Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy felnőtt kutyát is lehet...

Egy felnőtt kutyát is lehet úgy tanítani, mint egy kölyköt?

Figyelt kérdés

Most lesz új kutyám, pontosabban most lesz először igazán saját kutyám, de van egy másik is, aki már 4 éves, és bár az "ül", "fekszik", "óvatosan", "marad", "hozd ide, add ide", meg hasonló vezényszavakat ismeri és megcsinálja a falkavezérének (az apámnak), meg nekem is az esetek 90%-ában (néha mondjuk csak ímmel-ámmal, noszogatással), de amúgy elég neveletlen. Az új kutyussal már az elején szeretnék elkezdeni tanulni, nevelni, szoktatni több helyzethez. Az a kérdés, hogy a másik kutyával is csinálhatom párhuzamosan? Arra gondoltam, hogy ha együtt tanítjuk őket, talán ha látják a másikat, akkor gyorsabban és szívesebben sajátítja el mindkettő a feladatokat, vezényszavakat (mint egy kutyaiskolában, ott is többen vannak), de nem vagyok benne biztos, még nem volt egyszerre két kutya, amivel foglalkoztam, ezért kérdezek a véleményeket, tanácsokat. Hallottam a klikkerről is, bár a másik kutyám nem azzal tanulta meg ezeket a dolgokat, mégis jól tudja.

Ti hogyan tanítottátok a kutyátokat?


2010. okt. 11. 12:48
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Szóval ez elég egyéni. :D Többféle dolgokat is írtatok, de örülök neki, köszönöm a válaszokat. A kis jövevénynek elég aktív élete lesz, legalábbis az első évben, mikor itthon leszek vele. Utazni fog egy csomót, másik kutyákkal, másik emberekkel találkozni, úgyhogy mindenképpen nevelnem kell majd, míg a másik életében összesen talán ha 5 kutyával találkozott.

Kihívás lesz, de remélem sikerül majd mindkettőt rendes ebbé nevelni, úgy, hogy közben élvezzék is. :)

2010. okt. 11. 13:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!