Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pincsi? Ilyen fajta kutya...

Pincsi? Ilyen fajta kutya nincs! Miért nevezik Pincsinek? Ez a kutya milyen fajta a képen?

Figyelt kérdés

[link]

Annyit írnak róla, hogy Pincsi. Ok, de olyan nincs, hogy Pincsi, vagy Pekingi Palotakutya, vagy Tibeti spániel, de melyik a kettő közül?, mert mindkettőt nevezik néha Pincsinek...


Pekingi Palotakutya:

[link]

Ennek a kutyusnak az arca hasonlít a legelőször linkelt kutyuséra.


Tibeti Spániel:

[link]

Ennek meg a szőre hasonlít a fenti kutyuséra, de a Tibeti S.-nek nincsa "benyomva" az orra.



Vagy páldául ez a kutya milyen fajta?

[link]

Róla is csak annyit írnak, hogy Pincsi, de mégis milyen Pincsi? :D Szerintem inkább egy Japán Chin-re hasonlít...



Amúgy nagyon idegesít ez az egész "Pincsi" kérdés, mert ha beírom Google-ba, hogy Pincsi és megnézem a képeket, akkor az első oldalon már legalább 5-6 olyan kutya van, amiken látszik, hogy Tibeti Spániel, mégis az van odaírva, hogy Pekingi Pincsi.... :@


Segítsetek légyszi tisztázni a Pincsi kérdést, mert szeretnék egy "Pincsit", csak éppen azt nem tudom, hogy a Pincs elnevezés valójában milyen hivatalos kutyafajtát takar.

Kb ilyen kutyust szeretnék:


[link]


Tehát: "benyomott" orr/arc, kisebb fülecskék, középhosszú szőrzet (inkább Tibeti Spániel féleség...) vöröses szőrzet. Ötletek? És persze jó tenyésztőtől, törzskönyvvel, egészséges kutyust szeretnék, nem valami 10.000 Ft-os, "ki tudja milyen beteg" kutyust. Mert az még nem zavarna, hogy nem fajtatiszta, te beteg kutyát semmiképpen nem szeretnék, mert nem akarok úgy járni, mint egy ismerősöm, hogy épp elért oda, hogy nagyon megszerette a kutyusát, aztán temethette el, mert valami betegsége volt a kztyának. (azt hiszem szívnagyobbodás)


2010. okt. 10. 22:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
A pincsereknél keresd.
2010. okt. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
8%
nem néztem meg de biztos h akk a 2 keveréke vagy csak becézés mint pl . ha téged istvánnak hívnak akk pistinek becéznek igaz h apád andrás (bandi) anyud meg mária (marcsi) szal én ennyit tok csak mert úgy kivagy ezen akadva azért se néztem meg
2010. okt. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

[link]


Ezen én is elgondolkodtam, mert azok a "pincsik", akiket nap mint nap látok, valahogy mind a 3 fajtára hasonlítanak, de egyikkel sem egyeznek. Tehát ami neked is tetszik, az szerintem a szaporítók "munkájának" eredményeképpen létrejött mix. Bár én nem értek ehhez, nem vagyok kutyás, úgyhogy én is kíváncsi vagyok a válaszokra.

2010. okt. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Norczy ***** válasza:

ez a bonyolult téma, mert amit kedves kérdező leírtál az a tökéletes keverék, a szaporítók munkája. Tk nélkül ezért nincs válaszvonal, mert sok szaporító nem is tudja melyiket tartja. Nekem is van nem 1 ismerősöm aki pekinginek vette a kutyát aztán tibeti spániel és ő pekinginek mondja pedig látszik h nem az illetve a fordítottja is gyakran van, ami pedig a legtöbbször h a kettő keveréke rohangál az utcán mert a szaporítónak midegy hogy mit rak össze, csak pénz legyen belőle. persze a laikus megveszi csak mert olcsó, aztán amikor megnő és nem is hasonlít mondjuk egy kiállítási kutyára akkor koppan hogy aztaaaaa ez keverék vagy mi is?!

egyébként tévesen a pinscher szóból/fajtából lett szerintem ez a szólítás csak sajna tévesen mászott be a köztudatba.

Ez persze a magánvéleményem, én így gondolom.

