Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztőtől való vásárlásnak...

Tenyésztőtől való vásárlásnak mi a menete?

Figyelt kérdés

Ismerőseim azt mondták ők már jóval előre lefoglalták a kutyát a tenyésztőnél még mielőtt megszületett volna. Ez általánosságban máshol is így működik vagy tenyésztő függő? Fogok egyébként érdeklődni majd a tenyésztőnél is és nyilván ő fog tudni felvilágosítást adni, de még nem tudom melyik lenne a legjobb.

Facebook csoportban gondoltam érdeklődni majd az adott fajta csoportjában hogy kit ajánlanak. Már én is nézelődtem, de eddig nem tudtam eldönteni melyik lenne a legjobb.

Tenyésztő választásnál mit érdemes figyelembe venni? Mikre figyeljek oda?



2023. jún. 16. 13:47
 1/10 anonim ***** válasza:
98%

A legegyszerűbb, ha ráírsz, és megkérdezed, hogy nála mi a menete. De igen, általában várólista van, gyakran kérnek előleget.


Fajtacsoportba érdemes belépni. Ha van a fajtádnak elkülönült show és munkavonala, el kell dönteni, hogy melyik lenne számodra megfelelőbb.

Ha belepsz csoportba, érdemes ezt is beleírni, hogy ne ellentétes vonalú kenneleket ajánlanak, mint ami neked kell.


Én ezeket nézem:

- ne legyen túl sok saját kutyája

- társállatként tartsa őket, foglalkozzon aktívan velük, plusz pont, ha van aktív fb oldala, legyenek a sajátjai jólneveltek, hiszen ez is azt mutatja, hogy foglalkozik velük

- van kölyök szocializáció

- nem 8 hetesen, hanem inkább később, 10-12 hetesen adja oda a kölyköt

- jár kolyokcsomag a kutyahoz

- részletesen kérdezzen ki, kérjen bemutatkozó levelet


Olyat, hogy Meoesz tagság, tk, eü szűrések, oltások, chip nem írok le, kennelnél úgyis alapok ezek.

2023. jún. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Van tenyésztő rokonom (KAJ). Nála kb. féléves várólista van, évi két almot hoz le. Meg lehet adni, ha van valami külsőségi elvárásod (szín stb.), illetve ha nem mindegy a neme. Miután megszületik az alom, a várólista szerinti sorrendben lehet választani kölyköt fotóról. Ha nem születik olyan, amit a vásárló előre jelzett, hogy szeretne, a következő alom várólistájának elejére továbbcsúszik. Ha nem volt megadott kritérium vagy született olyan kölyök, de valamiért nem szeretné elvinni, akkor is jelentkezhet a következő alomhoz, de akkor a várólista végére kerül. Nála nincs előleg fizetés.

De nyilván minden tenyésztőnél más az elvárás, sok helyen pl. kell bemutatkozó levél és szerződést is kötnek (tartás megszabása, ivartalanítás stb.). Érdemes a szimpatikus tenyésztőknél rákérdezni.

2023. jún. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek! Ment a zöld 🤗
2023. jún. 16. 15:05
 4/10 anonim ***** válasza:
97%
Apukám tenyésztett, almok előtti 1-2 hónapban minden este órákat telefonált. Ha ez nem változott, akkor érdemes a kinézett fajta több tenyésztőjét is felhívni, akár egyórás kiselőadást is végighallgatni, és az alapján már választani is könnyebb lesz.
2023. jún. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp fel kell felük venni a kapcsolatot.Van olyan tenyésztő akinél nem lehet foglalni előre csak majd azután ha megszülettek a kölykök és van olyan is akinek várólista van.Személyes találkozás biztosan kell hogy legyen hiszen kíváncsi rá hogy megfelelő vagy e.
2023. jún. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%

Mivel en feltem,h vmi kisnovesu sovany alkatu kutyat soznak ram,8 honaposat vettem tenyesztotol. Elonevelt,szocializalt,porazhoz nyakorvhoz setahoz jarmuvekhez szoktatott kutyat kaptam.

Ki lettem kerdezve orakon at,h alkalmas vagyok -e az o nagy gonddal nevelt feltett kutyajanak a tartasara ex nem hozok-e bajt a kutyara elovigyazatlan felelotlen viselkedessel.

2023. jún. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Többen írtátok, hogy lehet szükség lesz személyes találkozásra vagy bemutatkozó levélre stb. Ilyenkor lényegében mire kíváncsi? A kutyás múltamra, életvitelemre, környezetre ahol lenne a kutya?
2023. jún. 18. 22:24
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, pontosan.


Miért ezt a fajtát választottad, milyen az életviteled, mit tervezek a kutyával (mennyi séta, esetleg sport), talán lakóhely (ház/lakás, kinti/benti kutya lenne). Nagyjából ennyi.

2023. jún. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
31%
#7 Nem kell túlaggódni. Elmondod, hogy képzelted, kioktat, hogyan kéne képzelned, alkalmazkodsz.
2023. jún. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tenyésztő választásnál az a döntő, ami neked fontos. Nekem az egészség, jó ösztönök, nagyon magas aktivitás és nagyon jó idegrendszer a mérvadó. Nézem a vonalakat, kutyákat, mit örökítenek és ezek alapján keresek tenyésztőt. Az ár, a szín, távolság stb nem érdekel.


Másnak csak az a fontos, hogy minél olcsóbb legyen és pl. 20 percnél többet ne kelljen utazni a kölyökért. Van, akinek kizárólag csak egy féle szín kell.


A normális tenyésztők bizony addig nem állnak veled szóba, amíg nem küldesz egy bemutatkozó levelet. És a normális tenyésztőknél a kölykök nem értékcikkek, nem is akarnak mindenáron megszabadulni tőlük, ezért elvárják, hogy személyesen is megismerjék a leendő gazdákat és a kutyák életkörülményeit. Valamint számíts rá, hogy elég sok egyéb feltételt írnak bele a szerződésbe.


Efölött egy jó párosításnál nagyon sok az érdeklődő, hosszú várólista lehet. Akár a jelentkezők száma sokszorosa lehet a kölykök számának. Ilyenkor nem aki kapja marja, és nem érkezési sorrend van. Hanem az kap kölyköt, akinél a tenyésztő szerint leginkább jó helye lesz. Akit ismer, akiben megbízik, aki eredményeket érne el a kutyával stb.

2023. jún. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!