Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan értessem meg az apámmal...

Hogyan értessem meg az apámmal, hogy a csokoládé MÉREG a kutyának?

Figyelt kérdés

Apukámnak volt egy kutyája, akit gyakorlatilag halálra etetett. Mindennapi kosztja volt a kutyának a májkrémes kenyér és a csokoládé. Dagi is volt, de végső soron egy műtét következtében pusztult el, ugyanis a mája meg volt nagyobbodva a "jóltápláltság" következtében, így az altatószert nem tudta földolgozni a mája a műtétkor, ráment a központi idegrendszerre és olyan epilepsziás rohamot kapott, ami egyszerre három befolyatott infúzióval és injekciók sorozatával sem múlt el, így végül elaltatták, 8 évesen. :(

Most lett egy új kutyája. Reméltük a családdal, hogy tanult az esetből, bár soha nem akarta elismerni, hogy az előző kutyájának voltaképp a túlsúly volt a baja... És ezzel ugyanezt csinálja. Elképesztő mennyiségű ételt etet meg vele, közte fő terítéken a csokoládé különböző formában, pl. csokis nápolyi. És nem akarja fölfogni, hogy ez a kutyának méreg, csak éppen hosszú távon jelentkezik majd a hatása. Ugyanígy azt sem fogja fel, hogy nem kéne ennyit adni enni neki, kicsi kutya, kevéssel is beéri. Arról nem is beszélve, hogy majomszeretettel "neveli" és a szeretetének a fő kifejezésmódja, hogy étellel tömi... Ahányszor próbálom vele megértetni, mekkora baj amit csinál, üvölteni kezd és mivel elég messze lakunk, legtöbbször ez telefonon történik, rám csapja a telefont és napokig nem beszélünk aztán.

Segítsetek! Hogyan értessem meg vele, hogy ezt a kutyáját is meg fogja ölni, merő szeretetből? Mit csináljak vele, hogy befejezze ezt a halálra etetést, főleg a csokoládét? Teljesen el vagyok keseredve, mert reménytelennek érzem, már mindent megpróbáltam, kifogytam az ötletekből.

Úgy érzem, neki nem való kutya, de elvenni nem tudom tőle. :(


2010. okt. 12. 12:11
1 2
 1/18 Szilvia33333 válasza:
100%
mond megv neki szerintem h miutan megetette vigye el setalni fussanak egy kicsit h ledolgozza a kajat.Mondd neki azt h állatorvosok mondjak h a csokitol meg fog halni. hatha nekik elhiszi. Probald ugy h beismered neki h pl neked se kellett volna ilyen formaba mondani es akkor kezd el h De a kutyanak mozgasra van szuksege. Állatalaba bejon ha elobb mi ismerjuk be s hibat aztan a masik is ezt teszi. A szeretet azzal is mutassa ki h viszi futni, uszni, setalni. Remelem azert segítettem.
2010. okt. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Menj el ahhoz az állatorvoshoz, akihez apukád a kutyát viszi oltatni, és beszéld meg az orvossal a dolgokat, majd valamikor menj el az orvoshoz az apukáddal és kérd meg, hogy magyarázza el, hogy azzal hogy túleteti és hogy cukros dolgokat ad neki, tulajdonképp nagyon rosszat tesz a kutyának.

Ilyen esetben más már szerintem nem segít, és ez sem biztos...

2010. okt. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
51%

A többiek tanácsát tudom ajánlani, illetve ha szép szóra nem hallgat:


Feljelentés állatkínzás vádjával. Ugyanis a nem megfelelő táplálás annak számít.

2010. okt. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Én is egyet értek a többiekkel. Bár nekem volt régen egy tacsim, és a sportszeletet imádta nagyon, de nem etettük azért vele halálra! ezért is volt a neve Csoki! Soha semmi baja nem volt tőle, el sem volt hízva, de gyanítom, hogy csak marha nagy szerencsénk volt. De ennek ellenére tényleg nem jó!
2010. okt. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
11%
Rugdosd meg apádat bazzeg!Mi a lófaxt csinál az?Jól meg kéne tömni,hogy szétdurranjon!Én tuti fejbebaxnám...Minek annak kutya?
2010. okt. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 LN09 ***** válasza:
33%

Szerintem etesd meg apádat valami jó hashajtós kajával, szó szerint fo.sa ki a lelkét, aztán meséld el neki, hogy ő sem kutyatápon él.


