Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi van akkor ha egy kölyökkuty...

Mi van akkor ha egy kölyökkutyát felnőtt táppal etetek?

Figyelt kérdés
2011. nov. 4. 16:59
 1/8 Akiteki ***** válasza:
76%

Semmi.

Többet kell rágnia, mert a felnőtt nagyobb szemű.

2011. nov. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen az a felnőtt táp.
2011. nov. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
24%
Hát nem jó a kutyának. Mert az a táp a felnőtt kutyák igényeire van szabva. Nem olyan az energiatrtalma meg más arányban vannak benne a dolgok és nem biztos hogy abban a tápban meg van az ami a kis kutyának kell. Vagyis én nem tartom jónak a kölyök kutya felnőtt táppal való etetését. Főleg ha a kölyök nagy vagy közepes testű lesz.
2011. nov. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
hát hosszú távon szerintem nem jó , de mondjuk elfogyott és csak a felnőtt kutya tápjából van akkor hogy pár napig esetleg 1-2 hétig azt kap nem hiszem hogy baja lenne amúgy meg csak 1 évig kell kölyök tápot venni szerintem nem sok és ennyit rá lehet szánni a kutyára ,fontos hogy kölyök korban mindent megkapjanak ami kell a szervezetének, a felnőtt és a kölyök kutyának mások a szükségletei...nem véletlenül van külön kölyök ,felnőtt és idős kutyák számára kifejlesztett táp..
2011. nov. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Akiteki ***** válasza:
52%

Ez mind igaz lenne, ha a kutyák totál egy kaptafára készülnének, és minden táp egyforma volna.

Mivel a kérdésben nem volt benne, tisztázzuk azt is, milyen tápról van szó?

Inkább adok felnőttnek ajánlott Royal Canint, mint kölyöknek pedigreet.

A különböző márkák összetevői is változnak. Tuti, hogy akad táp, amiben a kölyöknek való ugyanolyan, mint egy másikban a felnőttnek adagolt.

Szerintem nem kell ennyire misztifikálni.

2011. nov. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 10 éve tenyésztek és 6 éve nem etettem kölyök táppal... szerintem egy ostobaság már bocsánat. "nem az ő igényeikre van szabva" a természetben egy kölyök farkas ugyanazt eszi mint egy felnőtt nem értem miért lenne ez más a kutyáknál. Felneveltem már néhány almot és ez első években mindig küzdöttünk a különböző növekedési problémákkal dp vel stb... 6 éve szinte egyáltalán nincsenek ilyen gondok, a kicsik egyenletes ütemben fejlődnek, régóta nem volt B nél rosszabb csípőjű kutya aki tőlem került ki... Persze a felnőtteknek való táp amit adok nem valami Pedigee, Chappi vacak... Joserával etetünk nagyon rég óta
2011. nov. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagytestu kutyaknal azt szoktak javasolni a tenyesztok, hogy a gazdi minel elobb alljon at a felnott tappal valo etetesre. Ugyanugy fel fog noni a kutya, csak lassabban, az izuleteit nem tulterhelve. Nyugodtan add neki a felnott tapot, a kolyoktap csak az egeszen fiatak kolykoknek kell, utana mar folosleges penzkidobas.
2011. nov. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálam a nagytestűre növő kölyök esetében a kiskutya tápok túl sok fehérjét tartalmazott. Az egy dolog hogy fsott állandóan, de hirtelen meg is nyújtotta. Mivel táphoz volt szokva, vettem neki egy sebsitive tápot azt kevertem el halolajjal, például.
2021. szept. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!