Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kan kutya összeszokik??

Két kan kutya összeszokik??

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van egy olyan problémám, hogy elhoztam egy border collie kutyát az én tacskóm mellé. A tacskóm már 3 éve itt van velem, kinti benti tartással, nincs szocializálódva, nagyon ritkán találkozik kutyával. Na és most hoztam mellé egy másik kutyust aki már 5 hónapos (ennyi idősen került ide) és az a helyzet hogy nem nagyon jönnek ki egymással, a tacskóm nagyon szaglássza, a kiskutyát meg nem is érdekli az én jelenlegi kutyám, csak velem foglalkozik az új kutyus. Ez az első éjszaka és a tacskóm ugye bent van, a border collie kint. Gondolom ez is probléma hogy az első éjszakán nem tudom bevinni a házba sem, meg amúgysem mert nincsenek jóba (még?) az én kutyámmal. Nem tudom mennyire hoztam ezzel jó döntést vagy hogy meg fogják-e egymást szokni idővel.. nem tudom. Nagyon tanácstalan vagyok és elveszett. Nyilván a tacskóm öntörvényű és védi a területét. Az is zavar hogy én kint hagytam a kutyust az első éjszakáján emiatt és nem akarom azt sem hogy traumatizálódjon hogy én egyedül hagytam kint. Hozzátenném hogy egy kinti épületben van a kutya, meg van csinálva a helye is, nem fázik, ki tud járkálni meg be is tud jönni a helyére. Szóval kérlek valami bíztató tanácsot ha tudna valaki nekem írni azt nagyon megköszönném.

2023. jún. 19. 00:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Az új kutya dominánsabb személyiség, ezért nem foglalkozik a másikkal. Nem tudom, hogy ez neked miért probléma vagy mi a gond.
2023. jún. 19. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Nem értem teljesen. Annyiban merül ki, hogy nincsenek jóban, hogy a tacsi nagyon szaglászná, a border meg ignorálja a tacsit? Szerintem amíg nincs verekedés, teljesen jó, nem baj, ha két kutya úgy él egymás mellett, hogy nem játszanak vagy nem bújnak össze, viszont nem is bántják egymást.

Engedd, hogy felügyelettel sokat legyenek együtt, vidd őket sétálni, ha a tacsi nagyon nyomulna, szólj rá és lehet, hogy a végén még játszani is fognak. Adj nekik időt.

A border meg imád a gazdája mellett lenni, jobban érezné magát, ha ő is kinti-benti lehetne.

2023. jún. 19. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Kölyökkutyát eleve nem hagyunk kint éjjelre, de ha nincs szocializálva a tacskó, nem is kellett volna odavinni egy másikat.
2023. jún. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Hjaj, csak tudnám a kérdéseid alapján minek neked border. Teljesen jóindulattal mondom: keress a bcnek egy új gazdát, jó borderes csoportban gyorsan fogsz neki találni (bordercollie-club) normálisat. Nyilván kérj egy bemutatkozó levelet, de semmi értelme nem volt még egy kutyát hozni. A Tacsi még csak-csak elvan séta, foglalkozás nélkül (de neki sem jó!), de egy border le fogja bontani a fejetek felől a házat is.

Nem értesz a kutyatartashoz, nincs időd foglalkozni vele (lásd másik kérdés). Ha nagyon kutyázni akarsz, foglalkozz a tacsival.

2023. jún. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Ugye nem akarsz egy embercentrikus border colliet kinti kutyaként tartani? Egyáltalán miért kellett border, ha a tacskó nincs megnevelve?
2023. jún. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
38%
Nekem az 5 éves anti szoc kistestű kutyám mellé jött egy 5 hónapos nagytestű már egymással össze bújva alszanak elejinte bem nagyon jöttek ki de mostmár szeretik egymást sokszor sétáltak együt sokat tanultak egymastol a kicsi mostmár bem anti szoc szépen sétál a naggyal
2023. jún. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%

Ha a tacskót sem tudod nevelni, akkor a bordert sem fogod tudni. Ez tény. Miért kellett a második kutya? Pláne úgy, hogy még csak nem is akarod normálisan tartani?

A border nem kinti kutya!


A tacskót meg esetleg nevelni és szocializálni kellene! Ez nem jutott eszedbe? Nem tudom milyen csodamegoldást akarnak a magadfajta felelőtlen emberek, akik cs..esznek a kutyájukra évekig, aztán meg sírnak, hogy baj van vele. De nyilván rendeződjön azonnal minden, persze úgy, hogy neked a kisujjadat se kelljen megmozdítanod...

2023. jún. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mielőtt kapnék még plusz 100 savazást leírom, hogy én nem azt írtam le egyébként hogy nincs megnevelve a tacskóm😅 hanem hogy nem volt még kutyával dolga, de azon kívűl értelmes, okos kutya, tanítva van. Rájöttem hogy mellé nem kell kiskutya, tökéletesen el van magában is. Ja és azért neveletlen a kutyám egyesek szerint mert nem jön ki egy másik kutyával?? Vagy ezt nem tudom hogy gondoljátok. Annyit írtam hogy “öntörvényű”, ami a tacskóknál gyakori tulajdonság de attól még hallgat rám, de nem is magyarázkodok emiatt. Ez az egyik. Másik meg hogy utána olvastam hogy a border kinti-benti tartasra van-e és nagyon sok olyan válasz volt hogy kint érzi jól magát inkább, a szőrzete miatt is hogy melege van bent, meg kint nagyobb mozgás tere van mint a lakasban. Nem értem, hogy miért kell a 21. században minden állatot bent tartani a lakásban. Főleg egy ekkora méretű kutyát, de ne legyen igazam, mindenki úgy tartja a kutyáját ahogy szeretné szerintem, és én ettől nem érzem magam felelőtlennek.. Sajnos úgy alakult hogy el kellett tőle búcsúznom mert tényleg nem tudtak egymással kijönni a két kutyus. Nagyon nem akartam hogy így történjen, de muszáj volt ez a döntés, nagyon jó helyre, szerető családba került a kis kutyus. Mielőtt valaki azt mondaná hogy hogy vagyok képes csak úgy “eldobni” egy kutyát, csak mondanám hogy sokkal jobb így, inkább a kutya életét/boldogságát veszem előrébb mint azt hogy én boldog legyek hogy ő itt van miközben a tacskómmal nem jönnek ki és, hogy nincs játszópajtása rajtam kivűl. Szóval itt a történet lezárult es nem szeretnék több kioktató választ kapni, tanultam belole.🙂
2023. jún. 26. 01:37
 9/11 anonim ***** válasza:
80%
A kinti-benti tartás azt jelenti, hogy éjjelre bent tartod, de teljesen mindegy, milyen tartás, kölyökkutyát akkor sem hagyunk kint éjjelre.
2023. jún. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%
A border ott érzi jól magát, ahol a gazdája van, ilyen a jelleme, hiába lenne alkalmas a bundája kintre, igényli az ember társaságát, a kombinált foglalkozást, nem fárasztja le magát csak mert van egy nagy udvar. Remélem, ahova került, ott rendesen fognak vele foglalkozni, és nem landol valamelyik fajtamentésnél elhanyagolás miatt.
2023. jún. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!