Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék kutyáimnak heti...

Szeretnék kutyáimnak heti étrendet összeállítani, amit elkészítenék , megfőznék nekik.Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy az allergiák oka az egyhangú étrend. A kutyám (egyik) nagyon rossz evő, menekül az étel elől. Mind a tápok, mind a főzött étel elől.

Szeretném kipróbálni, hogy mondjuk reggel kapnának kis adag száraz tápot (Josera-vagy még mit ajánlotok? de sajnos 3 évesen még mindig max a puppy tápot eszi meg) és esténként egy előre összeállított heti étrend szerint főznék. Olyanokra gondoltam, hogy pl hétfő: csirke máj rizzsel, kedd: csontos disznó hús .tarhonyával. Szerda: Egyik nap csak nedves táp- este, reggel maradna a száraz fél adag, Csütörtök: sajt szelve. Péntek: Tészta darált tepertőkrémmel (májkrémmel.) Nagyjából ezeket eszik meg, de ez nem túl egészséges ...köszönöm ha segítetek olyan kajákat választani, amit szeretnek a kutyák, és egészséges és elkészíthető. Pl. zöldségek...(eddig nem tudtam vele megetetni)



2022. aug. 21. 10:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom kover a kutyad. En vennek egy jo minosegu szaraztapot, ele raknam etetes idoben, ha negyed ora alatt nem eszi meg, akkor elvennem. Kovetkezo etetesnel, tehat kb 24 ora mulva ugyanezt az adagot tennem ele. Ha megint nem eszi meg, akkor ugyanez. Altalaban 3 nap alatt a legvalogatosabb kutya is rajon, hogy vagy megeszi, vagy ehkopp van. Ja es napkozben ne kapjon se jutalomfalatot, se az asztalrol falatokat, se semmit.
2022. aug. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, de épp a változatosságra törekszem, mert úgy olvastam, hogy arra szükség van, hibás döntés egyfajtával etetni (allergiát vált ki hosszabb távon ) ...egyébként mivel nagyon rossz evő, nagyon sovány:(
2022. aug. 21. 12:07
 3/7 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%

Ha egészségesen szeretnéd etetni akkor prémium táp/konzerv, vagy BARF/PREY etetés (itt minden infót megtalálsz róla: [link] ) az amit ajánlani tudok. Az én kutyám is BARF-os és azóta minden oké vele.


De amiket összeírtál itt azok sajnos nem jók mert, kevernéd a többféle kaját (döntsd el hogy milyen etetés, de ne keverj semmit) , a szénhidrát felesleges (tésztafélék, rizs), csontos dolgokat főzve tilos adni (a csont nyersen puha, hő hatására viszont kemény lesz és szilánkosan törik)

2022. aug. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
megnézem köszi
2022. aug. 21. 12:40
 5/7 A kérdező kommentje:
ossz, nincs Facebook profilom így nem látom
2022. aug. 21. 12:41
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Fott csontot kutyanak nem adunk se tepertot soha!!


Sajtot meg csak nagyonkeveset,nem allhat abbol a vacsora.


Gabonat se adj,nem valo kutyanak!! Tehat rizs krumpli teszta kilove!

2022. aug. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6-os: kevered a kutyát a macskával. A kutyák igenis ehetnek gabonát. A rizst nem egy állatorvos ajánlotta már.

[link]

2022. aug. 21. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!