Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hátsó lábára lebénult kutyának...

Hátsó lábára lebénult kutyának csak "kerekesszék" létezik megoldásként? Exoszkeleton nem elérhető a piacon?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szomszédunk kutyáját elütötte egy autó (nem volt foglalkozva a kutyával, a kutya szökött, kiszaladt egy forgalmasabb útra), gerincproblémái lettek hosszabb távon, a hátsó lábak pl lebénultak. A szomszéd agyon akarta csapni a kutyát a baleset után, mi mentettük meg, vittük orvoshoz, kezeljük, folyamatban van a papírok intézése is, hogy a mi nevünkre kerüljön. (Állatvédő szervezet segít a dolgokban, a szomszédnak remélhetőleg nem lesz többé háziállata.) Nem nagyon vagyunk benne a témában, és a felépülés sem teljes még, így rehabilitáció és ortopéd irányba is egyelőre csak tapogatózunk. Olvasgattam, hogy embereknél milyen megoldások vannak, rengeteg kutyás fórumot is próbáltam elolvasni, külföldi klinikák után is nézelődtem. Mindenhol csak kerekes megoldásokat látok, viszont ez a mi lakásunkba nem lenne megfelelő, mert 3 lépcsőn keresztül kell bejutni a lakásba, lift nincs. A kutya 42 kiló, nem igazán az a kategória, amit tudunk rendesen emelgetni (legalábbis a feleségem biztosan nem tudja levinni a lépcsőn a kutyát és ő lenne itthon napközben vele), költözni nem szeretnénk, ha lehet. Nézegettem, hogy embernél is van lehetőség exoszkeletonok használatára, kutyáknak nincs ilyen? Ha nincs, miért, hogyhogy nem terjedt el ez a lehetőség? Jelenleg ezt látom az egyetlen lehetséges megoldásnak és szeretnék nagyon részletesen utánamenni :) Villamosmérnök vagyok, szóval ha kell, akár elkezdek barkácsolni itthon, hogy megoldjuk és segítsünk a kutyánknak.

2023. máj. 23. 19:57
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Bármi külső "protézis" zavarná csak a műtét lenne a megoldás.
2023. máj. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Az exoskeletonhoz kellenek működő izmok, ha le van bénulva, nem tudja használni.
2023. máj. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1. Milyen műtét?

2. Embereknél van teljes bénulásra is exoskeleton. Tény, hogy a vezérlés a kutyánál kérdéses, de emberek is járnak már vele. Nekünk a lépcsőzés is segítség lenne, utána szívesen ráadjuk a kerekesszéket.

2023. máj. 23. 20:08
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

A lépcsőnél talán megoldható lenne rámpa.

Hátsó teljes bénulásnál sajnos az is előfordul, hogy képtelen az ürítésre. Akkor azt is nektek kell naponta megoldani többször.

2023. máj. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4. Volt szó róla sajnos a dokival, igyekszünk erre is készülni. Bár nyilván nem szívesen csinál az ember ilyet, ennek szerencsére nincs fizikai akadálya.

A rámpa nem rossz ötlet, elgondolkozunk rajta, meg felvetjük a lakóknak, hogy mit szólnának hozzá.

2023. máj. 23. 20:23
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

Szerencséje van annak a kutyának, hogy ilyen elismerésre méltóan a gondozásotokba vettétek.

Respect nektek!

2023. máj. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
Altatás. Mindenkinek jobb lesz.
2023. máj. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Le a kalappal! :)

Nagyon jól esik ilyet olvasni,biztos rátaláltok a neki megfelelő megoldásra. Hajrá!

2023. máj. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!