Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Találtam a kutyában kullancsot...

Találtam a kutyában kullancsot. Mennyire sürgősen kell intézkedni? Most kivegyem, vagy elég holnap után vennem egy tabblettát?

Figyelt kérdés

2023. máj. 28. 23:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván szedd ki.
2023. máj. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szedd ki mindenképp

Nem biztos, hogy fertőz de minek kísérteni a sorsot.

Figyelj oda hogy ne nyomd össze miközben szedes kifele, próbáld minnel jobban a tövében megfogni és ne csavargasd csak húzd ki.

Aztán biztos ami biztos figyeld a kutya viselkedését és ha nem olyan mint máskor, bágyadt meg hasonlók, egy dokit mindenképp megér.

2023. máj. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

Várj, találtál egy kullancsot a kutyában és úgy döntöttél, hogy benne hagyod? Hogy napokig nem foglalkozol vele? Hadd fertőzze meg a kutyát? Gondolom ha babéziás lesz is így állsz majd hozzá. Majd akkor is jön a kérdés, hogy elvidd-e orvoshoz, ha már barna a vizelete, vagy elég lesz akkor elvinned, amikor már végképp haldoklik...


Esküszöm nem értem egyes embereket, hogy miért kell kutyát tartaniuk...

2023. máj. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Tablettát? Milyen tablettát akarsz venni? Ha van benne kullancs, ki kell szedni, nem pedig tablettát venni. Őszintén nem tudom milyen tablettáról van szó.. De ha van benne kullancs, akkor kiszeded, és ha az elkövetkezendő napokban, hetekben a kutya a megszokottól eltérően viselkedik, akkor orvos.
2023. máj. 29. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Vedd ki, ha nincs kullamcs csipeszed, akkor egy szemoldok csipesz is megteszi, a fejenel fogd meg es hatarozott mozdulattal huzd ki, hogy ne kopje a kutyaba a fertozo nyalat.

A tabletta nem ved a fertozestol, csak elpusztitjq a belemaszott kullancsot, illetve van egy beadastol szamitott ido, mire hatni kezd, addig a kullancs meg siman fertoz, mielott elpusztulna es kiesne. Az ilyen tablettak egyebkent is csak allatorvosnal, vagy allatpatikaban venyre kaphatoak, negativ szivfereg teszt utan. Punkosd hetfon meg nem fogod tudni elintezni olyan gyorsan...

2023. máj. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!