Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek igazam volt?...

Szerintetek igazam volt? Kutya, poraz, gyerek.

Figyelt kérdés

Gyerekkel mentem le a jatszoterre. 2.5 eves fiu. Kicsit le van maradva. Vannak hulye szokasai, pl amikor fogom a kezet, akkor labbal megpiszkal dolgokat.


Egy csaj setaltatta a kutyajat, kis testut. Poraz nelkul. A kutya odarohant a gyerekhez, tudtam, hogy mi lesz belole, igyekeztem visszarantani a gyereket, de odaemelte az odarohano kutya ele a labat. Nem serult meg se ki igazabol. Zsigerbol elnezest kertem a csajtol, es ennyiben is hagytam volna, de lattam, hogy nekiall zihalni meg pofakat vagni, fogta hisutisen a szivet es neki all feljebb. Akkor eldurrant az agyam es megmondtam, hogy porazzal kene setaltatnia a kutyat. Erre megjobban o volt felhaborodva, hogy nekem kene megtanitani a gyereket, hogy ne bantsa a kutyat meg az o kutyaja nem tamad meg senkit, stb.

En fogtam a gyerek kezet. Ennyi erovel a kutyaja nyakat atharapja egy porazon tartott nagyobb kutya akkor is az lesz szerinte a hibas?


2023. jún. 20. 18:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
64%

Mindkét fél hibás.

Póráz nélkül nem sétáltatunk kutyát.

A gyereknek megtanítjuk nem rugdosunk állatokat.

2023. jún. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
34%
Hagyd, igazad volt. Nyilván nincs gyereke, még egy 5 éves viselkedése sem kiszámítható, azért fogod a kezét.
2023. jún. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
42%

Valóban nem kéne rugdosnia semmit a gyerekednek, de ő még nagyon kicsi.

VISZONT valóban sok az idióta barom, aki póráz nélkül sétáltat, és természetesen mindig nekik áll feljebb. Na az olyanoknak nem a 2,5 éves kisfiúval, hanem valami 150 kilós palival kellene felrúgatni a kutyáját.

2023. jún. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
85%

Igen, a gyereknek meg kell tanitani, kiveve, ha egyelore nem tudod, mert mondjuk megkesett fejlodesu vagy akarmi baja van. Ahogy irta is a kerdezo, aki egyebkent is probalta megakadalyozni a dolgot.


Itt az a hibas, aki keptelen betartani a torvenyeket; azaz, hogy kozteruleten kotelezo a poraz. Mindig, minden esetben. Legkozelebb elutik a kutyajat, akkor is o lesz a leghangosabban pofazo. Ilyen idiotak ezek.

2023. jún. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
83%

Igen, ez így megy. Ha én szólok, hogy hívja be a kutyáját, mert baj lesz (egyik kutyám nem minden kutyával jön ki, főleg amikor rohanva az arcába érkezik, azt biztosan nem fogja csípni) ilyenkor jön a "Nem bánt!", "Csak játszani akar!", "Barátságos!"... mikor mondom, hogy de az enyém nem az, akkor persze én leszek a hibás, miközben az ő kutyáján nincs póráz és természetesen az esetek 99%-ban behívni sem tudják :D de azért póráz nélkül sétáltatja továbbra is, addig amíg meg nem tépi egyszer egy másik kutya


Egyébként az én kutyámmal még szerencséjük van az ilyeneknek, mert nem harap, csak bunkózik és a testét használja (földbe vágja a másikat), persze ebből nagyon könnyen lesz balhé, de van olyan kutya, ami bizony gondolkodás használja a fogait is, aztán megy a sírás...

2023. jún. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
43%

Ne rugdosson a kölköd állatokat.

Póráz kell a kutyára ebben nincs vita, de alapvető, hogy megtanítja az ember a gyerekének, hogy semmit nem rugdosunk a labdán kívül.

2023. jún. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
69%

Pontosan EZÉRT kell pórázon vinni a kutyát, úgyhogy a csaj kizárólag saját magát hibáztathatja.


Az a nagyon durva, hogy ilyen mentális állapotban vagyunk "mimagyarok", hogy egy ilyen, egyébként nem túl súlyos helyzetet se sikerül normálisan kezelni.

2023. jún. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
53%

Írták hogy alap kell hogy legyen a póráz, viszont igazuk van azoknak is akik azt is hozzáteszik, hogy meg kell tanítani a gyereknek, hogy nem rugdosunk élőlényt.

Ehhez kell egy minimális intelligencia de ez így van.

2023. jún. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Meg csak 2.5 eves. Nemreg volt mutve mert nem hallott jol. Lehet emiatt maradt el, de az is lehet, hogy van valami idegrendszeri gondja. Meg nem beszel rendesen valszeg emiatt. Igy nehez vele megertetni, hogy a kint rohangalo kutya tobb mint egy pluss jatek.


Ettol meg nem hinnem, hogy dobozba kene zarni. Ahogy irtam, kezenfogva setaltam vele. Ennel tobbet nehezen tudnek tenni.

2023. jún. 20. 19:00
 10/26 anonim ***** válasza:
25%

Csapj a valagára a kölködnek a kutyás meg kösse meg a kutyáját.

Nem leszel jobb szülő ha mentegeted a gyereked, tanulja meg nem rugdalunk állatot, a gyereked akkor is belerúgott volna ha pórázon megy hozzá közel.

2023. jún. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!