Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha menhelynek akarok adományoz...

Ha menhelynek akarok adományozni kutyatápot az olcsóbb is megteszi?

Figyelt kérdés
Szeretnék kutyamenhelyeknek tápot adományozni, az olcsóbb nagy kiszerelésűek is megteszik mint amik 5000 körül mozognak de 10kg?
2023. jún. 1. 10:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%
Van olyan menhely, ahol elfogadják, de a legtöbb minimum középkategóriás táppal etet, így el sem fogadják az ilyen olcsó tápokat.
2023. jún. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Őszinte leszek, sok helyen inkább a pénzt értékelik, mert ők tudják, hogy éppen mire van szükség. Pl lehet hogy annak a menhelynek van egy megállapodása valami helyi bolttal, aki ad nekik tápot, de jó lenne 2-3 játékot venni a kutyáknak. Ha nem akarsz pénzt adni, akkor érdemes megkérdezni, hogy mi kell nekik mielőtt veszel bármit is.
2023. jún. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is erdemes elotte megkerdezni, hogy mire van szukseguk.
2023. jún. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Kerdezz ra! Lehet nem tapra van most szukseguk.


Amugy a menhely, ahonnan orokbefogadtam, ugy csinalja, hogy a nem erzekeny/allergias kutyaknak keverik a jobb minosegu tapot a rosszabbal.

2023. jún. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

Egy igazi menhelyen, ahol a kutyák túlélése a tét, bármilyen táp megteszi.

Én Lidl-s sajátmárkás 10 kilósat szoktam venni, évi 2*5 zsákot.

2023. jún. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

5-össel ertek egyet.

De szerintem is kérdezd meg mindenképpen, én például nemrég egy csomó pórázt, nyakörvet adtam nekik, mert selejteztem az itthoniakból. Mondták is, hogy nagyon jól jött nekik, mert már eléggé el voltak használódva az eddigiek.

De lehet hogy kullancs/bolha/szivfereg elleni szerre, esetleg valami gyógyszerre, takarítószerre van szükségük.

2023. jún. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Menhelytől is függ, meg a védenceik igényeitől. Általában a kevésbé támogatott, városoktól távolabb eső problémás térségekben jobban elfogadják a gyengébb tápokat (jobb híján), mert legalább valamit tudnak adni az állatoknak enni. De ha például speciális tápra van szükség, akkor jobb a pénzadomány, és abból olyat vesznek, amilyenre szükség van a védenceknek.
2023. jún. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
22%

1-es vagyok


A lepontozóknak üzenem, hogy tapasztalatból írtam. Pár hete egy üzletbezárás miatt hozzánk került 300kg alsó kategóriás kutyatáp. 3 menhelyen visszautasították, hogy "ilyen vacakkal" nem etetik a kutyákat. A 4. helyen boldogan elfogadták.

2023. jún. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%

Megteszi, jobb híján elfogadják a menhelyek.


Írok néhány indokot hogy miért is nem fogadja el minden menhely az ócska tápokat.

- Az ócska tápok hamarabb elfogynak, mert többet esznek belőle a kutyák.

- Előfordul hogy az ócska tápoktól bélgyulladást kapnak a kutyák, akkor vihetik őket orvoshoz - ez még több pénz.

- Vannak speciális igényű kutyák (kölyök, vemhes anyakutya, emésztőrendszeri beteg és még sorolhatnám)


Én inkább azt mondom hogy adományozz kevesebb (mennyiségben) de jó minőségű tápot. Plusz a másik hogy az ócska tápok árából kijön egy középkategóriás is.

Petissimo oldalon ennyibe kerül a Brit Premium 15 kg-s 12 549 Ft (837 Ft / kg)

Míg pl a Darling (de a többi hasonló táp is) 15 kg 16 990 Ft (1 133 Ft / kg)


[link]

[link]

2023. jún. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig megkérdezem a menhelyet, hogy mi az, amire inkább szükségük van. Mindig azt viszek abban az összegben, amit szánok erre. Legtöbbször beteg kutyáknak való tápból van hiány ott, ahova szoktam vinni. Facebookon szoktam nekik előtte írni és egyeztetünk. Ők ennek örülnek, mivel nem olyat kapnak, amiből sok van.
2023. jún. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!