Szerintem meg ha tényleg komolyan gondolod hogy nem számít a pénz kölyökvásárláskor kezdj el kiállításokra járni és ismerkedj tenyésztőkkel és akkor tisztábban tudod látni a képet melyik fajta milyen is külsőre/belsőre.

2010. okt. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Jártam már kiállításokon, és a Tibeti Spániel egyáltalán nem hasonlít az általam ismert "pincsikre". Az arcuk más, és a szőrük hossza, színe, szerkezete is és a Tibeti Spániel mérete sem az "igazi", leglábbis nekem túl nagy, főleg a Pincsikhez képest, akiket ismerek. Szóval a Tibeti Spánielt nem választanám magamnak, de a Pekingi Palotakutyás sem, mert annak nagyon dús, kétrétegű szőrzete van, ami nem vedlik, viszont naponta fésülni kell, hogy ne filcesedjen és nyírni is kell. Szóval nem tudom. Szaporítótól biztos nem akarok kutyát, mert beteg kutyát nem szeretnék.
2010. okt. 10. 22:45
 6/23 anonim ***** válasza:

[link]


Ilyesmi kutyára gondolsz, ugye? Mert ha igen, ilyet tényleg csak szaporítóktól, esetleg menhelyről tudsz beszerezni! :/

2010. okt. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Az igazi Pekingi Palotakutyának olyan hosszú a szőre,mint egy mennyasszonyi uszálynak,már egész kicsi korától fogva! :) [link]

Egy tenyésztő így hívta őket: szőrük olyan,mint egy hím oroszlán sörénye,a pofájuk,mint egy majom :)

A szívnagyobbodás fajtabetegség! Ezt nemigen lehet kiküszöbölni!


Pincsi az csak egy becézés. Mint pl. Uszkár = Pudli.


A Tibeti spániel pedig 2-3x nagyobb a Pekinginél, és a pofája sem nyomott. Ellenállóbb fajta, nem túltenyésztett.


Japán Chin: vékonyabb alkat, mint a Pekingi és kizárólag fekete-fehér színben fordul elő.Tehát ez a link nem japán chin kutya! [link]

2010. okt. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Japán Chin nem csak fekete-fehérben fordul elő, van vörös-fehér is:

"dús szőrzet borítja. Színe fehér alapon fekete vagy vörös foltos"

forrás:kutya-tár, de amúgy minden fajtaleírásnál ott van, hogy két színkonbinációban létezik ez a fajta.

Amúgy köszönöm a segítséget, de mindent, ami elmondtál, már én is tudtam eddig is. :)

2010. okt. 10. 23:22
 9/23 anonim ***** válasza:

Ha tudtad akkor miért kérdezted meg?

Én még soha nem láttam vörös fehér japán chin-t, sem tv-ben sem újságban. De ha van akkor van.

2010. okt. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Te azt írtad, milyen a Pekingi Palotakutya, pedig azt nem kérdeztem, mert tudom. Azt írtad, milyen a Tibeti Spániel, pedig azt sem kérdeztem, mert tudom, hogy milyen, aztán írtál a Japán Chin-ről (ráadásul nem is vagy jólinfomált ennél a fajtánál), pedig ezt sem kérdeztem. Az egyetlen "jó" válaszod az volt (egy általam feltett kérdésre), hogy azért Pincsi, mert az Uszkár Pudli, ez mind szép és jó, csaképpen a Pudli kifejezést tényleg csak az Uszkárra használják és a Pudli névnek oka van: Angolul az Uszkár= Poodle, ami Franciául vízhatlant jelent, mivel az Uszkár szőre vízhatlan, ezért kapta a Poodle nevet, ebből lett nálunk A Pudli. Ellenben a "Pincsivel", aminek köze sincs sem a Palotakutyához, sem a Tibeti Spánielhez, mégis mindenki lepincsizi őket, és ennek okára szerettem volna rájönni azért, mert a környékbeli pincsik nagyon tetszenek. Szóval lényeg a lényeg, a Pudli elnevezést kár a Pincsihez hasonlítani, mert a kettő "becenév" elterjedéséne között semmi összefüggés nincs.
2010. okt. 11. 02:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!