Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen sűrűn sétáltatjátok a...

Milyen sűrűn sétáltatjátok a kutyátokat? Családi házban élők?

Figyelt kérdés
2010. okt. 11. 09:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
17%

Mi családi házban élünk és egyáltalán nem sétáltatjuk. Mivel többezer négyzetméteres udvarunk van, bőven tudnak benne futkározni :)

Különben is szabad kutyák, a láncot, pórázt hírből sem ismerik. Azt hiszem, így a legjobb nekik.


Hétköznap albérletezem a munka miatt. A lakótársamnak van egy kis zsebkutyája. Őt napi kétszer sétáltatja, reggel és este.

2010. okt. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%
Ha minden klappol, akkor naponta kétszer. De esténként mindig. Így lassan "kerttiszták":)
2010. okt. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
74%

Mindennap. De nem sétáltatás, mert ki viszik a kutyákat minden reggel a gátra, ahol futnak. Olyan napi 20-30 km-t, de ez kevés nekik, mert nem fáradnak el.


Amikor egész nap járjuk a határt, akkor délutánra talán fáradtak a kutyák.

2010. okt. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%

Elsőnek:

Örülök, hogy így tartod őket, viszont azzal nem értek egyet, hogy nem viszitek ki. Kellenek nekik az új szagok, amiket más kutyák hagynak, ők így kommunikálnak. Viszont az albiban lakó szobatársaddal nem értek egyet, a napi 2 séta, az nagyon kevés, ugyanis nemc sak sétáltatni kell, hanem wc-tetni is! Nem hiszem,hogy a kutya kibírja ezt. Vagy, van hova ürítenie?

Én lakásban lakom, de négyszer van lent a kutyám, mert mki úgy dolgozik. Viszont,ha lemegyünk a telekre, ami elég nagy, kutyám igenis igényli ennek ellenére, hogy vigyem ki 3szor. Pedig sok inger éri.

2010. okt. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%
Harmadik vagyok, nekünk is nagy az udvarunk, de ennek ellenére mindig kivisszük a kutyákat.
2010. okt. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
81%

Hetente 3x-4x a 2 nagyot, a picit sürübben tudom magammal vinni ... tőle nem sipitannak az emberek, ha meglátják.

Pedig nagyon jól neveltek a nagyok is (különben nem is tudnék 3 kutyát egyszerre sétáltatni) .. csakhát fejenként 40 kilo.

2010. okt. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%

soha, mert hatalmas udvarunk van, három kutya bőven elfér rajta és nincsenek megkötve! Én a megkötés ellen vagyok!!!

Nem zavar már, hogy odapiszkítanak a fűre, mivel én vállaltam a 3 kutyust. :)

Fűnyírás előtt mindig összeszedem. És már megszokták, hogy csak egy helyre mennek mind a hárman, így nincs ezzel nagy probléma. :)

Falun élek. :)

2010. okt. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
70%

Én ugyan már nem kertesben lakom, hanem csak az apukámhoz járok haza kertesbe, ami 3000 nm és van még egy kutya+cicák, meg minden, mégis ott is elviszem sétálni egy nap egyszer legalább.


Egyébként lakásban én is kétszer sétáltatok. Reggel indulás előtt, meg este meló után nagyobbat. Én szívesen kivinném még egyszer lefekvés előtt, de ő már olyankor az igazak álmát alussza.

2010. okt. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
76%

Falun is felfoghatnák végre az emberek, hogy 3000 m2 sem elég egy kutyának, mert nem érik új ingerek, nem tud a fajtársakkal kommunikálni, kapcsolatot tartani.

Az hogy nincs láncon, az nem egy jó pont, az a minimum, de attól még minden kutyának szüksége van rendszeres sétálásra.

2010. okt. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
40%

Kirándulni megyünk, nem sétálni. És nem rendszeresen, hanem az idő és egyéb függvényében, van hogy egy héten többször is és van hogy 2 hónapig nem.

Sokan nem tudják elképzelni, de a kutyák bizonyos kereteken belül úgy boldogok amilyen életet megszoktak. Ha egy kutyát kicsi korától napi 4x levisznek az hisztizni fog ha nem viszik ki valamiért, míg a mi kutyáink így is boldogok és kiegyensúlyozottak, sok tennivalójuk van az udvarban és szeretik csinálni.(ellenben egy panelba 8 órára bezárt kutyussal aminek egy hal sincs ami mozogna, ők figyelik az utcát, a szomszéd kutyákkal játszhatnak kerítésen keresztül, madarak, egyéb vadállatok(sün) látogatnak be az udvarra, sok háziállatunk is van, azokkal is mind naponta kapcsolatba lépnek stb.)

2010. okt. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!