Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cserben hagytam szeretett...

Cserben hagytam szeretett kutyámat, milyen gondolatok jutnak eszetekbe a történetünkről?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Arra kérnélek a írjátok meg az őszinte gondolataitokat a történettel kapcsolatban, illetve hogy a történet alapján milyen embernek gondoltok.


Most lett volna 11 éves szeretett Bolognese/Pudli kutyusom. Eredetileg a nővéremé volt, de ő lemondott róla, így anyámékhoz került, ők eladták a házukat és albérletbe kellett menniük amíg nem találtak másik házat. Megkérdezték, hogy lehetne-e nálam addig. Ekkor még nem igazán szerettem, de nem is utáltam. Nagyon hamar megszerettem őt és ő is engem. Teltek a hónapok-évek. Én nagyon sajnálom a pénzt költeni és sokat de sokat dolgozok, hogy tudjak félre tenni. Ezt azért említem meg, mert előfordult rendszeresen, hogy 16 órát voltam távol, Ő pedig egyedül. Azzal vigasztaltam magam, hogy jobb neki így, mint menhelyen. Egy hónapban átlagosan kb. 10 ilyen nap lehetett. A halála után másik nővérem elmondta, hogy ha nem fogadtam volna be, akkor vagy elaltatták volna vagy odaadták volna egy rosszarcú ismerősnek. Közben megismerkedtem a feleségemmel, egyszer csak rosszul lett szegénykém, nagyon lassan tudott csak sétálni, de látszódott rajta, hogy nem a lába fáj. Két napig volt ez, én reméltem, hogy rendbe jön, feleségem mondta, hogy vigyük el orvoshoz. Én amiatt nem szerettem volna elvinni, mert a fölösleges pénzköltést nem szeretem és nehogy az legyen, hogy a doki elkér a vizsgálatért sok pénzt, de mondja hogy a kutyus magától rendbe jön. Annyiban maradtunk, ha még 1-2 nap múlva is ilyen állapotban lesz akkor elvisszük. Elmentem dolgozni, feleségem szólt, hogy elvitte a kutyust, én még mérges is voltam, hogy megint költekezünk. Meg kellett műteni, kérdeztem a doktort, hogy mi lett volna ha a feleségem nem hozza el, mert én vártam volna még 1-2 napot. Azt mondta, hogy valószínűleg kibírta volna, de jobb, hogy most lett elhozva. Ez decemberben vagy januárban történt, kb. 120-150 ezer forintba került. Tehát a lényeg: 2 napig nem bírt járni, műteni kellett, a doki szerint nem lett volna belőle hatalmas baj, ha 2 helyett 3 vagy 4 nap múlva viszem el, de persze nyilván minél kevesebbet szenved az a jobb. Engem fösvény, szarrágó létemre egy percig sem aggasztott ez a 120-150 ezer forint, örültem hogy meggyógyítják a kis barátom.


Eltelt 5 hónap, szombat este arra értem haza, hogy remeg szerencsétlen kutyusom és nagyon hangosan veszi a levegőt, nem akart enni, nem akart inni. Úgy nyomtam a szájába vizet. Illetve ezt külön említem meg, hogy úgy mozgott mint legutóbb, mikor műteni kellett és akkor az egyetlen tünet az ez volt, a lassan menés, most ezen kívül jött mellé a remegés és a hangos/furcsa levegővétel. Most le sem tudott jönni a lépcsőn, én hoztam le. Mikor megfogtam jelzett, hogy fáj neki, pedig óvatos voltam. Múltkor le tudott jönni, tehát ez a mostani rosszabb volt. Már nézegettem az állatorvosokat, de ügyeleti díj 5-15 ezer forint lett volna plusz minden más másfélszeres áron. Mondtam a feleségemnek, hogy várjuk meg a reggelt, ha jobban lesz akkor elviszem, az állatorvos hétvégén is rendel, nem lett volna a felár sem. Viszont megszűnt a remegés, megszűnt a hangos levegővétel, ivott pár kortyot, evett pár falatot, viszont még mindig nehezen és lassan sétált, de már le tudott jönni a lépcsőn. Nem vittem el, mert hogy jobban van. Igazából csak kevésbé rosszul, ez most utólag tudatosult bennem, hogy a nagyon rossz állapotból egy kevésbé rossz állapotba került. Ez a kevésbé rossz állapot annak az állapotnak felel meg, ami miatt a múltkor szükség volt az orvosra. Nem vittem el. Hétfőn munkaszüneti nap volt, már követett a lakásban, az étvágya tovább javult, sokat ivott, csóválta a farkát is. Este még mindig lassan sétált mikor lementünk. Már rég mentem reggel 6-ra dolgozni, de kedden így kellett mennem. Nem ritka, hogy nem kel fel arra, hogy készülődök, de mielőtt elindulok el szoktam köszönni, ha látom, hogy ébren van, akkor megsimizem, mondok neki pár szót, ha alszik, akkor csak integetek és elköszönök. Most nyitva volt a szeme és szerintem még picit mozgott is. Megsimiztem, mondtam neki pár szót és elmentem dolgozni. Délelőtt hívott a feleségem, hogy meghalt szegénykém. Futottam ahogy bírtam, elköszöntem tőle, megsirattam, meg még mindig siratom.

