Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pincsi? Ilyen fajta kutya...

Pincsi? Ilyen fajta kutya nincs! Miért nevezik Pincsinek? Ez a kutya milyen fajta a képen?

Figyelt kérdés

[link]

Annyit írnak róla, hogy Pincsi. Ok, de olyan nincs, hogy Pincsi, vagy Pekingi Palotakutya, vagy Tibeti spániel, de melyik a kettő közül?, mert mindkettőt nevezik néha Pincsinek...


Pekingi Palotakutya:

[link]

Ennek a kutyusnak az arca hasonlít a legelőször linkelt kutyuséra.


Tibeti Spániel:

[link]

Ennek meg a szőre hasonlít a fenti kutyuséra, de a Tibeti S.-nek nincsa "benyomva" az orra.



Vagy páldául ez a kutya milyen fajta?

[link]

Róla is csak annyit írnak, hogy Pincsi, de mégis milyen Pincsi? :D Szerintem inkább egy Japán Chin-re hasonlít...



Amúgy nagyon idegesít ez az egész "Pincsi" kérdés, mert ha beírom Google-ba, hogy Pincsi és megnézem a képeket, akkor az első oldalon már legalább 5-6 olyan kutya van, amiken látszik, hogy Tibeti Spániel, mégis az van odaírva, hogy Pekingi Pincsi.... :@


Segítsetek légyszi tisztázni a Pincsi kérdést, mert szeretnék egy "Pincsit", csak éppen azt nem tudom, hogy a Pincs elnevezés valójában milyen hivatalos kutyafajtát takar.

Kb ilyen kutyust szeretnék:


[link]


Tehát: "benyomott" orr/arc, kisebb fülecskék, középhosszú szőrzet (inkább Tibeti Spániel féleség...) vöröses szőrzet. Ötletek? És persze jó tenyésztőtől, törzskönyvvel, egészséges kutyust szeretnék, nem valami 10.000 Ft-os, "ki tudja milyen beteg" kutyust. Mert az még nem zavarna, hogy nem fajtatiszta, te beteg kutyát semmiképpen nem szeretnék, mert nem akarok úgy járni, mint egy ismerősöm, hogy épp elért oda, hogy nagyon megszerette a kutyusát, aztán temethette el, mert valami betegsége volt a kztyának. (azt hiszem szívnagyobbodás)


2010. okt. 10. 22:22
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Figyelj ha ennyire okos vagy,minek kérdezel??

Valaki válaszol,te meg leoltod!


Érdekes,azt is tudtad,hogy az ismerösőd által elpusztult kutya fajtabetegségben pusztult el,de te mégis úgy állittotad be,mintha nem."Mert az még nem zavarna, hogy nem fajtatiszta, te beteg kutyát semmiképpen nem szeretnék, mert nem akarok úgy járni, mint egy ismerősöm, hogy épp elért oda, hogy nagyon megszerette a kutyusát, aztán temethette el, mert valami betegsége volt a kztyának. (azt hiszem szívnagyobbodás)"..mindegy.


De elmondom,hogy túl logikázod az egészet!


Azt sem értem,hogy a Tibeti Spánielt minek kevered ide??

Ők csak feltehetően a pincsiktől származnak,talán ezért hívják néhányan pincsinek,mert hasonlít rá a többi meg mindegy.


DE!


A Pekingi Palotakutya (pekingi palotapincsi,pincsi stb.) őket szokták pincsinek hívni.

2010. okt. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Hú. Nyugodj meg kérlek. :) Nincs igazad amúgy, de már lusta vagyok vitatkozni, úgyis csak ismételném magam, ahoz sincs kedvem, olvass vissza és meglátod, miért kérdeztem és mit. :)
2010. okt. 11. 08:29
 13/23 anonim ***** válasza:
Utolsó, nem érted mit akar kérdezni? :O Neki megtetszett az utcán minden nap látható, a köznyelv által palotapincsinek nevezett kutya, és ilyet szeretett volna vásárolni. Kb. olyat, mint a vörös-fehér kutya, amit szerinted japán chinként linkelt be. (én is linkeltem egy iylen típusú kutyát) De átnézte a hivatalos fajtákat, és rájött, hogy igazából nincs is olyan fajta kutya amit ő szeretne, csupán arról van szó, hogy a mindennapokban egy adott elnevezéssel (pincsi) illetnek egy keveréktípust, ami valószínűleg az említett fajtából alakult ki. Ha jobban megnézed az utcán sétáltatott palotapincsiket, tényleg olyanok, mintha pekingi pk. és tibeti sp. keverékei lennének. Ennek próbált a végére járni, és hogy honnan eredhet a nevük... Te meg leírtad ugyanazt, amit ő is leírt a kérdésében!
2010. okt. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Amit belinkeltél h olyat szeretnél az egy tibeti spániel.

