Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha hergelik a...

Anoniim213 kérdése:

Mit tegyek ha hergelik a kutyáimat?

Figyelt kérdés
Falun lakok, és két keverék kutyánk van, akiket a napokban egy fiatal pár a kutyáikkal hergelik azzal, hogy direkt erre sétáltatják őket, meglepően lassú tempóban és nem csak a mieinket, hanem a többi kutyát is az utcában zavarják. Mikor szépen kértem,hogy ne erre hozzák a kutyákat, mivel ezzel mindenkit csak zavarnak, csak azt a választ kaptam vissza, hogy a kutyájának papírja van (gondolom kutyasulis, bár ezt nem részletezte ki) majd faképnél hagyott. Valamit lehet jogilag lépni szerintetek?

2023. máj. 22. 19:59
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
98%
A kutyák azért őrjöngenek,mert nincsenek szocializálva.Jogilag teljesen igaza van a párnak hiszen ott sétáltatják a kutyákat ahol akarják közterületen.
2023. máj. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

A leírtak alapján a hiba az ön készülékében van. Nem azzal van a probléma, ha valaki foglalkozik a kutyájával és közterületen a szabályokat betartva sétáltatni meri, hanem azzal, aki nem nevelte meg a sajátjait és már egy másik kutya látványától is őrjöngeni kezdenek. Ennyi erővel minden utcából ki lehetne őket tiltani, ahol kutya van. Ők meg tanuljanak meg teleportálni, ha sétáltatni akarják. Egyébként nem csak a szobakutyákat kell sétáltatni. A mienk kerti blöki, vannak haszonállatok, növények, sokat vagyunk kint, simogatjuk, játszunk vele, de ha két nap kimarad a séta, tiszta kattant, szóval igénye van rá.

Nekem is volt már "szerencsém" olyanhoz, aki ilyesmi miatt szólt be nekem. Ott annyival volt több a történet, hogy akkor még az enyém visszaugatott az ilyen kutyáknak, épp azon dolgoztam, hogy ne tegye, ez azóta elég jól sikerült is. Megjegyzem: az utca túlsó oldalán sétáltunk.

2023. máj. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
59%

6-os vagyok.

Egyébként a tiltás se megy?

Legelemibb dolog. Napi szintű dolognak kéne lenni. Egy kutyának, az élete során ezernyi dilije lehet, ezt hívják nem kívánt viselkedésnek.

A kutyanevelés legalapvetőbb része, olyan természetes, mint a lélegzés, a fegyelmezés, és a nem kívánt viselkedésről való tiltás.


(Nyilván bármiféle elvárás a kutyával szemben csakis megfelelő fizikai és szellemi lefárasztás után lehetséges, így annyira nem lep meg, hogy ezen a téren is probléma lehet.)


Például egy fegyelmezett, jól kontrollált séta, aminek van intenzívebb része is, alkalmas lehet fizikai, és szellemi lefárasztásra.


Ha meglenne ez az alap, akkor egy nem kívánt viselkedést, pl. fölösleges ugatásról való letiltást, nagyjából 5-ször fél perc alatt le lehetne állítani. Optimális tartás és nevelés mellett, 3 perc alatt meg tudnád tanítani a kutyádnak, hogy tized annyit ugasson, vagy az első csettintésedre abbahagyja az ugatást, és eszébe se jusson újra kezdeni.

Épp ezen dolgoznak azok, akik sétáltatják a kutyáikat, amennyiben közben fegyelmezik őket, hogy ne menjenek bele az őrült ugatásba.

2023. máj. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
98%

Itt legfőképp a te kutyáid hergelnek, az a dicséretre méltó, hogy a sétáltatott kutyák ezt nem reagálják le...

Neveld meg a kutyáidat, vidd őket te is sétálni, addig sem fognak az udvarban ugatni.

Én sem szeretem, hogy nem tudok mindenhol nyugodtan kutyát sétáltatni, néha már azt érzem, hogy mások azért tartanak kutyát, hogy tudják, hogy mikor sétáltatom az enyémeket.

2023. máj. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
97%
Ha idegesít, hogy a kutyáid ugatnak, esetleg neveld meg őket! És ne másokat, , ártatlan járókelőket zaklass meg hibáztass azért, mert képtelen vagy megfelelően gondozni a saját kutyáidat! Mert képtelen vagy elérni, hogy ne zavarjanak másokat a te őrjöngő kutyáid!
2023. máj. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
75%

Ha nem tetszik, csinald azt, amit mi is: lezarod az utcafrontot a kutyaid elol. 😊


Nalunk nem ez volt a kivalto ok - de amugy sokkal nagyobb biztonsagban erzem a kutyaimat igy. Merget se tudnak bedobni hozzajuk.

2023. máj. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
97%

Aha, tehát TE nagy ívben teszel a kutyádra - egy lefárasztott kutya nem őrjöng! -, de ők a hülyék, amiért sétáltatni merészelnek.


Remélem, érzed, hogy kinél vannak rhadt nagy problémák. Hát, nem annál, aki kiviszi az állatot, hanem nálad meg a többi falusi majommal, aki nem.

2023. máj. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
97%
Mondjuk nekem szóltál volna be, kiröhöglek, aztán csak legyintek, mert idiótákkal nem foglalkozom.
2023. máj. 23. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Szeretném elmondani, hogy a kutyáim attól, hogy nem sétáltatom (mivel egy bazi nagy telkünk van), attól még foglalkoztatva vannak, napi szinten megyek ki hozzájuk játszani és labdázni, nem az a fajta vagyok, aki csak kibassza a kaját, és leszarja őket. Bár könnyű úgy írni, hogy az emberek egyből olyanokat állítanak, amikről nem is tudnak, bár én voltam a hülye hogy mertem kérdezni. Azt el is felejtettem közölni, hogy még a faszi háborgott, hogy zavarja a kutyák ugatása, azért szóltam neki. Kutya suliba azért nem viszem őket, mivel neveltek, minden parancsszót teljesítenek (mert olyan undorító gazda voltam, hogy foglalkoztam velük), és nem fogok több tíz ezreket kidobni, amiért talán egy papírt kapok, de lehet hogy a kutyáim ugyanolyan hülyék maradnak, mint amilyenként oda vittem (tapasztalat régi kutyámnál). Akik még azt írják, hogy az én kutyáim szocializálatlanok, üzenem, hogy kíváncsi lennék, hogy milyen állattartók is valójában, mert írni könnyű, betartani már nem mindig sikerül (meglepő módon, más kutyákkal probléma nincs, és nem vérengző fenevadakként ugatnak, habozott szájjal, bár kitudja, lehet én nem ismerem őket). A normális hozzászólóknak köszönöm, tervezve van egy zártabb kerítés az utca frontról.
2023. máj. 25. 20:10
 20/27 A kérdező kommentje:
Illetve azt el is felejtettem írni, hogy azóta direktbe a kertünk mellett mennek el (a házunk mellett egy bekötő út található), és ha kint vagyunk, még kiabálgatnak is be cinikusan, hogy mi a probléma, de tényleg én és a kutyáim a hibásak, felháborító.😂
2023. máj. 25. 20:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!