Tényleg minek kutya az ilyennek.

2010. okt. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Nagyon nehéz dolgoz ez, mert mégis csak az apámról van szó... :( Feljelenteni meg csak nem fogom a saját apámat. A dokira én is gondoltam, mindössze két "apró" gond van ezzel: egyrészt ritkán jár dokihoz a kutyával, most oltás sem lesz esedékes közel egy évig, addig meg simán elhízhat a kutyus. Másrészt meg az állatorvosuk egy idióta. A régi kutyának a halála előtt egy évvel volt egy műtétje vesekővel, akkor 18 kg volt a kutya, úgy, hogy a normál súlya olyan 8-10 kg kellett volna legyen. És a doki nem mondta volna meg akkor sem neki, hogy baromi nagy bajok lesznek ebből, nem, röhögve annyit mondott apámnak, hogy "kicsit jó húsban van a kutyuska". Semmi figyelmeztetés, pedig szerintem már a vesekő is összefüggésben volt az elhízással. Sajnos vidéki kisváros, ezért nem hemzsegnek az orvosok, sok választási lehetőség nincs, na meg szerintem meg sem tudnám győzni, hogy ne ehhez az orvoshoz vigye a kutyát, mivel 25 éve ismeri.

Úgyhogy ha van még tippetek, akkor örülnék neki.

És légyszi lehetőleg normálisan válaszoljatok. Akármilyen ostoba is, de ez az ember az apám. És szeretném, ha meg tudnám győzni kulturáltan, hogy másképp kéne.

Tudtok esetleg valami könyvet vagy valami komolyabb szakmai írást erről a témáról, amit odaadhatnék neki? Hátha az meggyőzné. Kifejezetten olyan kéne, amiben le van írva feketén-fehéren, hogy az ilyen táplálásnak mik a veszélyei, hosszútávú következményei.

Megvan valakinek a Segítség, kövér a kutyám c. könyv? Az milyen? Le vannak benne írva ilyen dolgok? Meg ha jól emlékszem, van még egy hasonló, nem tudom a címét, olyasmi, hogy Hogyan etessem a kutyámat vagy valami ilyesmi. Abban mik vannak leírva? Tudja valaki?

2010. okt. 12. 20:28
 8/18 A kérdező kommentje:

A futtatás is jó ötlet lenne, csak sajnos ő nem fogja ezt csinálni. Maximum úgy szokta futtatni, hogy míg elmegy anyukámhoz biciklivel, a kutya fut mellette. De csak azért nem fog biciklizni, hogy futtassa a kutyát. :( Viszont sokszor beviszi a munkahelyére és ott egész nap mozoghat szabadon, viszont ez így is kevésnek mondható, mert hiába mozog, ha egyszer rengeteg kaját kap, ráadásul olyat, ami nem neki való. Minden nap 2-3 deci tej, csokis nápolyi, pár szerelt étcsoki, csirkenyak, plusz a saját maradéka, egy egész macskakonzerv (!), májkrémes kenyér. Az én kutyámra meg folyton mondja, hogy soványak és éheztetem őket amiért (prémium) tápon élnek és falnak, nem nyammognak a kaján. Úgyhogy nehéz eset. Egyszerűen nem akarja belátni, hogy amit ad a kutyának, az nem neki való, a mennyiségről nem is beszélve. :(

És légyszi ne fikázzátok, nekem is megvan a véleményem, de most megoldást szeretnék találni a dologra, nem pocskondiázást olvasni, pont elég nagy fájdalom ez nekem, hogy ilyen az apám, anélkül is, hogy fikázzák. Úgyhogy ötleteket várnék, mert már nem tudom mit csináljak. :(

2010. okt. 12. 20:33
 9/18 anonim ***** válasza:
Most őszintén!!!Olvasd vissza amiket írtál és mond el a véleményed az ilyen emberről (feledkezz most meg róla,hogy ő az apád)!!!!!Na???
2010. okt. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Mint írtam, megvan róla a véleményem. Meggyőzni szeretném. Ha tudnád hány korabeli ember csinálja ezt... Légyszíves a kérdésre válaszolj. Ami pedig az, hogy hogyan győzzem meg. Erre tudsz jó ötletet? Mert ha nem akkor légyszíves keress másik kérdést.
2010. okt. 13. 11:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!