Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan oldanátok meg ezt a...

Hogyan oldanátok meg ezt a helyzetet? Kutyás társaság

Figyelt kérdés

Szóval adott egy kutyás társaság a környéken és időnként összejárunk. Póráz nélkül használható helyen ilyenkor játszanak a kutyák, mi beszélgetünk közben. Hazafelé már pórázon jönnek. Mi egy ideig lejártunk aztán az egyik kutya a csapatból 2x neki ment (póráz nélkül) a kutyáimnak a lépcsőházban, így azóta hanyagoljuk. Viszont az egyik kutyám nagyon szeretne játszani a haverjaival, ott van az összes barátja, de a bunkó kutya miatt nem szeretném odaengedni, nem bízom se benne, sem a gazdájában. Az ő kutyája nagyobb, kb 20kg, enyém 8 kilós. Most már persze enyém is befeszül arra a kutyára, nem is csodálom. A többi kutyás elmondása szerint az a kutya nem is játszik senkivel, csak labdázik, tehát sok értelmük nincs ott lenni. Ha megjelennek szerintetek jogosan elküldhetem őket?


Nem szeretném, hogy harmadszorra is neki menjen, de ha a kutyája nem játszik a többivel, akkor meg értelme sincs, hogy ott legyenek. Nem zavarna a "semmit tevésük", van másik ilyen kutya is a csapatban, de az nem is ment neki a kutyáimnak ok nélkül. Ráadásul sosincs rajta póráz, elég beképzelt gazdája van.


2023. máj. 8. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg a szimpi gazdikkal megbeszélhetnétek, hogy összefuttok máshol, ahova a problémások nem járnak. A kutyáknak is jót tesz a változatosság.
2023. máj. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kuldheted el, mert kozterulet. Sajnos vagy nem sajnos, neki is van joga hasznalni, de!

Beszelnek vele, hogy tegye legalabb hosszu porazra a kutyajat es menjenek kicsit tavolabb, ha mar ennyire veszelyes a kutya.


Ha nem hasznal, akkor beszelnek a tobbiekkel, hogy menjunk mas idopontban vagy mas helyre.


Amugy en az ilyen idiotak miatt nem jarok mar futtatoba. Az agressziv kutyajukat siman behozzak, beszelni nem lehet veluk…

Az en kutyam azota fel a nagyobb kutyaktol, amiota a futtatoban megtamadta egy.

2023. máj. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért próbálj meg kedvesen, nem pedig ellenségesen nyitni - mert tudod, van az a mondás, hogy amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten is.

Az én kutyám is a sok negatív tapasztalat miatt reaktív - de ettől még nem kell az emberekkel is rosszban lenni. Vannak kutyák, akikkel régen játszottak, de most már összemorgás utáni konflikt miatt nem - de ettől nem kell rosszban lenni...

Simán lehet, hogy ha szólsz neki, akkor szó nélkül átadja a terepet. A mi közösségünkben is volt, hogy én voltam "a bunkó-kutyás", de magamtól mentünk, ha láttam, hogy más pajti is jön, akivel az én kutyám nem jön ki. Simán lehet, hogy annak a kutyának a gazdája is így fog reagálni. Csak légy kedves. :)

2023. máj. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sajnos akkor is odajöttek, mikor csak egy másik kutyással (tehát csak ketten voltunk, nem csapatban) beszélgettem és a kutyája folyamatosan próbált az én kutyámhoz hozzáférni... oké, hogy rászólt, de én nem azért megyek oda, hogy a kutyám ott üljön mellettem, nehogy az ő kutyája rámenjen. A kutya egyébként előbb ér ide póráz nélkül, mint a gazdája, ami elég frusztráló.


Még ha a kutyája játszana a többiekkel, akkor megérteném és eszembe nem jutna elküldeni őket, de labdázni máshol is tudnak, szerencsére van elég hely.

2023. máj. 8. 12:55
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a gazdával tudod csak megbeszélni, bár kétlem, hogy lehetne vele normálisan, ha a kutya többször is nekiment a kutyádnak és továbbra sem változtat.

Vagy más időben mész, mint ahogy ők szoktak, vagy, tényleg máshová mentek azokkal a kutyákkal, akikkel a tied játszani szokott.

Az én kutyámat eddig két kutya támadta meg (az enyém teljesen nyugodt, mindenki haver) azóta befeszül, ha ezeket meglátja, de a gazdik messze elkerülnek. Mindkettő nagyobb, az enyém 5kg, nem akarnak balhét.

2023. máj. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én se úgy érzem, hogy egy beszélgetés nem segítene a helyzeten. Nekem annyira evidens, hogy a kutyám pórázon van a lépcsőházban, de ha már mégis volt egyszer probléma és jól tudom, hogy a másik is lakik, akkor tuti biztos, hogy pórázon tartom...


Múltkor ismét póráz nélkül hozta le a lépcsőházban, bár éppen elkerültük egymást, de láttam, hogy a kutya lent áll a kapuban, a gazda meg sehol. Gondolom még a liftnél... na most, ha pont akkor jövünk be a kapun, akkor megint kész a balhé és persze megint én fogom a szituációt megoldani

2023. máj. 8. 20:27
 7/9 A kérdező kommentje:
-nem :D bocsi, elírtam
2023. máj. 8. 20:27
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Elküldeni sajnos nem lehet.Én megbeszélném a többi kutyással,hogy menjünk másik helyre ahol ő nem szokott labdázni a kutyával.Ha pedig véletlenül látjuk,hogy oda szeretne jönni hozzánk akkor mondjuk neki,hogy vagy megfogja a kutyát és teszi nagyobb pórázra vagy mi megyünk el mivel nem akarunk balhét.Egy ideig a közelben nálunk is volt egy ilyen csapat.Ott is volt problémás kutya csak az éppen nem támadott meg senkit hanem nagyon nem szépen játszott.A kutyák már féltek tőle ha meglátták.Amikor odajött a társaságba akkor mindenki pórázra fogta a kutyáját vagy elment inkább.A nő vette a lapot és nem jött már oda egy bizonyos idő után.
2023. máj. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk vinnék magammal paprikasprayt, és ha a 20 kilós póráz nélkül tartott dög pl a lépcsőházben nekimegy a kutyámnak akkor kapna a szemébe.


Gazda meg sipákoljon, kit érdekel.

2023. máj. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!