Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar éghajlatra kintre...

Magyar éghajlatra kintre milyen szőrtípus a megfelelő a kutyáknak?

Figyelt kérdés

Szigetelt, szélvédett, télen szalmával extrán bélelt háza lenne, illetve egy külső melléképületben lenne, ahol minimális fűtés van. (0 foknál nem lehet hidegebb)


Kint hideg ellen könnyebb védekezni mint meleg ellen ezért semmi képp sem az ilyen extra bundás kutyákban gondolkodok. Mint pl a husky vagy a tibeti masztiff, mert nyáron már megsülnének szegények, de azért teljesen vékony bundájút sem a tél


2023. jún. 6. 22:53
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
0%
#29 Én azt nem értem, hogy aki egy zsinóros szőrzetet össze tud hasonlítani egy teljesen homogén kabáttal, az csak hülyülni jár ide, vagy tényleg nem képes komplex gondolkodásra? Még egy bernáthegyi szőrtakarójához sem hasonlítható, egész más a levegőmozgás és a hőtani folyamatok a zsinórok között. Nem kell érteni hozzá amúgy, csak nem kell abszolút igazságokat dobálni olyan témában, amihez nem értesz.
2023. jún. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
61%

Én nem a 29-es vagyok, de ehhez annyit tennék hozzá, hogy akinek volt raszta haja, az tudja, hogy mennyire meleg és nehéz, pedig az is szellőzik a fejbőrnél.

Én láttam levágott szőrű pulit zsinórossal játszani. A hosszú szőrben lévő kutya rövid ideig bírta, aztán lefeküdt, míg a nyírt kutya rohangált megállás nélkül.

Komondornál ugyanez a helyzet, ráadásul ott a zsinóros szőrzet eleve vastagabb zsinórokból áll és ritka, a szalagos-nemezes sokkal gyakoribb.


Egy a lényeg. Kultúrkörnyezetben kibírja a kutya nagy szőrben, de nagyobb túrákra vagy munkára alkalmatlan.

2023. jún. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
32%

#31 tök mindegy miből van, ha melegít :D már pedig, ha télen védi a bundája a hidegtől és melegíti, akkor bizony nyáron is... ugye náluk nincs meg az a vedlési folyamat mint pl egy kuvasznál, németjuhásznál vagy éppen a farkasnál. Nekik sokkal vékonyabb a nyári bundája, mint a téli, nem véletlenül. A pulinak/komondornak ugyanakkora marad, mint télen, szóval ?


Nem tudom miért probléma évi 1x lenyírni azt a kutyát, hogy 35+ fokban ne szenvedjen nyáron. Télire úgyis vissza nő majd. Ez olyan, hogy nekem így tetszik, nem érdekel, hogy a kutyának melege van és zavarja a mozgásban, ezt akarom és kész.

2023. jún. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
82%
#33 Mondjuk még mindig nem vágom az ellenségeskedést, amikor konkrétan mondtam, hogy szerintem tök oké nyírni is, csak hülyeséget nem kell beszélni, de gondolom te az afrikai népeknek is megmondod, hogy járjanak már meztelenül, ha melegük van. :D
2023. jún. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
100%

A pulinak nem az ápoltság fokától, hanem az adott egyedre genetikailag meghatározott szőrkarakterétől függ, hogy nemezes, szalagos vagy zsinóros a bundája.

Volt már több pulim is életem során és részlegesre nyírtan meghagyott szőrtakaróval, minden gond nélkül, akár egésznapos nagy túrákat tettem velük minden évszakban, és egyik sem szenvedett nyáron (legfeljebb a felforrósodott aszfaltról, kövezetről kaptam őket a vállamra, vagy a hónom alá). Továbbá mozgékonyságban is mindig, nyaranta is (itt a környezetünkben) köztudomásúan az élen jártak. Szóba se jöhetett olyasmi, hogy ne az utolsók között hagyták volna abba a bármely hosszan, sokszor alkonyatig elhúzódó kergetőzéseket, a bármely szőr-rövidségű kutyacimborák viháncoló társaságában.

És több saját esetünk igazolta azt is, hogy a meghagyott bunda (főként nyaktájon!) komoly védelmet jelentett számukra az agresszív (puliszőrrel a szájukban elkotródtatott) kutyák elsődleges támadásával szemben!

Egyébként a zalai tájban anno pl. kaszáló bátyómék is, a tűző napon méginkább kalapban munkálkodtak, elmondásuk szerint azért, hogy ne kapjanak napszúrást.

Lásd.: 👇

[link]

2023. jún. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:

A Zállatorvos mindent elmond a témáról:


[link]

2023. jún. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
60%

#35 bátyódék kalapban, nem pedig bundában védekeztek a nap ellen, azért a kettő nem ugyan az…

Aki azt hiszi, hogy bármilyen kutyabunda megvédi szerencsétlen állatot a kánikulától, annak csak javasolni tudom, töltsön el pár órát kánikulában egy szörme bundában.

2023. jún. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
73%

37-es! ma 00:36

Ha volt valaha pulid, akkor a kettőnk megélt tapasztalatait összevetve tudnánk erről érdemben szót váltani. Ha pedig nem, akkor viszont mondvacsináltan kérdőjelezed meg az én több évtizedes pulis tapasztalatomat.


De ha mindenképpen kötöd az ebet a karódhoz, az érdeklődő figyelmedbe ajánlom pl. az alábbi néhány olvasnivalót:


[link]


[link]


"Egyes sivatagi népcsoportok, így a beduinok első ránézésre nem túl hatékony ruhadarabot választottak forró környezetükhöz: jellemzően vastag, sokszor sötét színű köntöst viselnek. Az öltözet ugyanakkor meglepően jól véd a meleg ellen." Részletesebben: 👇

[link]

2023. jún. 9. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
58%

Magyarszo.RS

Nepszava.hu

24.hu…

Ezek ám a releváns szakmai nem clickbait hírforrásod, tájékozódj csak ezek szerint csak majd ne csodálkozz ha hőgutát kap a kutyád…

A valódi kánikula nálunk max 10nap egy évben, egészséges kutya jó sokat lihegve túléli, de azt ne meséld be magadnak, hogy lehűti a bundája…

Mint mondtam, a kalapodat majd cseréld bundára, ha olyan biztos vagy benne, hogy az megvéd a melegtől.

2023. jún. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
66%
#39 De megint ferdítesz, mert a puliból indultunk ki, és ezerszer elmondtuk, hogy pl. egy bernáthegyire mindez nem igaz. Nem minden bunda ugyanolyan, ennyire egyszerű senki nem lehet. Mellesleg ha nagyon korrektek akarunk lenni, akkor úgy cseréld a ruházatod bundára, hogy előtte megnyúzod magad.
2023. jún. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!