Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyámnak, vagy nekem van...

Édesanyámnak, vagy nekem van igazam házi munkában?

Figyelt kérdés
Anyám teljesen kiakadt, mikor mondtam neki, hogyha hozat kontènert, rendbe tenném az eléggé nagy kertünket egyedül, amíg ők az 1 éves öcsèmmel foglalkoznak, és ezt 2000Ft-ért tenném meg. (lusta 16 éves vagyok, aki még büdös életèben nem csinált házimunkát) Erre kiakadt, hogy kapitalista világ, meg ha koldus lenne belé is rúgnèk, és hogy ingyen kène megcsinálnom, meg ingyen kellene felrobikapáznom mamám kertjét is, meg nekem kéne füvet nyírni, merthogy ő anno 10 évesen ingyen szedett málnát nagymamájánál. Említeném hogy egész nap a kertben dolgoztam, pakoltam és babot is fejtettem, virágot ültettem INGYEN. Szobámat takarítom, ruhám hajtogatom, ablakot pucolni segítek. Mièrt fáj neki az a 2000Ft, ha havi 500ezret keresne gyessel együtt? Èn csak egy kis nyugalmat akartam, meg tehetek én róla hogy az összes amerikai filmben a kamaszok igenis zsebpènzèrt dolgoznak.Most halálra van sértődve, azt hiszi ha felnőtt lennék, ő meg nyugdíjas, akkor is pénzért segítenék...

2015. ápr. 12. 17:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
40%

Ehhez olvastam a neten egy tortenetet,amiben az volt hogy egy gyerek asszem a szemet kivetelert kert penzt,es az anyuka egy levéllel válaszolt ra ami nagyjabol ilyesmi volt:

-azert mert mindig vigyáztam rad:0Ft

-azert mert éjszakánként melletted virrasztottam:0Ft

-azert mert a lelkedet apolgattam:0Ft

Szerintem bunkóság kerni gyerek létedre penzt a hazimunkaert.

Egyaltalan mire kell neked az a 2000Ft?

2015. ápr. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
48%
Ne kerj penzt a hazimunkaert. A szuleid etetnek, ruhaznak, fedel van a fejed felett, jarhatsz iskolaba....alap, hogy segitesz otthon, foleg ha kisgyerek is van a csaladban.
2015. ápr. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
60%
Pedig anyádnak van igaza. Nehogy már pénzt kérjél, hogy otthon élsz, és a saját házatok táján nekiállj takarítani. Anyád sem írt éveken át számlákat amikor a szaros seggedet törölte ki, amikor éjszaka felébredt hozzád hónapokon keresztül, amikor etetett, itatott, iskolába járatot éveken át-
2015. ápr. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
33%
hát a kertet én sem tenném rendbe ingyen
2015. ápr. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom mihez kell az a 2000 Ft. A kertet csináld meg ingyen, a 2000 Ft meg ha kell valamire, akkor azt kérd el arra a valamire (nem hinném, hogy anyud ne adná oda).

Családban nem illik pénzt kérni a munkáért (anyud is mos, főz rátok), ameddig meg nincs önálló kereseted, addig úgyis adnak a szüleid amire kell.

2015. ápr. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
61%
Jó, de akkor te is fizess anyádnak ha megfőzi a kaját, meg lakbért, hogy nála laksz és akkor kvittek lesztek.
2015. ápr. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 intrepid ***** válasza:
91%
Ha nem álltok rosszul anyagilag, akkor kérjél magadnak pénzt, - de ne a házimunkáért fizetségül, hanem mert szükséged van rá. Valamennyire, egyre jobban bele kell integrálódnod a háztartás üzemeltetésébe, mert ahogy telnek az évek, te egyre erősebb leszel, anyukád meg fárad fizikailag, és lelkileg is. Több pihenésre van szüksége, mint fiatalkorában volt.
2015. ápr. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
82%

Jó magam sosem kértem pénzt a házimunka elvégzése után. Volt, hogy látta anyukám egésznap dolgozok, takarítok, akkor adott párszáz forintot, de kérni eszembe sem jutott volna. Azzal, hogy kimész a kertbe, és rendbe teszed, duplán jól jársz. Egyrészt a szüleid válláról veszed le a terhet, másrészt kint vagy a jó időben, d vitamint gyűjt a szervezeted, ha barnulni még nem is fogsz, a mozgástól boldogság hormon szabadul fel. Ha elvégezted a házimunkát, akkor pedig felhozhatod anyukádnak, hogy elszeretnél menni moziba, vagy szeretnél venni egy új ruhát vagy valamit, nem fog rá nemet mondani. Csak így, hogy a házimunkáért kéred furán jön ki. Végülis ígyis úgy kéred, de legalább nem tűnik fel, hogy azért dolgoztál,más különben meg sem mozdultál volna.

Ha rendszeresen besegítesz a ház körül, plusz a tesódra is vigyázol, akkor szinte biztos, hogy kapsz pénzt, amennyiben normális dolgokra költöd.

Sajnálom, de ebben a helyzetben anyukádnak kell igazat adnom.

18/L

Nyugodtan jöhet a lepontozás, hozom a popcornt.

2015. ápr. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
67%

Ó istenem, még amerikai filmekben :D Rég hallottam már ennyire meggyőző érvet. Hát én magyar vagyok, tesóim is azok, unokatesóim is, a barátaim is, és egyikünk sem pénzért végzi a házimunkát. Gondolom, te is magyar vagy, nem egy kamasz egy amerikai filmből.

A villanyszámlát te fizeted netezés után? Meg a vízdíjat a fürdésre? A kajához, amit anyukád főz neked, te veszed a saját pénzedből a hozzávalókat? Amúgy meg tök mindegy, mennyit keres, nem azon van kiakadva, hanem azon, hogy hálátlan és anyagias vagy. Ha ilyen gyerekem lenne, mint te, akkor se adnék neki pénzt, ha milliókat keresnék.

2015. ápr. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
54%

Anyádnak van igaza!!


Hát mit képzelsz Te? Nem Amerikában élsz :D

2015. ápr. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!