Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az erős kutyák tudják, hogy...

Az erős kutyák tudják, hogy mi a helyzet, és megtámadnak majd?

Figyelt kérdés

Egyszer szeretnék egy erösebb kutyát, mint pl. a doberman, rotwieler, és többen figyelmeztettek már, hogy az ilyen kutyák képesekk megtámadni a saját gazdájukat. Azt mondták, ha megnevelem, akkor is idösebb korukra megtámadhatnak. De, azt nem mondják, hogy ok nélkül, vagy sem? Mert, ha bántom, vagy szórakozok vele, akkor megértem, de ha szeretem, nevelem, gondját viselem, akkor egynap, majd mikor játszok vele, átharapja a torkomat, vagy hogy?

Szóval egy dobermann tisztában van vele, hogy Ő erős kutya, és nem jelent neki gondot egy ember? És, létezik, hogy egy nap majd nekem jön csak úgy?


2011. febr. 20. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nevelés kérdése egy jól nevelt kutya SOHA nem fog megtámadni.
2011. febr. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez badarság.

Gondolj csak bele! Már régen betiltották volna az őrző-védő fajtákat, ha ilyen kezelhetetlenek lennének. Csupán egy határozott, kemény gazdára van szüksége.

Ne hallgass rájuk! Egy jól nevelt kutya nem támad emberre, kivéve ha ezt parancsolják neki.

2011. febr. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is azt mondták anno amikor a kedvenc fajtámról érdeklődtem, hogy nem az én kezembe való. ( 150cm csaj )

Ám jó, következetes neveléssel olyan kutyát faragsz egy kölyökből amilyet akarsz.

Nekem most két kanárim van, és akkor simogatják meg az utcán amikor akarom. De ha kell vaddisznók is tudnak lenni, attól függ mit mondok nekik.

Eszük ágában sincs hogy nekem jöjjenek. Imádom őket! :-D

2011. febr. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 IGCM ***** válasza:
70%

Az egész a neveléstől függ és hogy jó helyről legyen a kutya.A szülei szűrve legyenek.Egyébként meg aki nem látott még támadó yorkit,csivit vagy pumit csak za mond ilyet XD

Inkább egy nagykutya harapjon meg mint ezek a picik a tű hegyes fogsorukkal ááááááááá

De amúgy ez tényleg hülyeség..ha tutira akarsz menni akkor menje el jó kutyaiskolába majd vele és végezz el minimum egy alapfokú tanfolyamot :D

2011. febr. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Első kutyásnak, kezdőnek nem való kemény kutya.

Előbb legyen egy kezelhetőbb, akivel kutyasuliba is jársz.

Ott aztán megtanulod, hogy kell bánni kutyával, keményebbel.

Addig szerintem ne rizikózz.

Egyébként minden elkényeztetett, vagy rosszul nevelt kutya veszélyes, a gazdára is.

2011. ápr. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy jól nevelt kutya nem lehet veszélyes a gazdára, de más emberekre sem.
2011. ápr. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
a kutya akkor támad meg,ha érzi rajtad hogy tartasz tőle,erősnek gondolod.namost ha ez egy izmos nagy kutya,akkor sem jó ha te úgy kezeled mint egy izmos nagy kutyát,de ha egy csivavával elhiteted hogy ő az erősebb még ő is neked megy xD
2011. ápr. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem dobim van. Ne haragudj meg de fel kellene nőnöd. Neked ilyen felfogással nem való kutya. És látszik hogy nem igazán értesz hozzájuk.
2011. ápr. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 zsuzsabazsa ***** válasza:
Nevelésen múlik minden. Irányíthatóság és mindig a falkavezéri státuszban kell maradnod.
2011. ápr. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!