Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Üdv! Kennel név alapítás menete?

Üdv! Kennel név alapítás menete?

Figyelt kérdés

Régóta foglalkozom állatokkal, de főleg kutyákkal kicsit komolyabbra szeretném fordítani a dolgot kennel alapítással (eddig hobbi-állat tenyésztőként csináltam, viszont érdekel a kiállítás stb.)

1. Kérdés szövetségi kártyát szeretnék igényelni ezt csak az adott fajtához tartozó egyesületnél tudom megtenni vagy bármelyiknél? Pl: nekem tacskóm van de az uszkáros egyesület közelebb van így kiváltom náluk?

2.Kérdés ugyanígy a kutya átiratása , ugye hogy az én nevem legyen megoldható bármely egyesületnél fajtától függetlenül vagy csak az adott fajtagondozó egyesületnél?

3. Milyen idősnek kell lennie a kutyának, hogy tenyészszemlére mehessen?

Kennelcub oldalán nem találtam ezekre pontos választ.

Köszönöm szépen a válaszokat!!



2022. dec. 30. 18:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Vagy szövetségi kártyát bárhol igényelhetsz, MEOESz nagyszervezet, tacskóklub, agilty vagy obed klub vagy az online dogshow oldalon is megteheted.

Átiratni azt csak a fajtagondozó egyesületnél, vagy asszem a központinál lehet.


Általában 12 hónapos a minimum korhatár, de fajtánkémt változhat, keress fel egy szövetséges tenyésztőt vagy szimpatikus fajtagondozó szervezetet

2022. dec. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha tenyészteni akarsz, ajánlatos a fajta tenyésztői klubjába belépni. Ha ott tag vagy, igényelhetsz szövetségi kártyát.

Az adott fajtaklubnál meg is találhatod a pontos elvárásokat a tenyésztésbe vételhez.

2022. dec. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!