Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 éves kora után hogyan...

1 éves kora után hogyan változik a kutyám testfelépítése?

Figyelt kérdés
1 éves és 1 hónapos golden retrieverem van, ivaros kan. Viszonylag nagy, 35 kilós (elhízás nélkül). Ez elmúlt hónapokban erősebb, izmosabb lett, azt vettem észre. Mire számíthatok a továbbiakban, hogyan alakul majd a teste várhatóan?

2023. máj. 15. 00:14
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Hát, akkor ez egy bazinagy kutya lesz!
2023. máj. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Csak nem a 100 kilós bernáthegyi már megint?
2023. máj. 15. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
Mondjuk kapásból számítanék rá hogy keverékem van, nem fajtatiszta kutyám ha ez igaz.
2023. máj. 15. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bár a UK standard max. 34 kg-ot ír (65-75 font), nem olyan vészes eltérés ez. Ráadásul csak magasságeltérést vesz hibának, súlyt nem - az amúgy is a testfelépítéstől és a magasságtól függ, szóval ezen nincs mit rágódni.

Az meg változó, hogy mennyire "növi ki magát" a kutya 13 hónapos korára, bár tény, hogy a kanok még bőven szedhetnek magukra izmot ezután - de te látod a kutyádat. Tartsd karcsún, az tényleg fontos, és ne rágd magad a számokon.

2023. máj. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%

Nekem ugyan kistestű kutyáim vannak, de a kanok és a szukák is erősödtek, szélesedtek 1,5 éves koruk után is. Mellkasuk szélesebb lett, izmosabb, súlyban is gyarapodtak persze emiatt. A kanok feje "férfiasabb" lett, megszélesedett 2-3 éves korukra. A szuka kutyám soványan került hozzám, akkor volt 1,5 évesen 6kg és kint voltak a bordái. Olyan 7 kilónak gondoltam az ideális súlyát. Nos jelenleg 8,5 kg (3 éves) és van dereka :D


Tiéd szerintem lesz 40kg 2 éves korára.

Standard-et meg hagyjuk inkább. Attól, hogy nagyobb egy kutya, mint az elvárás, simán lehet fajtatiszta. A természet pont leszarja a standard-et. Mudiban is hányszor van standard fölött a kutya és törzskönyves.

2023. máj. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Normális válaszokat minek kitörölni, mikor ugyanebben a kategóriában az anyázósok meg nincsenek?
2023. máj. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!