Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fél a kutyám a hangos zajoktól...

Fél a kutyám a hangos zajoktól. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves közepes méretű kutyánk, aki 10 hetes kora óta velünk van. Életvidám kutyus, de egész egyszerűen azt csinálja, hogy a hangos dolgoktól fél, pl ha az udvaron valamit fúrok, kalapálok, akkor ő nem mer odajönni, elbújik, nem szereti a hangos dolgokat. Ugyanezt csinálja ha a ház előtt egy kamion vagy a kukásautó megy el.

Akiktől elhoztuk azok néha rugdosták szegényt kiskorában így egy időben félt a cipőktől, erről mára leszokott de a többi dologgal kapcsolatos félelme megmaradt. Mit lehet ezzel tenni?


2023. jún. 9. 12:57
 1/6 anonim ***** válasza:
42%
Semmit, majd megszokja. Ahogy öregszik úgy fog romlani a hallása is, így biztosan javulni fog a helyzet.
2023. jún. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Ezzel nem tudsz mit kezdeni. Mondjuk én nem is értem, hogy amikor fúrsz-kalapálsz, miért kéne odamennie hozzád a kutyának. Csak láb alatt lenne.
2023. jún. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Ha barkácsolsz, akkor pont jó, ha nem megy oda hozzád, nem is értem, hogy ez miért probléma.
2023. jún. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem az a baj hogy nem jön oda, hanem hogy látványosan kerüli ezeket a szitukat, már-már menekül, lapít ha csak a kezembe kerül mondjuk a flex.
2023. jún. 9. 14:22
 5/6 anonim ***** válasza:
91%
#4 De ez kicsit olyan, hogy a porszívótól is félnek, gyerekek is ha a robotporszívótól nem is, robotfűnyírótól (pedig az végképp zajtalan) félhetnek, a postást meg megugatják. Ezekről kár lenne leszoktatni, ilyen a személyisége. Én meg a madaraktól félek, de nem értem meg a tériszonyosokat, de ezek sem társadalmi problémák.
2023. jún. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne erről leszoktatni? Ha fél, fél, te is van olyan, amitől félsz, más meg nem érti miért, mert irreálisnak véli a félelmedet.
2023. jún. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!