Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden séta alkalmával több...

Minden séta alkalmával több kullancs is rámászik a kutyára? Más is tapasztalja most?

Figyelt kérdés
Két kutyám van, érdekes módon a kicsi testű tacsiba soha nem találok de a nagy vizsla kutya pillanatok alatt össze szed párat. Nyáron sem volt bennük de most ahogy ősz lett napi szintű probléma a nagy kutyában. Már a séta közben is látom ha van rajta és mikor haza érünk is többet szedek le róla. Rettenetesen félek a kullancsoktól és általában az én lábamra is rá másznak. Úgy látom a csepp szinte semmit nem használ, hiába van rájuk téve? Valami jobb megoldás?

2022. okt. 2. 09:58
1 2
 1/13 kovibriii94 ***** válasza:
80%

Szia!

Nekem szintén vizslám van, egy weimari.

Mi az elejétől fogva a Nexgard spectrat adjuk neki. Ez egy tabletta, miután bele megy a kullancs az első szívásnál meg is hal, ki is esik a kutyusból. Ezt havonta kell adni, a legtöbb élősködő ellen véd, előtte kell a szívféreg teszt. Emellé mi az ultrahangos kullancs riasztót használjuk, ami a nyakörvén van rajta, a rácsos oldalával befelé. Ez a “megelőzés” része, amióta ezt a kombót használjuk, nem volt benne kullancs, pedig nagy természet járók vagyunk, és ugye a vizsla az raptor, a legnagyobb fűben van… 😅

Magunkra az off kullancs és szúnyog riasztót használjuk, lábat, cipőt fújunk vele és lekopogom, bennünk se volt idén.

Tickless az ultrahangos kullancs riasztó, ez van amúgy emberre is, azzal nincs tapasztalom, de engem amúgy meggyőzött. 🙂

2022. okt. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
9%
Ha van udvarod ne sétáltasd a kutyát ,nincs értelme
2022. okt. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm első válaszoló! Hol szerezhető be a tabletta? Orvosnál vagy állatboltban is kapható?



Miért nincs értelme? Azért nem

akkora az udvarunk,mint egy nagyobb rét csak jobb nekik ott szaladgálni nem?

2022. okt. 2. 10:25
 4/13 anonim ***** válasza:
60%

#2.

...mint ahogyan a te válaszodnak sem volt.

Fel nem foghatom, hogy ha valakinek lövése sincs a témáról, miért érez késztetést a válaszadásra?!


Kérdező, milyen fajta cseppet használtok.


A tablettás megoldást sokan dicsérik, de sajnos rossz tapasztalatokat is bőven olvasni.

2022. okt. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Most nagyon sok van. Be vittem magas fűbe egy olyan 50 méteren át a kutyámat (pitbull keverék) és ha nem volt benne utána 30 kullancs, akkor egy sem.


Mi is a nexgardot használjuk és még erdős sétáknál is maximum 1-1 kullancs volt csak benne…


Most 1 hónap kimaradt én nem gondoltam, hogy ennyi megy bele majd. 3 nap alatt mindennap kivettem belőle vagy 6-8 darabot és még így is tele volt… Aztán vittük orvoshoz, mert pont itt volt az ivartalanítás ideje és megint vettük ezt a Nexgardot az orvostól (meg előre is vettünk több adagot) és amint megette a kutya, 10 perc múlva látványosan elkezdtek belőle potyogni a kullancsok. Szerintem meg is haltak, de nem tudom, mindenesetre lehúztam Őket a wc-n.

Az biztos, hogy ez nagyon hatásos szer, de majd védekezünk olyannal is emellett, ami miatt bele sem mennek… Azt nem tudom, hogy télen érdemes e majd, vagy olyankor amúgy sincsenek kullancsok (?).

2022. okt. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 kovibriii94 ***** válasza:
71%

Első vagyok.

Mi az állatorvostól veszünk, nem tudom lehet-e, de patikában szerintem igen…

Igenis kell kivinni, nekünk is van udvarunk, de egy idő után rohadt uncsi neki, fele annyi inger sem éri egy idő után mint a réten vagy séta közben. Ahol a szimatolásban mentálisan is fárad, ami egy vizslánál fontos mert amúgy fizikailag képtelenség lefárasztani…

Elvileg a nexgard, nem káros, bár a mai világban már kb mi nem az, legyen szó emberi vagy állati termékekről, meg ez beállítottsági kérdés is szerintem. Én azon vagyok, hogy inkább pl egy szívféregtől, babéziától stb megvédjem meg. Ami felhozható a tabletta ellen, hogy elvileg a májnak nem tesz jót, bár ez a másik tablettára igaz aminek nem tudom a nevét amellé kell is a szedni májvédőt. Itt elvileg 20-30 ég múlva lenne tünete, amit sajnos már nem érinti a kutyát…

Mi télen is adjuk, ha enyhe a tél, akkor vannak kullancsok és szúnyogok is, és így elkaphat bármit…

Amiről még jót hallani kiegészítő védekezésnek, az a foresto nyakörv, az is inkább a megelőzésre van, bár erről nincs saját tapasztalatom.

2022. okt. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
2%
remélem betiltják egyszer hogy kivigyétek őket ,sőt a kutyatartás is be kéne , sok csökkent értelmű mikor emberi tulajdonsággal látja el a kutyáját , gondolom dugtok is velük
2022. okt. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
#7. Elhiszem, hogy téged -aki mentes vagy az emberi tulajdonságoktól, és akivel dugni se akar senki- ez feszélyez. De ez nem a kutyák hibája.
2022. okt. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 kovibriii94 ***** válasza:

#8! Hahah.

Az amúgy lemaradt, hogy szegénynek biztos nem volt gyerek szobája, és biztos nincs olyan jó dolga mint egy egy kutyusnak… 🙂


#7 Szólj ha egy kis törődésre vágysz, megoldható egy két kedves szó, meg egy tábla csoki… és tudok ajánlani egy jó pszichológust is, a komplexusaidra….

2022. okt. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 kovibriii94 ***** válasza:
91%
#7 még annyi, hogy pont az ilyen emberek miatt, amilyen te is vagy és a megnyilvánulásaid, szeretik egyre többen az állatokat… mert még egy államban is több az “emberség”…
2022. okt. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!