Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy különböztesem meg a...

Hogy különböztesem meg a maniloilást(belga juhászt) a németjuhásztól könnyen?

Figyelt kérdés
Bocsi ha el írtam a belgajuhász fajtáját
2023. máj. 14. 14:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Az átlag embereknek ezek valóban farkaskutyák, aztán kész. Egy ennél bonyolultabb pl. husky-malamut vagy kaukázusi-sarplaninac különbséget nem is említek.
2023. máj. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
63%
A testalkata is és a színe is más.A nj zömökebb és a színe se ilyen mint a belga juhásznak.
2023. máj. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
26%

A belga mali energikusabb, ránézésre is élettel telibb, egészségesebb.

A nj beteges, genetikai selejt mára.

Kivéve ez a fajta nj:

[link]


Régi típusú, hosszú szőrű, egyenes hátú, nagytestű, erős csontozatú, klasszik németjuhász.

Ez a fajta hivatalosan nem is törzskönyvezhető már, mert nem felel meg a mai standard-nek, pedig ez az igazi nj, a többi csak génmódosított romlott utánzat.ert sajnos ezt is elcseszték az emberek.

2023. máj. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
9-11 én sem vagyok nagy kutyás, az alaszkai malamut - husky párosban pl én már hibáznék szerintem, de azért na... Mindegy, egyszerűen csak meglepett :D
2023. máj. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Szerintem meg a belga nagyon szép kutya, a németjuhászt meg mindig csúnyának láttam, sosem értettem, mit esznek rajta az emberek xd A szépség szubjektív.
2023. máj. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Ha nagyon-nagyon nem ért a kutyákhoz valaki, esetleg feladat lehet megkülönböztetni őket. Minden más mellett (totál más a testalkatuk), a legegyszerűbb, ha a színük alapján ítéled meg. Nem lehet olyan színű egy mali, mint egy nj és fordítva. Nézz meg pár képet róluk, meg fogod látni.
2023. máj. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

A németjuhász sok embernek farkaskutya (farkaskutyák: Saarloosi és csehszlovák farkaskutya, ír farkaskutya). A fehér németjuhász se németjuhász, hanem svájci fehérjuhász.

A mali vékonyabb. Néz képeket aztán menni fog.

2023. máj. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

17 vagyok

13 mi nem felel meg? Láttál már egyáltalán munkavonalú németjuhászt? Azt nem is adja a tenyésztő akárkinek.

Abba egyet értek, hogy egyre rosszabb a tenyészet (de az a show vonalu).

A haskyt, malamutot se nehéz összetéveszteni, de van aki még a lajkákat is haskynak mondja.

Én pl a Moszkvai őrt keverem néha a bernáthegyivel.

2023. máj. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
13: miért ne lenne törzskönyvezhető? Ez egy teljesen mai kutya a képen. 2008 óta ráadásul hivatalosan van hosszúszőrű, és külön bírálják. Mi a régi típusú a képen látható kutyán?
2023. máj. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
19# Ma már egy kutya csak a tenyésztőnél, az alomban, kölyökkorban törzskönyvezhető, nincs olyan, hogy felnőtt kutya törzskönyvet kapjon. Régen volt az ún. B törzskönyv, ismertem is olyan kutyát, amelyik talált kutya volt, elvitték tenyészszemlére és B törzskönyvre alkalmasnak találták, aztán hoztak is le tőle és törzskönyveztek almot, na manapság ezt így már nem lehet.
2023. máj. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!