Itthon tibeti spánielből sok a szaporító, ezért tőlük lehet venni többféle kinézetűt, mindet pincsiként árulják mert tudatlanok, de azok sokszor keverékek is, szval nem baj ha nem hívják tibeti spánielnek.

Minőségi tenyésztő nincs is az országban.

Amennyire megbecsülik a tibetiek ezeket a kutyákat, és amennyire védték hogy ne kerüljön ki az országukból sokáig, mérgesek lennének ha látnák amit itthon pincsi néven művelnek a fajtával.

2010. okt. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsó két választ.

Nagy a "csábítás", hogy szaporítótól vegyek kutyát, mert úgy néz ki, hogy csak tőlük lehet beszerezni "pincsit", de annyira nagy a kockázat, hogy valamilyen genetikai betegségben szenvedő kutyust vennék, hogy akkor inkább lemonok erről a "fajtáról". Vagy majd menhelyeken nézelődök, ott legalább nem szépítenek, nincs zsákbamacska kutya, mert mindenről beszámolnak a kutyákról, akkor legalább tudom, hogy mire számítsak, van e valami baja a kutyáknak...stb. Mégegyszer köszi a segítséget, még várok azért válaszokat, hátha...

2010. okt. 11. 19:12
 16/23 anonim ***** válasza:
a pincsinek 2 fajtája van a fajtán belül.itt van a sima palota pincsi: [link] és itt van a pekingi palotakutya : [link] remélem jó a link:)leg nagyobb arányban a palota pincsi van kissebb arányba a pekingi palota kutya .
2010. okt. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
19:54 es vagyok amuigy a tibeti spánielt nem szokták pincsinek nevezni meg a japán chint semm még becézve semm csak az mondja úgy ha nem ért a fajtához .amugy van a pekingi palotakutya meg a palota pincsi is.a tibeti meg a japán chin meg hasonló egyedeket nem szoktak pincsinek bezézni semm,semm nevezni.a tibeti spánielt esetleg spancinak vagy spánielnek nevezik de nem pincsinek a japán chint meg japán chinnek és igy tovább.amugy sok sikert a kereséshez :)sajnálom és rész vétem a ismerösöd kutyijaért :(
2010. okt. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Na és akkor "ez" mi?


[link]


Pekingi palotakutyaként van hírdetve, de ez a kutyus a legnagyobb jóindulattal is csak max a Tibeti Spánielre hasonlít, de a Pkeingi Palotakutyával köszönőviszonyban sincs.



Arról nem is beszélve (utolsó válaszoló!), hogy palotapincsi nincs, a Pekingi Palotakutyát nevezik Palotapincsinek, de az FCI által elismert kutyafajták között nincs "palotapincsi" néven futó kutyafajta, tehát hivatalosan biztosan nem látezik ilyen fajta kutya.

2010. okt. 11. 22:39
 19/23 anonim ***** válasza:

mert az emberek laikusak. nem várhatod el hogy mindenki tudja milyen a pekingi palotakutya meg a spániel.

persze az rossz hogy terjesztik a hamis dolgokat.

lsd. a cigibe a nikotin tesz függővé a falba 230 V van stb...

remélem érted mire gondolok

2010. okt. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Nos végig néztem az összes képet és végig olvastam a szöveget is.

Az első képen bizosan valami keverék kutyus van,

de a pincs(i) név az egy külön csoport... hogyis mondjam, mint az ölebek(...)

ide tartozik a:

Japán Csin, Pekingi palotakutya, Tibeti Spániel,

meg van még pár.

Név szerint én a Pekingi palotakutyát ismerem palota pincsinek.

2010. okt. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!