Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, hogy ha vihar van...

Normális, hogy ha vihar van nem eszik a kutyám?

Figyelt kérdés
Teljesen kiborul ha esik az eső, főleg ha dörög is mellé. Vagy próbál elszökni (nem tud, viszont ilyenkor arra is figyelni kell, hogy ne szaladjon ki senki lába mellett ha valaki kimegy/bejön a kapun, normál helyzetben eszébe se jut, tudja, hogy nem szabad, akár nyitva is lehet a kapu), vagy bebújik az ólba és nem is eszik, egyébként nincs olyan, hogy ő nem éhes, vagy otthagyja az ételt, de pl most is vihar van nálunk és hozzá se nyúlt a vacsorához, bebújt a házába, pedig most nem is olyan vészes, nagyobb dörgést nem is hallottam. Ilyenkor mindig megijedek, mert ő tényleg mindig éhes és egyből betegségre gondolok ha otthagyja az ételt, egyébként egész nap jó kedve volt, sokat szaladgált, játszottunk, fürdött délután a melegben, reggel még evett rendesen.
máj. 23. 19:42
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Fél szegény,mennyi idös?
máj. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Engedd mar be szerencsetlent a hazba. Csak az eloszobaba, tokmindegy. Ha ennyire retteg, mit kinzod kint?
máj. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha rettegsz tudsz enni?
máj. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Engedd be ilyenkor,nem érti mi tõrténik . Úgy érzi nincs biztonságban,fél retteg.
máj. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Fél, reszket, retteg. Engedjétek be! (Gondolom a szüleiddel laksz)
máj. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Úristen, gyerek, te még sose hallottál arról, hogy a kutyák félnek a viharban?
máj. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Tudtad? Ha egy embert erős stressz ér (pl. balesetet szenved) és a segítők(?) vizet, ételt erőltetnek belé, azt ki is hányhatja.

Ennek oka, hogy a szervezet a vészhelyzetre koncentrál minden energiát, az emésztés leáll, a kapcsolódó izmok megfeszülhetnek, inger hatására görcsölhetnek.


[link]


[link]

máj. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
86%
Én a 2 kutyámat a házban tartottam amikor még kicsik voltak,hogy ne féljenek este kint sötétbe,meg viharokba. Fokozatosan szokattam öket a kintléthez. Már mind a 2 nagy csödör,semmitöl nem félnek tüzijátéktól sem.
máj. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Vicces, hogy ebben a kategoriaban mar az is állatkínzó, aki nem a házban tartja a kutyáját, kint ültünk a teraszon, ahol az ólja is van, dörgött hármat meg esett egy picit az eső, mivel fedett a terasz hadd ne kelljen megmagyarázni, hogy miért nem húztuk be a seggünket a kutyàval együtt. Télen a minuszokban, szilveszterkor a tűzijátékkor bent van, a nyári viharokat általában kint tölti, menjetek az igazi állatkínzókhoz és ott nyissátok ki a szátokat, mert hihetetlen, hogy ilyen beszólásokat kell elejteni olyan embernek, aki szereti a kutyáját, foglalkozik vele, kirándulni jár vele, csak azért mert a viharban éppen csak a kutyaházába bújik be…. Szóval igen, még megfelelő háza is van. Jobban szereti a nyarat, amikor kinti programok vannak, mint bezárva lenni a szar időben a házba. A párommal lakok, semmi akadàlya nincsen annak, hogy bent legyen, csak mivel bent is ugyanúgy megijed a vihartól és amúgy is kint voltunk mi is nem tartottam indokoltnak kiráncigálni a házából, ahonnan ilyenkor nem akar kijönni, hogy bezarjam a házba. Ha egyedül van otthon, mert képzeljétek dolgozunk is, tudom szörnyűek vagyunk emiatt, hogy van, hogy egyedül otthonmarad a kutya, abba ugye nem gondol bele senki, hogy ha pénz nem lenne az etetésére se az lenne az állatkínzás… Szóval olyankor se tudunk hazaszaladni, ha dörög kettőt az ég, de gondolom szörnyű emberek vagyunk, hogy nem zárjuk be a házba inkább egész napra, mert bármikor jöhet egy vihar…

10 éves egyébként, labrador és golden retriever keverék, a vihartól mindig félt, amúgy nem látszik rajta a kora, ugyanolyan aktív, mint fiatalabb korában.

Elég hamar elment a vihar, utána meg is vacsorázott, semmi baja, csak kicsit túlparázok mindent.

máj. 24. 00:18
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy zajérzékenyebb kutyám, felnőttként fogadtam örökbe. Mikor jött a vihar próbáltam oldani, mindent, ami nem befeszülés nagyon dicsértem, trükköket kértem tőle, amiért szintén hatalmas dicséreteket kapott és ha nagy volt a kinti zaj, felhangosítva hallgattam a zenét vagy bármit. Ez egy elég hosszú folyamat volt, az elején nagyobb viharban nem tudtam 100%-osan oldani, de pár év alatt eljutottunk oda, hogy a "falusi" tüzijátékot is gond nélkül viseli, ha velem lehet egy légtérben, viharok esetén is úgy van csak el, ha velem lehet, de akkor már nincs semmi problémája és foglalkoztatni sem kell már.

Szóval lehet rajta dolgozni, a szorongás sem embernek sem állatnak nem jó állapot.

máj. 24. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!