Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bio szúnyog riasztó spray...

Bio szúnyog riasztó spray valóban hatásos?

Figyelt kérdés

Szembe jött velem egy hirdetés mi szerint bio kullancs, szúnyog riasztó sprayt kehet kapni. A link: [link]

Szerintetek szúnyog ellen hatásos lehet? Ha valakinek van tapasztalata, ezzel kapcsolatban azt meg köszönöm!



2023. máj. 22. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kiegeszitesnek biztos jo, ha olyan helyre mentek, ahol nagyon sok a szunyog/kullancs es nem akarod, hogy veletlenul is ramasszanak a kutyara.


De onmagaban nyilvan ez keves, foleg ugye a szivfereg miatt, ami a para a szunyogok eseteben.

2023. máj. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazából már öreg kutyus, a kertben játszok vele többnyire. Mindig nagyon picire vágom a füvet a kullancsok miatt. Kullancs elleni nyakörve van, szerencsére hatásos is. Viszont a szúnyog ugye a szívférgességet terjeszti és nem kell sok. Megcsípi aztán mehetek ahova akarok ugye. Sajnos az autózást nehezen viseli, majd kihívom a dokit és egy tesztet csináltatok vele. Aztán ha semmi baja mehet a nexgard spectra tabletta. Vagy valami hasonló ami komoly védelmet ad. Köszönöm a válaszod, hasonlóképp gondolom én is!
2023. máj. 22. 15:27
 3/7 anonim ***** válasza:

Van bőven olyan illóolaj, amelyiket nem kedvelik a szúnyogok.

Nagyon sokféle keverék kering a neten. van, aki csak a gerániumot használja, vannak citromosok, stb.

Én is használok egy bizonyos keveréket, amit magam állítok össze. Még a szúnyoghálóra is rá szoktam időnként permetezni belőle.

Elég hamar elillan az illata sajnos. Így tartósnak nem lehet nevezni.

Kiegészítőnek azért megfelel.

2023. máj. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen a tartóssága lehetne jobb is. Ahogyan olvasgattam 2 óránként kellene újból fújogatni. Köszönöm a válaszodat! Gondolkozok rajta!
2023. máj. 22. 16:05
 5/7 A kérdező kommentje:
Kíváncsi voltam, ezért összedobtam egy permetet. Forró víz+citromfű illóolaj. Hát ahogy elkezdtem fújkálni rendesen menekültek a szúnyogok. Szóval nagyon megtetszett. Viszont valóban 2-3 óra hosszáig érezni csak. Egy próbát megért. Igaz kutyára nem merném rá fújni, ki tudja milyen hatással lenne rá. (Saját magamon teszteltem már) nekem semmi bajom nem volt tőle. De a helyét meg lehet vele szépen fújkálni. Köszönöm a válaszokat!
2023. máj. 23. 07:18
 6/7 anonim ***** válasza:

Hatásosként kell alkohol is, mert vízben nem igazán oldódik az illóolaj.

Az alábbiaknál én alkohol helyett kis üveg vodkát szoktam venni.

Az egyik leghatékonyabb és legegyszerűbb házi praktika szúnyog ellen a citrom. A szúnyogok ki nem állhatják az illatát!


1 ek alkohol (gyógyszertárban kapható)

2 dl tiszta víz

5 csepp citrom-illóolaj


1 db pumpás flakon

2023. máj. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ki próbálom!😁
2023. máj. 24. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!