Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szerintetek igazam van?

Szerintetek igazam van?

Figyelt kérdés

Lányom január óta szobatiszta.

Februárban töltötte a 2 évet.

Őt rettentően zavarta a pelus így igazából egy percig sem kellett tanítani bilizni.

Viszont a napközbeni és az éjszakai alváshoz is pelust adok rá mert rengeteget pisil. Reggel volt, hogy átázott annyit ivott nyáron a melegben.

Napközben hiába megyünk el előtte pisilni. Bepisil, felkel rá, sír, nyűgös. Többször próbáltuk már de visszatértem a pelusra és már nem is "kinlódok" vele. Így mindenkinek kényelmesebb. 2 órát alszik.

Majd ha megérik rá, hogy igenis felkeljen, vagy visszatartja a pisit. Nekem ez a véleményem.

Jövőre megy csak oviba. Ráér még.

A férjem bezzeg minden nap nyüstöli őt is meg engem is.

Nem érti ezt igazán szerintem.

Mit gondoltok?



2018. szept. 24. 08:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%
Most mi a kérdés?
2018. szept. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%
Nézd, ha a férjed egyedül nem éri fel ésszel, hogy a szobatisztaság agyi érettség kérdése, amit nem lehet befolyásolni, akkor gondolom, nem lepett ez meg téged, mert akkor is pont ilyen okos volt, amikor még nem volt gyereketek.
2018. szept. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
59%
Teljesen felesleges trenírozni az ágytisztaságra, ez nem így működik. Így jövő augusztusban is felesleges lesz. Ha addigra megy a dolog, örültök, ha nem, akkor sincs gond, beveszik az oviba, csak moshatsz minden nap ágyneműt, nálunk legalábbis így volt, a lányom 6 éves koráig simán bepisilt alvás közben sajnos... :(
2018. szept. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
16%

Hát szerintem nagyon nem kellene a pella...

összezavarod. vagy legyen akkor még neki vagy ne. ha elkezdted leszoktatni ne add vissza rá : " ó anya ugyis feladja rám a pelust nyugodtan belepisilhetek nem lesz baj".. gondolja ezt a gyerkőc..

egyébként én sem értem miért tettél fel kérdést ha ugyis van már véleményed erről.

az én lányom is szobatiszta lett 2 évesen. de én nappalra már nem adtam rá pelust, amikor szoktattam le az elején és még azért volt baleset bugyipelust adtam rá .

jó hogy szomjas a gyerek, de akkor se kellene éjjel előtt itatni annyit mint a franc, ha meg igen akkor ahhoz hogy szobatiszta legyen éjjel is fel kell kelteni, legalább 1-2 szer megpisiltetni, azért már 2,5 éves a kislányod simán leszokhatna, csak neked ez KÉNYELMES ..viszont ne fogd a gyerekedre. ez nem neki kényelmes hanem neked.! AMUGY meg ha nem dolgozol ennyi lenne a feladatot hogy leszoktasd róla. én 2 hónapig non stop rajta voltam az ügyön és le is szokott. kisfiam is 2 évesen lett szobatiszta. de hát kinek mi. ja és nem vagyok szuperanyu de neked nincs is kedved leszoktatni. ennyi.

2018. szept. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%

4

Nem akarom elvenni életed eredményét, de a gyereked NEM AZÉRT lett szobatiszta, mert te nagyon "szokattad".


Ilyen nincs, fiziológiai képtelenség.


A szobatisztaság akkor alakul ki, amikor beérik az agyában a záróizmok tudtatos szabályozásának területe. Ez pedig NEM trenírozható.


Esetedben egybeesésről van szó és nem ok-okozati összefüggésről. Én pl. most írok neked és világos van odakint. Mégsem AZÉRT van világos, mert én írok neked.

2018. szept. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
20%
ez az én véleményem volt csak. nekem nincs problémám már ezzel a dologgal nem vagyunk egyformák felőlem a kérdező vagy bárki más gyereke akár 6 évesen is lehet szobatiszta. engem hol érdekel? további szép napot
2018. szept. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
68%

#4

Tanácsot szeretne kérni a kérdező.

Bírom az ilyen hangvételű válaszokat, majd a végén azért odacsippantod ,hogy nem vagy szuper anyu.

Mitől lennél? Mert a gyereked szobatiszta 😂 ?

Ezek szerint az én 20 napos fiamat is le kéne szoktatni,mert egyszer szólt,hogy a bilibe szeretné pisilni?!

Nyugi,nem fogom még leszoktatni,mivel nem érett meg rá.

Ahogy az elottem szóló is írta, ez nem egy megtanulható dolog,fejlettség kérdése.

2018. szept. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
68%

6

Nem. Neked azért nincs problémád ezzel a kérdéssel, mert a gyereked agyában már kiaalakult ez a terület. És nem azért, mert te megoldottad.


Legalább ragadjon rád valami infó a gyerekek fejlődésével kapcsolatosan, ha már gyereket nevelsz, könyörgöm ...

2018. szept. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
77%
A 4-es vàlaszoló színtiszta butaságot ír, ne foglalkozz vele. Az éjszakai szobatisztasàg NEM tanulható, az agyi érettség következménye. Fel ne ébreszd ezért éjszaka, csak őt és magadat szívatnád meg vele. Meg fog érni rá mindenfèle trenírozás nélkül, hidd el.
2018. szept. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
82%

6, az ágytisztaságért egy hormon termelődése felelós, ami jellemzően valamikor 2 és 5 (!) éves kor között VALAMIKOR kezd termelődni a kisgyerekeknél.

Ez a hormon felelós azért, hogy az éjszakai alvás közben a vizelet besűrűsödik, ezért kibírja az éjszakát.


Amíg ez a hormon nincs jelen a kérdező gyerekénél, a fejére is állhat, nem lesz ágytiszta!

2018. szept. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!