Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a hirdetésről?

Figyelt kérdés

Szerintem ez elég jó hírdetés, nem muszály drága tenyésztőtől venni ha nem akarom versenyeztetni. De viszont az sztem tök jó, hogy van tenyésztési engedélye.

Mi a véleményetek? Érdemes Miskolcról elmenni érte?


2010. okt. 11. 16:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Hol a hirdetés?
2010. okt. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
hol a hirdetés?
2010. okt. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
asszem a lényeget kihagytad:)link...
2010. okt. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Jaj ezer bocsánat! A legfontosabbat felejtettem ki XD


[link]

2010. okt. 11. 16:33
 5/24 anonim ***** válasza:
hát eleve tenyésszemlének hívják, ha le se tudja írni, nem biztos, hogy meg van az. De kérd el a szülők papírjait, és akkor kiderül minden. Engem nagyon meglepne, ha minden papír meg lenne, és nem csináltatna nekik tk-t 5500 ft-ért. Nem nagyon értem a rációt ebben. Tuti, hogy valami nem stimmel.
2010. okt. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
én biztos nem vennék innen kutyát. mi az hogy tenyészengedély? tenyésszemle akart lenni? egy újabb szaporító hírdetése.
2010. okt. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Gyönyörű szép bichon havanese, fehér színű kan kiskutya törzskönyves, tenyészengedélyes szülőktől, oltva, féregtelenítve eladó, azonnal elvihető.


tenyészengedély

2010. okt. 11. 16:43
 8/24 anonim ***** válasza:

De ilyen fogalom nincs, hogy tenyészengedély. .Ha szülők törzskönyvesek és tenyésszemlések lennének, akkor miért ne váltana ki nekik is törzskönyvet?


"Fajtatiszta kiskutyák törzskönyves szülőktől, törzskönyv nélkül eladók"

Ha mindkét szülő fajtatiszta, és a hirdető komolyan foglalkozik a tenyésztéssel, akkor rendelkezik a Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesületénél (MEOE) bejelentett, FCI által levédett kennelnévvel is. Ha mégsem váltja ki a törzskönyvet a kicsikhez, akkor annak oka van - vagy a szülők nem lennének továbbtenyészthetők, vagy mégis egy törzskönyv nélküli kutyával pároztatott, esetleg nem a fajta szabályainak megfelelően járt el (például foltos spánielt keresztezett egyszínűvel). Ha a hirdetőnek nincs kennelneve, akkor nem komoly tenyésztő, nem foglalkozik a kutyái vérvonalával, csak "szerzett" két törzskönyves kutyát, és megpróbál minél nagyobb hasznot húzni belőlük. A papírokat mindig kérje el és nézze meg a saját szemével.

Vásárlásnál soha ne dőljön be a "törzskönyvet majd postán Ön után küldjük" szövegnek! És mindig kössön szerződést.

2010. okt. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Gyanús az ügy. Ha valóban tenyésztővel lenne dolgunk az illető nem követne el egy ekkora szarvas hibát, hogy a tenyésszemlét tenyészengedélynek írja. A kutyáknál nincs tenyészengedély. Valamint fel nem tudom fogni, hogy ha már a kutya szüleinek vannak törzskönyvei, tenyészengedélyük(?) miért nem akarja törzskönyveztetni a kicsiket? Hisz ha valóban tenyésztő lenne 5500forintért tudná törzskönyveztetni a kicsiket. Vagy ha nincs is kennel neve van aki lebeszélni a szuka kutyájának a tenyésztőjétől, hogy lehozhassa az almot az ő kennel nevével és cserébe ad egy kölyköt, vagy fizet érte. Szóval nekem gyanús az ügy. Mindenesetre nézd meg a szülők papírjait. Ha tényleg meg van minden üsse kő hozd el a kicsit 30ezerért. Annyiért úgyis a szaporítók árulják. Bár szerintem most is avval van dolgunk. Ez csak reklám fogás ez a szöveg...
2010. okt. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Nem csak gyanús, hanem egyértelműen kamu reklámszöveg a hozzá nem értő emberek becsapására! Messzire kerüld el!
2010. okt. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!