővel együtt tenném. Tehát körültekintően intézném a találkozót, és figyelném a reakciójukat.


Ha úgy néz ki, hogy kockázatos lenne a dolog, akkor inkább passzolnám.

2023. máj. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

A bull típusú eloeleterol lehet tudni valamit?


Ha jól kijönnek egymással, és nem domináns típus a bull, relatíve jó idegrendszerrel, akkor igen. De az első időkben mindenképp szeparalnam őket, amíg nincsenek felügyelet alatt. (Bár én alapból mindig szeparalom az új kutyát, amikor nincsenek felügyelet alatt, amíg nem látom, hogy összeszoktak)

2023. máj. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Még úgy sem fogadnàm be, hogyha nincs mellette másik kutya. Tul nagy riziko.
2023. máj. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

Még kontaktálni sem hagyom (általában) a kutyáimat ilyen fajtákkal vagy keverékeikkel.


Off: nem kell meggyőzni, önkénteskedés során megtapasztaltam, hogy milyen csodás kutyák, sokszor közülük kerültek ki a "kedvenceim", de azt is láttam sajnos, hogy hogy el tudnak intézni egy másik kutyát...

2023. máj. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Mondom ezt úgy, hogy bulltipusum van. Forditott sorrendben oke, meglevo bull melle, akit mar ismerek, tudom milyen habitusu mas kutyakkal, tudom kontrollalni. Igy hoztam masik kutyat (kolyok), es a legnagyobb haverok elso perctol. Egyutt alszanak, jatszanak, egy tanyerbol is esznek, ha olyan a helyzet.

Meg egy bullt nem hoznek (pedig imadom oket), sőt barmilyen 3. kutyat sem, mert ők ketten teljesen jol elvannak, bezavarna a harmadik.

Van ellenpelda is, ismerosom pl. 3 spicc melle vett egy amstaffot tenyésztőtől, kutyaovi, kutyasuli, es minden oke. De egy random szapis/menhelyes bull eleg nagy lutri. Az enyem is menhelyes, de volt vele munka kezdetben, sőt most is akad még.

2023. máj. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp, nekem nem volt másik kutyám, de városban lakom és tarthatatlan volt a helyzet a felnőtt menhelyes bull típusúval, annyira el akart kapni mindent ami mozog.

Egy házzal arrébb szintén ugyanerről a menhelyről hoztak ki egy szintén bull típusú keverék kutyát, szájkosár nélkül le se hozzák.


Nem kísérteném a sorsot és a saját állataim/mások épségét. A genetikájukban van a hajlam, és a felépítésük miatt nagy kárt tudnak okozni.

2023. máj. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%
Biztos, hogy nem. Kisgyerekeim és kistermetű kutyám van, nem kockáztatok, ezeket a fajtákat még az utcán is kerüljük, sajnos sok az inkompetens bull-gazda és kellő hozzáértés hiányában vélhetően én is az lennék. Ismeretlen előéletű kutya időzített bomba ha nincs szerencsénk, nem utasítom el az örökbefogadást, a meglévő kutyánk is az, de őt alapos körültekintéssel, hozzáértő véleménye alapján választottuk ki családi kutyának, a végtelenségig megbízható.
2023. máj. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
81%
Nem. Nem tetszenek és veszélyesnek tartom őket. Tartok tőle, hogy sérülést okozna az öreg kutyámnak és utána a másik kettő megölné.
2023. máj. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!