Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám úgy felfrissíten...

Hogyan tudnám úgy felfrissíteni a kutyámat a nyári hőségben, hogy élvezze is?

Figyelt kérdés
A szüleim nem engedik hogy behozzam, télen ha nagyon hideg van a kazánházba szokták beengedni, de ugye most nyáron ezzel nincs előrébb. Viszont mindig nagyon melege van, mert hosszúszőrű. Már kapott egy pici medencét is, amit egy fa árnyékába tettünk, de nem ment bele. Talán valahogy érdekessé kellett volna tenni neki, vagy játszani vele benne, nem tudom. Ha leviszem a forráshoz akkor ott fürdik, meg rohangál a vízben, de a legközelebbi forrás kb 20 percre van, ami 30+ fokban azért nem olyan kevés, és végig aszfalton/köveken amik a melegben felforrósodnak. Szóval ez az opció nem igazán játszik, csak este/hajnalban. Szerintem ha kézzel locsolom rá a vízet azt nem fogja élvezni, ha ekte leöntöm az meg veszélyes is lehet. Gondolkodtam azon is,hogy kora reggel mikor még hűs a talaj, ások egy árnyékos helyen egy lyukat a földbe, és felöntöm egy vödör hideg vízzel. Nem tudom. Kinti kutyások, hogyan oldjátok ezt meg? Bármilyen tippet szívesen veszek.

2023. máj. 28. 10:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%
Nyirjátok le , vigyétek el tó folyó mellé hátba beugrik. Langyosat kedvelik fürdővízkent nem a hideget .
2023. máj. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Milyen fajta?


Mert egy vedlős fajtànal nagyon fontos az aljszőr( téli szőr) alapos kikefelese,ugyanis a benne maradt aljszőr össze tapad,nem tud szellőzni a bőre,akár hot spot is kialakulhat amit a legyek bekopnek.( Pont állatorvosnal voltam a kutyammal pénteken és egy larvakkal téli kutyust hoztak,nála is a beállt szor miatt bepallt a bőre kisebesedett és ramentek a legyek :( )


Szóval így tavasszal kozmetikusnal lévő látogatás sokat segít,mert a kozmetikus eltávolítja az aljszort ,megfurdeti,megszaritja. Ezáltal csak a nyári bunda marad ami szellősebb vékonyabb.


Egyébként nyáron érdemes kora reggel vagy késő délután/ estefelé vinni a kutyát.


Mondjuk mi kocsival járunk a Duna partra ,szóval igazából egy ház körüli séta,hogy dolgukat végezzék el,be a kocsiba és irány a vízpart.


Mi lakásban lakunk szóval nálunk meló előtt és után van séta,meg lefekvés előtt.

2023. máj. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Ausztrál juhászkutya. Próbáltam már kozmetikushoz vinni, de nem maradt meg egy helyben :') Én is kergetni szoktam a kefével, mert a felénél úgy dönt, hogy neki elég volt, mostmár játszani akar.
2023. máj. 28. 11:15
 4/18 anonim ***** válasza:
13%
Tölts a táljába hideg Sopronit
2023. máj. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
És igya meg a Sopronit
2023. máj. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne egy alkalmat szánj a keféléséhez, több szakaszban is ki tudod kefélni a szőrét.

Mindenképpen árnyékos hely legyen ahol el tud bújni a nap elől.

Egy kozmetikus megoldja, hogy egy helyben maradjon keress másik kozmetikust ha akinél voltál nem birkózott meg a feladattal.

2023. máj. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%

Azt nem ertem, hogy egy ilyen kenyes bundaju kutya miert is nem lett szoktatva mar a kezdetektol kozmetikushoz. Vagy a normalis fesuleshez.

Ezzel csak magadat szopattad meg kerdezo.


Na de ha mar igy alakult, most is el lehet kezdeni nyilvan, csak turelmes kozmit kell talalni es gyakran kell vinni.

2023. máj. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Az enyemet ugy szoktattam a fesuleshez, ha nem maradt meg egy helyben, hogy egy nagy talat vekonyan kikentem majkremmel, beraktam a fagyoba, utana letettem ele es azt nyalogatta amig fesultem. Osszekototte, hogyha elokerul a fesu, akkor valami finomat fog kapni, igy mindig nagyon orul neki
2023. máj. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
100%

#4-5 Az a baj, hogy nem tudom, ezt viccből írtad, v ténylegesen, minden esetre az nem a legegészségesebb megoldás a kutyi számára. Nekem törpe uszim van, mi együtt sülünk meg, mert én sokkal roszabbul bírom a meleget, mint ő. Esetleg az állatorvosát meglehetne kérdezni, hátha tud valamit ajánlani. A gödör ásása nem lenne rossz, de fölösleges sztem vizet beleönteni. Ha a medencébe nem megy bele, akk a sáros gödörbe sem fog. A szánhúzó kutyák este gödröt szoktak ásni maguknak, mert a hó alatt melegebb van. Lehet, hogy nála is működne, csak fordítva. Ha ásol neki egy akkora gödröt folytonos árnyékba ami nála egy nagyon picit nagyobb, akkor ott sztem jól el lesz, csak hát csumpis lesz. A gödör szót úgy értsd, hogy pl. amilyen az ürgének van, tehát egy eléggé szűk bejárat, és aztán a bejárat után egy "barlang".


[link]

itt van egy link, a szöveg sztem nm fontos, de a kép segíthet. Nem kell pontosan ugyan olyanra, mert a végén még beleszorul. Remélem segítettem. :)

2023. máj. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
23%
Vegyél neki cipőt. 20 percet kibírsz a kutyád érdekében szerintem. Ha ő azt szereti miért ne?
2023. máj. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!