Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem akarok börtönbe kerülni...

Nem akarok börtönbe kerülni nem én hibám miatt mert a kutya megtámad valakit?

Figyelt kérdés

Van egy kutyám, hazörző dobermann. Erre is vettem. Az élet úgy hozta, hogy az anyukámat magamhoz vettem akire már figyelni kell. Nem 0-24-ben azért, és bárhová képes még elmenni magától, de azért vannak már dolgai. Sajnos én munkába elmegyek, és többször láttam, hogy kiteszi a kukát, vagy molyol valamit a kapu előtt és tárva nyitva a kapu. De nem érti meg hogy ez életveszélyes így. A kutya meg támad. Eddig isteni szerencse, hogy senki nem jött akkor. De ez tényleg valami eszméletlen szeremcse. Csakhogy ez nem lesz mindig így. Ha valakit szétszed a kutyám én nevemen van, hiába nem én vagyok a hibás.

Mit tudok tenni, hogy ezt megelőzzem.


2022. júl. 28. 14:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%

Valahogy úgy kell elkeriteni a kutyát, hogy ne tudjon kimenni. És teljesen jogosan téged fognak elővenni. Vagy anyuddal ertesd meg, hogy figyeljen rá.


És de, a te hibád.

2022. júl. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
96%

De, ez nem így van, hogy nem vagy hibás.

Pontosan tudsz a veszélyről, le is írod, tehát 100%-ban tisztába vagy vele.

Ennek ellenére, meghozol egy döntést, hogy nem csinálsz semmit.

Ez így szándékos mulasztás.


Ha, tényleg ennyire veszélyes a helyzet, te ismered a kutyádat, valamit neked kell tenned, vagy anyuddal, vagy a kutyàval.

2022. júl. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
95%
Nem lehetne a kapuajtót bezárni, hogy anyukád ne tudjon rajta kimenni? Ezzel meg lehetne akadályozni azt is, hogy elmászkáljon és ne találjon haza.
2022. júl. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%

Kutya házőrzésre már nem túl jó ötlet: akkor is téged vesznek elő, ha a telkeden megharapja a betörőt.


Plusz jól nevelt kutya - még ha harapós is - telken belül marad, nyitott ajtó mellett is.


Nálunk múltkor teljesen felújította a kerítését a szomszéd, az előzőt lebontotta. Egy ideig semmi nem választotta el a két udvart egymástól, a mi kutyáink mégse mentek át, egyszer sem, akkor sem amikor nem láttak minket.

2022. júl. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert házőrző, még nem zárja ki a nevelést. Pl kapuszabály.
2022. júl. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy agresszív, neveletlen kutyád van aki veszélyt jelent más emberekre, az igenis a te hibád. Mondjuk nevelhetnéd, vagy járhatnál vele kutyasuliba, hogy ne legyen közveszélyes.
2022. júl. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező fogalom zavarban van. A házőrző kutya nem egyenlő a neveletlen, agresszív, közveszélyes kutyával. A szóban forgó eb pedig az utóbbi csoporthoz tartozik.
2022. júl. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
95%

És szerinted az rendben van hogy agresszív a kutyád?

Mi van ha vendég megy hozzátok? Mi van ha egyszer anyukadat támadja meg?


Egyébként ha már ennyire felelőtlen vagy legalább azt megtanithatnad a kutyanak hogy ne menjen ki a kapun

2022. júl. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
A kutyád egyszer majd anyukádat fogja megtámadni a saját telketeken.
2022. júl. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Pont erre találták ki a láthatatlan kerítést.
2022. júl. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!