Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez nem fáj nekik?

Ez nem fáj nekik?

Figyelt kérdés
Akarok venni magamnak egy dobermannt, csak nem tudom, mikor így a fülüket csinálják, hogy felfelé álljon, az nem e fáj neki. Meg láttam leszokták vágni a farkukat, na az enyémnek biztos hogy nem lesz levágva.

#kutya #dobermann #Gyönyörű kutya
2023. máj. 16. 21:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
Már nem is vághatják hivatalosan.
2023. máj. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Hát pedig elég soknak látom, és elég szomorú is tartom.
2023. máj. 16. 21:31
 3/20 anonim ***** válasza:
96%
Senki se kötelez hogy ezt megtedd a kutyáddal. Simán maradhat olyan, amilyennek megszületik
2023. máj. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%
Itthon nem vághatnak, külföldi országokban még sok helyen igen. A tenyésztővel ha megbeszéled akkor ő megoldja, kiviszi a kölyköt, megcsinálják, kapsz papírt is aztán csókolom. Nem másnak veszed a kutyát, hanem magadnak, te döntöd el milyet akarsz.
2023. máj. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor te nem vágatod. Problem solved.
2023. máj. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%
Nem lehet már vágni, sem a fülüket, sem a farkukat. Sajnos sok doki amúgy vágja, kitalálják, hogy sebes volt, megsérült, beköpte a légy stb és emiatt "kellett" megcsonkítani.
2023. máj. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
64%
Ha sima lógó füllel akarod akkor minek teszed fel a kérdést? Vagy csak megint össze akarod ugrasztani az embereket, mert ez pont egy olyan téma. Mintha nem lenne épp elég baja a kutyás társadalomnak az unatkozó trollokon kívül.
2023. máj. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
94%

Abszolút semmi nem indokolja,hogy egy állatal ilyet kelljen tenni.

Gondolj bele, ha megkèrdezhetnèd a kutyád,szerinted mit válaszolna arra,hogy szeretnè e ha még csonkítanád a fülèt vagy a farkát? Ilyet olyanok tesznek akik a komplexusaikat próbálják gyógyítani a kutyán!

2023. máj. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
50%
Ilyet olyanok tesznek akiknek jobban tetszik a kutya az évszázadokon át előírt sztandarddal. Ne magadból indulj ki, nem csak te vagy kutyás a bolygón. A dobi és roti, meg a német fajták egyébként versenyen se indulhatnak 2025-től, onnantól csak a hobbicélúakat lesz majd értelme vágni. Nem német fajták továbbra is vághatóak (külföldön) és versenyeztethetőek (itthon és külföldön is).
2023. máj. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Valószínűleg rosszul lett értelmezve. A dobermannoknak nem vágják a fülüket, hanem valamit csinálnak vele(én se tudom mit), hogy egyenes legyen, de hangsúlyozom mégegyszer nem vágják, hanem valahogy kiegyenesítik. Aztán arra vagyok kíváncsi, hogy azt hogyan csinálják, meg hogy nem e fáj nekik, szóval itt nincs szó csonkításról. 7# ebben semmi trollkodás nincs. Ja még annyi hogy az egyenes fülük tetszik, szóval ha az nem minősül állatkínzásnak azt megcsináltatnám a leendő kutyámnak. A faroklevágás az megint egy másik kategória, azt határozottan ellenzem.
2023. máj. 16. 21:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!