Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az állatorvos nem cserélt tűt...

Az állatorvos nem cserélt tűt a veszettségi oltás beadásakor és nem is sterilizálta. Előtte egy másik kutyát oltott vele. Lehet baja a kutyámnak? Milyen betegségeket kaphat így el?

Figyelt kérdés

2023. máj. 16. 20:27
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
A 11.válaszolónak és a kételkedőknek írom, hogy tisztában vagyok azzal, hogyan kellene egy ilyen oltásnak lezajlania. Sajnos ez az eset nem úgy zajlott. Két kutyát oltott ugyanazzal a tűvel, az enyém volt a második. És igen, a használt tűvel szívta fel a második adagot. Nem engem kell megkérdőjelezni. Ez tény, így történt. Sajnos egy barátom vitte el a kutyákat, mert bizonyos okok miatt nem tudtam velük menni, így az esetről utólag értesültem. Azért tettem fel a kérdést, mert szeretnék tisztában lenni azzal, hogy miféle problémákat okozhat ez. Továbbá nem csak nekem, de másoknak is jó tanulság lehet ez az eset.
2023. máj. 16. 21:03
 12/24 anonim ***** válasza:
86%

Nem lehet baj belőle viszont hatalmas orvosszakmai hibát követett el az orvos.

Amit csinált az teljesen szabálytalan volt.

2023. máj. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
65%
Semmi baja nem lesz a kutyának. Én sem láttam még ilyet, nyilván nem így kellene legyen, de nincs reális esélye bármiféle fertőzésnek emiatt.
2023. máj. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
41%
Mondjuk a vidéki állatorvosok egy részéről simán el tudom képzelni, hogy megtörténhet ilyen eset.
2023. máj. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
84%
Kicsi rá az esély,hogy probléma lesz belőle.Én legközelebb másik orvoshoz vinnem a kutyát.
2023. máj. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
75%
Fúha, mert a naaaaagy Budapesti állatorvosok azok sose csinálnának ilyet.
2023. máj. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
86%

Sánta nekem az egész sztori, mert egyszerre csak egy kutya lehet bent, hacsak nem gyülekezős veszettség elleni oltást tartottak, de akkor is minden tűt és fecskendőt kidobnak, mert nemcsak a koszos tűt a következő állatba nyomná bele, hanem a fiolába is azt dugná be így az egészet bemocskolva.

A 8. osztályos kötelező oltásunknál volt ilyen, hogy a doki ötösével hívott be minket, felszívott öt gyerekre valót és mindenkinek elosztva adta be ugyanazzal a tűvel és fecskendővel. Már akkor is mondtuk a tanárnőnek, hogy ez meg hogy lehet ő is csodálkozott rajta, persze ügy nem lett belőle természetesen.... De mikor voltam én 8. osztályos, 2001 körül...

2023. máj. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
80%
Nem azért írtam mert Budapesten olyan naaagy állatorvosok lennének hanem azért mert a falvakba járó idős állatorvos ellen indult már eljárás aki nem igazán adott az ilyen alapvető dolgokra, bizony előfordult, hogy egy fecskendővel egy tűvel oltott végig egy utcányi kutyát.
2023. máj. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
50%
Ez aztán logika, vagy 20 éves?
2023. máj. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
84%
Magyarul ott sem voltál, csak valaki mondott neked valamit. Lapozzunk.
2023. máj. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!