Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, hogy ne legyek...

Mit csináljak, hogy ne legyek a társasági helyzetekben és bármilyen kapcsolatban ilyen fájdalmasan béna?

Figyelt kérdés

Nem igazán tudok szót érteni az emberekkel. Azaz kívülről lehet úgy tűnik igen, csak mondjk fura vagyok, de én közben azt se tudom mit csináljak, hogy ne legyek fura, hogy normalis ember módjára közeledjek kapcsolódjak. Valami bénaságom mindig van, amivel esetlegesen megbántok másokat, és mások szemében furának, bunkónak tűnhetek emiatt, pedig nem direkt csinálom.

És nagyon zavar az, hogy esetlegesen (mert ezt se tudom eldönteni, hogy adott helyzetben mi van) esetlegesen megbántok valakit vagy félreértelmezik, hogy én lesz*rok mindenkit vagy direkt csináltam és akartam rosszat, pedig nekem nem célom senkit megbántani, csak béna vagyok, mert hogy adott megnyilvánulásom mit okozhat más számára, mindig utólag tudom felmérni, amikor már késő.

Nagyon gáz vagyok. Hogy lépjek ki ebből?


2022. aug. 12. 16:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorolj sokat, minden szituációt gondolj át: "mit kellett volna másképp", "mit lehet ebből levonni", "következő alkalommal hogyan csináljam?".

Ha nem igazán megy, vagy úgy érzed, egyedül nem tudod, nem látsz rá az okokra, pszichológus biztos segíthet.

2022. aug. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mar így is atomjaira szedtem szét az egészet, nem tudom máshogy csinálni, nem látom előre hogy miből mi lesz...
2022. aug. 12. 17:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Fordulj ahhoz aki tud segíteni.
2022. aug. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

wow


Van esetleg valaki, aki hasonlóval küzdött/küzd?

2022. aug. 12. 18:37
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, például én is így tudnám jellemezni a fiatalkorom. Közel állok az autizmushoz, ennek az egyik megnyilvánulása az volt, hogy sok szociális helyzetből furcsán jöttem ki; sokszor nem értettem másokat és nem értettem azt sem, épp mit csináltam rosszul és miért néztek rám furcsán.


Ezen tényleg sok gondolkodás, sok gyakorlás és nagyon megértő barátok segítenek. Nem volt szükségem pszichológusra, de például 24 éves koromban volt, hogy le kellett ültetnie engem egy barátomnak és el kellett magyaráznia, hogy ha éppen beszélnek hozzám, akkor nem illik hátat fordítanom és elmenni onnan. Meg még jó pár ilyen fejtágítás után, több kierőszakolt szociális kaland után nagyjából 26 éves koromra be tudtam olvadni. Többé-kevésbé.

2022. aug. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!