Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az én kutyáim miért nem...

Az én kutyáim miért nem mutatnak ilyen "falkás" dolgokat?

Figyelt kérdés
Most olvasom Jan Fennel könyvét (nem azért mert problémáink vannak csak művelődés céljából). És olyan érdekesen, szépen mutatják az ő kutyái (meg azért az ismerősök kutyái is). De az enyémek nem. Néha túl messzire mennek játék közben akkor egy kis ártalmatlan birkózással lerendezik a dolgot, de ennyi. Szeretik egymást de csak úgy élnek egymás mellett. Nem üdvözlik egymástr ha valamelyiket elviszem, nem nyalogatják egymást száját, nem védik az ételük, játékuk, helyük, nem rivalizálnak simogatásért, nem pózolnak, mindegyik ugyanolyan kihúzott testtartásban mozog a nap folyamán ha nem velem vannak, stb... Nem is tudok dönteni hogy melyik pontosan hol helyezkedik el alattam a rangsorban. Ez miért van?
2010. okt. 10. 17:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nyugi, semmi baj nincs a kutyáiddal, ez így normális. Amikről Fennel ír, azok problámás esetek és sokszor el is vannak túlozva.
2010. okt. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De nem pont az a jól működő falka alapja hogy mindenki pontosan tudja hol a helye? Vagy most akkor elég annyi hogy én vagyok a főnök oszt a többi nem érdekes? Én nem aggódom csak kiváncsi vagyok.
2010. okt. 10. 17:30
 3/11 anonim ***** válasza:
nem tudom megmodnani neked a választ, mert szerintem humbuk az egész. Én őszintén még sose tapasztaltam ezt a falkás-rangsoros dolgot, igaz csak 1 kutyám van, de midnen nap járunk ki a futtatóra, ahol szépen eljátszanak egymással szó sincs rangsorról meg ilyenekről.
2010. okt. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én még sosem hallottam Jan Fennel-ről :S nagyon jó lehet akkor :)pedig bújom a szaklapokat de róla..

Örülj neki, hogy csak ez a "bajod". nem epdig vérengző fenevadak, akiknek mondhatsz bármit, fittyet hánynak rád.

2010. okt. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Biztos mutatnak "falkás" dolgot. Csak nem biztos hogy tudod, hogy mik azok. Lehet erről az olvasott könyvben sem volt szó azért nem látod. Biztos le van bennük rendezve, hogy ki hol van a rangsorban, és lehet hogy totál megbékéltek a sorrenddel és elvannak. Tudják hol a helyük. Nekem van egy kutyám akit leviszünk mindig anyuékhoz futkározni hétvégén. Eleinte ott nem volt kutya csak ő. Aztán anyunak megtetszett az én kutyusom és vett egy olyat magának. A kutyus megnőtt és most ott lenn mindkettő otthon érzi magát, mintha az ő területe lenne és folyton ölik egymást, féltékenyek stb. Mert mindkettő úgy tanulta, szokta meg hogy ő ott az úr, tehát küzdenek a pozícióért. De ha úgy jött volna anyu kutyája, hogy az enyém folyton ott van hozzászokott volna, hogy ő a második a sorban és nem lenne hiszti. Hidd el nem jó érzés tízpercenként szétverni őket seprűvel mert nem mersz hozzájuk érni annyira harcolnak.
2010. okt. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Jan Fennel szakember vagy hobbi ember? Mert ha hobbi író és nem etológus akkor ne várj sok valós alapot, maximum saját véleményt és megfigyelést. A kutyák mindig mutatnak falka jelenséget, mert ösztön lények.

Könyvet bárki írhat. Mert valamit leír valaki és te nem látod a kutyáidon nem jelent semmit.

2010. okt. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 MME ***** válasza:

Azért annyit bárki le tud írni, hogy mi zajlik a saját kertjében/házában, neki pedig szép adag kutyája van, ehhez nem kell etológusnak lenni, tehát ebbe ne kössünk már bele. Ha elolvas egy etológiakönyvet, akkor is ugyanezt fogja találni, egyébként. Ekkora létszámnál, mint ami neki van, szükség van ilyen gesztusokra, mert nem lehet pl. 8 kutya ugyanott a rangsorban, így kommunikálniuk kell folyamatosan. Ha két kutya van nálatok, és nem látsz ilyet, az tényleg azért van, mert mindegyik tökéletesen elégedett, egyensúlyban vannak.


Nálunk is két saját van. A nagyobb az alfa, de ez kizárólag akkor látszik, ha a kisebb rámorog egy pofátlan macskára. Akkor a nagynak a puszta pillantása elég, hogy viszakozzon a másik kutyám. De ezen kívül semmi másban nincsenek ilyen gesztusok egymás felé, nem kell bizonygatni a másik előtt sem a dominanciát, sem az alárendeltséget.

2010. okt. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem két kutyám van hanem 4.

És kedves másik, nem akarlak megbántani, de jólnevelt kutya nem verekszik idegenekkel is. Én szoktam más kutyájára vigyázni, olyanokra akiket sosem láttak még, és sosem volt még baj a mi részünkről, a vendég kutyával is azért mert nem nagyon nevelték. Pedig igencsak védő és nem megalázkodó kutyákról van szó, de feleslegesen nem használják. Ennek semmi köze ahhoz ki hol lakik. Szerintem.

2010. okt. 10. 21:59
 9/11 anonim ***** válasza:

Jan Fennel szakember vagy hobbi ember?


egy olyan hobbiember Jan Fennell akit rendszeresen hívnak etológusok előadásokat tartani ...

...pontosan az etológusok mellőzik legtöbbször a gyakorlati tapasztalatokat és csak személyes nézőponton keresztül vizsgálódnak lásd Magyarországon Horkainál a "farkasszelidítés" bukott kisérlete (Farkaslesen c. film)

itt is bizonyították a magyar etomókus gyerekek , hogy semmi közük nincs a gyakorlatban a témához mégha Csányi is volt a tanáruk:))))

persze Csányi prof se képes rendesen kutyát sétáltatni, vagy rendberakni egy rehabos esetet:D

2010. okt. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én úgy halottam, hogy Csányi prof. olyan viszonyban van a kutyáival, hogy sokszor bíz rájuk döntéseket, de bármikor felül is tudja írni a kutya döntését egy szóval. De lehet, hogy ez csak urban legend.


Mindesetre valószínűleg jól működő harmonikus falkád van, amiben mindenki tudja, hogy hol a helye, és ezt olyan apró gesztusokkal kommunikálják, hogy észre sem veszed. Pl. azt nem tudod megmondani, hogy ha a kerítésnél ugatnak, ki megy előre? Vagy ha csak egy kaját teszel le, melyik mozdul rá először?

2010. okt. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!