Annyit még hozzá tennék, hogy én előtte voltam beteg, lázas voltam, két napig rosszul voltam, nem mentem dokihoz, mondom majd rendbe jövök. Feleségemnek azt mondtam, hogy “Tudom, hogy csúnyán hangzik de 1-2 napot ő is szenvedhet, hogy ne kelljen orvosra költeni feleslegesen, csak ha tényleg baja van.” Beszéltem egyik mesterséges intelligenciával de rosszul fogalmaztam meg a gondolataimat, csak olyan válaszokat kaptam, hogy ő nem orvos vigyem el állatorvoshoz.

A halála után megint felmentem erre az oldalra, most másképp fogalmaztam meg, nem arra kérdeztem rá mi a baja, hanem hogy mik a leggyakoribb betegségek ezekkel a tünetekkel. Kiadott egy listát 4 dologból kettőt kizártam, a másik kettő: top 1 ok volt az, hogy a bele vagy a gyomra vagy valami meg van csavarodva, vagy a gyomrában gáz halmozódott fel. kerestem képet szerintem ez lehetett a baj. A másik még valami vese probléma volt.

Tehát józan paraszti gondolkodás, ehhez orvos kell. De ugye szombaton nem jól kérdeztem rá. Szerintem ha elviszem orvoshoz akkor meg lehetett volna menteni, beszéltem az állatorvosnál valakivel, ott azt mondták a tünetek alapján szív vagy érrendszeri probléma. Utánanéztem ez a top 1 ok, a gáz felhalmozódás okozhatja az ilyesmit tehát az ok felhalmozódott gáz, amiatt lett gond a vérellátásával, tehát nem alapból szív probléma, hanem az egy következmény.

Illetve ugye 2,5 napig volt rosszul, múltkor mondták 2 napnyi szenvedés után, hogy 1-2 nap még nem lett volna szerintük gond.


Mit gondoltok erről?

Milyen ember vagyok?

Milyen gazda vagyok?

Csak őszinte válaszokat kérek!

Nagyon hiányzik. Ha nem sajnálom a pénzt a vizsgálati díjra még most is itt lehetne. :(



2023. máj. 3. 19:57
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
95%

Én nehezen hiszem el, hogy ez nem kamu ez a poszt...

Ne haragudj, ennyire egyszerű nem lehet valaki.

"beszéltem egy mesterséges intelligenciával" - miért nem jósnővel, vagy távolba látóval? Ja, várj, vagy esetleg felhívni az állatorvosi ügyeletet (ami nem kerül pénzbe), hogy ezekkel a tünetekkel bevidd-e a kutyát, vagy ráér várni?

Azt ugye tudod, hogy a "felesleges pénzköltés" és egy "szenvedő élőlényen segíteni", azon nem 100%-ban egymást fedő fogalmak?

Ha ez nem egy kitalált történet, akkor azt javaslom, hogy zárd le ezt a történetet magadban, és egyelőre ne legyen se másik állatod, se pedig gyereked, mert túlzottan önző vagy még hozzá.

Addig is a helyedben vállalnék valami önkéntes segítő munkát, hogy egy kicsit az érzelmi intelligenciád fejlődjön, mert ez fejleszthető ám.

2023. máj. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
12%
A természetben is meghalt volna. A kutya hálás lehet, hogy befogadtad, és nem egy menhelyen altatták el az első lábadozásánál. AZ állatorvos elég luxuscucc, csomó kóborkutya, vadállat nem részesülhet benne. Nem emészteném magam sokáig. Tehettem volna érte többet, de tettem érte sokat. Sajnos az állatok nem tudnak beszélni, az ember meg nehezen ítéli meg az állapotát. Most ez félresikerült, de amíg nem szándékos a tett, addig nem mardosna a bűntudat. Az első alkalom ráadásul aggodalomra sem adott okot a későbbiekben. Őszintén ezt gondolom. Nem vagy rossz gazda.
2023. máj. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Sajnos igaz a történet. Igen ez is idegesít most, hogy nem hívtam fel őket vagy mentem el, mert amúgy nincsenek messze. Életem legnagyobb hibája.
2023. máj. 3. 20:14
 4/35 anonim ***** válasza:
14%

:( jaj.


azt gondolom: szomoru szomoru sztori!


