Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha megtámadnak kutyák, és...

Ha megtámadnak kutyák, és felmászok valahova, akkor?

Figyelt kérdés

Szóval még sosem támadtak rám kutyák, utcán, elmennek melettem a kóbor kutyák, de ha nem, és elindulnak felém rohanva, akkor aztán futhatok, semmi esélyem, vagy felmászok valahova, ahol nem érnek el, akkor se jobb a helyzet.

Mi lesz? Megvárják, még lemegyek, vagy lepróbálnak szedni majd? Ha üvöltözök, hat rájuk majd? Gondolom, nem nagyon érdekli majd őket, nem fognak elsunnyogni ilyesmi. Max, valaki meghallja, és kijön, vagy nem. Ha felugrálnak leszedni, fejbe rúgom őket, ha nem sikerül, lehúznak a lábamnál fogva. Mit kellene ilyenkor tenni?

Nem akarok ilyen helyzetbe kerülni, csak fogalmam sincs, mit kellene tenni, hogy megússzam egyben.


2010. okt. 12. 06:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy olyan gyorsan fel tudnál mászni. Sőt a Futást semmilyen állattámadásnál sem ajánlják a szakértők. Szerintem a gázspray lehet hatásos egy állatokhoz nem értő megtámadott számára
2010. okt. 12. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag medve támadásnál pl. az egyetlen túlélési esélyed, hogy hasra fekszel, véded a lágy részeket és igyekszel mozdulatlan maradni. Nyilván egy kutyával szemben erre nincs kifejezetten szükség, de ha elrohansz, akkor csak bekapcsolod a zsákmányösztönt.


Vagy kitérsz már a fenyegetés elől, és lesütött szemmel, kistestfelületet mutatva nagy ívben kikerülöd, vagy belemész a konfliktusba, és szemmel fixírozva, nagy testfelületet mutatva, lassú és nyugodt, de határozott lépésekkel felé indulsz. Egy két hirtelen ostorcsttanás szerű üvöltés egy-egy váratlan pillanatban mehet. De ez utóbbit inkább nem ajánlom.

2010. okt. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
26%

Minden kutya más és minden szitu más.

A kóbor kutya sem biztos, hogy kóbor, lehet hogy van gazdája, csak önsétáltató az eb.

Szerintem te általában a kutyáktól félsz.

Van kutyád...?

2010. okt. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
Én soha nem féltem a kutyáktól addig amig a kisfiammal összefutottunk 4 kutyával.A 3 kölykével volt igy elég vad volt az anyjuk és a kölykök sem voltak már kicsik.Azóta rettegek és fogalmam sincs mit tennék de akkor ott csak az volt bennem h a fiam mentsem de utána sirogörcsöt kaptam:S
2010. okt. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
egyszer utánam jött egy ilyen folyton morgó kutya, iszonyatosan megijedtem, én bemenekültem egy telefonfülkébe (akkor még volt sok olyan) és addig nem jöttem ki, amíg egy arra járó járókelő valahogy el nem csalta a kutyát. Azóta is rettegek az ilyen szituációktól.
2010. okt. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
68%

Látjátok, ennyivel különb a kutya, mint az ember.

Ha az embernek egyszer, netán kétszer volt rossz élménye kutyával, akkor egy életre vagy félni fog a világ összes kutyájától, vagy megútálja.



A kutyát ha bántják, ha kínozzák, ha éheztetik, ha láncra verve tartják emberek, akkor is tud bízni emberben, akkor is szereti az embert.


Tanuljatok a kutyáktól!!!!!!!!

2010. okt. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
61%

Kérdező, téged még nem is bántott "kóbor kutya", mégis azt kérdezed, mivel tudsz védekezni...

Próbáld meg szeretni az állatokat, akkor többet megértesz a viselkedésükből!

2010. okt. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 beata456 válasza:
a kutyák nem szeretik a nagy zajt szerintem ha bekapcsolsz egy rock zenét nem támadni fognak hanem menekülni.A hallás néha hátrány és ez néha az előnyünkre válhat.
2010. okt. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
61%
A kutyák nem támadnak ok nélkül, csak az ember...
2010. okt. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
100%
Azért ezzel vitatkoznék,mármint utsó hozzázólással.Én imádom az állatokat és gyülölöm az állatkinzokat de azért van rá példa h ok nélkül támadnak,volt már benne részem.Ettől függetlenül abban igazat adok h sokszor többre tartom az állatokat mint egyes embereket.
2010. okt. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!