Milyen ember vagy? JO! tudod miert? mert ezen ragodsz es fogsz is meg sokaig.


Milyen gazda vagy? jo. mert szeretted. ezt igy borzaszto nehez kijelenti hogy rossz gazda vagy. hogyha billiomos lennel, 5 kocsid, hazaid es nem szamitana a penz..akkor kimernem jelenteni hat apam azer tenyleg elvihetted volna.

de igy, tudom hogy az ember 2x meggondolja es azt irod jobban nezett ki masnap nem az volt hogy nyüszitett vergodott te meg azt mondod nem viszkel mert tul draga.


csak röviden a mi sztorink:

kandur cicank volt, hörgött kohogott öreg korara. a doki azt mondta asthmaja van. viszont egy ismerosunk pedig azt mondta ez szerinte nem az mert az o cicajanak is az van es az nem igy köhög. mi nem mentünk el masik orvoshoz abban a honapban mert mar sokat adtunk ki a cicara es azt mondtuk na majd következo honapban. 2 hetre ra meghalt :( . kiderült tumor volt a nozijaban es nem vette eszre a doki. ha elmentunk volna elöbb egy masikhoz az lehet eszreveszi es megmuti es meg el par evet

2023. máj. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Kihagytam, hogy a bűntudatomra még az is rátesz, hogy van pénzem/pénzünk. Nincs autónk, nincs ingatlanunk, semmi extra nincs az életünkben. Tehát lett volna pénz, de reméltem, hogy minden rendben lesz anélkül, hogy fizetni kellene.

De úgy bánt, hogy fel sem hívtam őket, vagy el sem mentem, az tényleg nem került volna semmibe, de javult és javult az állapota, de az a javult állapot is csak olyan állapot volt ami miatt múltkor kellett az orvos. Én meg idióta voltam ahhoz, hogy rákérdezzek és ahhoz is, hogy észrevegyem, most az a baja mint ami múltkor, tehát kellene orvos…

2023. máj. 3. 20:24
 6/35 anonim ***** válasza:
55%

Nagyon szomorú történet, és sajnálom szegény kutyust, de nem gondolom, hogy ettől rossz ember lennél. Főleg azért nem, mert most nagyon bánt téged, és úgy gondolom, még egyszer ugyanebben a helyzetben nem sajnálnád a pénzt állatorvosra. Azért is jó ember vagy, mert tisztában vagy a hibáiddal.

A kutyusnak jobb életet adtál, mint ami rá várt volna, neki jó gazdi voltál. Viszont más kisállatod szerintem ne legyen, legalábbis addig ne, amíg nem vagy felkészülve arra, hogy akár drága gyógyszerekre vagy kezelésekre is szüksége lehet.

2023. máj. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
97%

"Eltelt 5 hónap, szombat este arra értem haza, hogy remeg szerencsétlen kutyusom és nagyon hangosan veszi a levegőt, nem akart enni, nem akart inni."


Ez nem egy chatgpt szituáció, ez egy felhívom az ügyeletet hogy vigyük -e be azonnal szituáció. Komolyna chatgpt-t kérdezni meg vagy huzatva.


tl;dr spórolni akartam, ráment a beteges kutyusom


A történetben az asszonyt sajnálom legjobban hogy leteremted miközben ő hozta meg az egyetlen értelmes döntést.


Nem vagy rosszabb ember az átlagnál de hogy szarrágó az tuti.

2023. máj. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
92%
Ebből a tragédiából most azt kell megtanulnod, hogy a pénz nem azért van, hogy gyűjtsd, hanem hogy felhasználd....nem azért élsz, hogy pénzt keress, hanem azert keresel penzt, hogy elhess.... Az egész eleted ugy akarod leelni, hogy az egyetlen eletcelod a penz?
2023. máj. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
95%
Nem tisztem téged megítélni. Neked kell elszámolnod a lelkiismereteddel. Csak majd ha esetleg neked lesz bajod, ne csodálkozz azon, hogy nem visznek időben orvoshoz, mert pénzbe kerül.
2023. máj. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
93%

Hát, én a többiekkel ellentétben igenis rossz embernek tartalak.

Te el tudod mondani, hogy mi a bajod, akarsz-e/kell-e orvoshoz menned, úgy könnyű. Csóri állat meg szenved, ő nem tudja elmondani, hogy a halálán van, hadd szenvedjen pár napot még, csak jobban lesz...

Mikor befogadtad, akkor felelősséget vállaltál érte (rémlik a kis herceg története?) Ha annyira szeretted volna, nem sajnálod rá a pénzt, nem nézegeted napokig, míg szenved.


Szóval szerintem nem vagy felelősségteljes gazda.

2023. máj. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!