Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyasampont hol vehetek ha...

Kutyasampont hol vehetek ha nincs a kozelben allatos bolt? A dm-es jó?

Figyelt kérdés
2023. jún. 21. 17:35
 1/9 anonim ***** válasza:
15%
Head & Shoulders-el még lehet mosni a kutyát, elvileg nem árt neki
2023. jún. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Bőrsemleges babafürdető , de ha időd van elkészíteni, jobb, mint a "bolti".

[link]

2023. jún. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
ha kutyának való a dm-es, akkor jó.
2023. jún. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Én Baba samponnal fúrdetem egy évben 1x.
2023. jún. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én láttam már drogériákban is kutyasampont, DM-ben, Rossmannban is.
2023. jún. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%
Én is babasampont használok, évente 3-4 alkalommal fürdetem meg vele, ha séta közben sáros lesz, ami elég gyakran előfordul, akkor csak sima vízzel mosom át.
2023. jún. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%

Nagyban függ a kutya fajtájától, szőrzetének típusától, de egyénileg az eb bőrétől is!

A babasampon eléggé semleges, de az nem állatnak lett kifejlesztve. Gondolom, nem kell külön felhívni a figyelmet, a kutya, macska, egyéb kisállat nem ember, vagyis nem ugyanarra van szüksége a szervezetének.


Mai világban nem illendő arra hivatkozni, hogy nincs a lakókörzetemben ilyen vagy olyan üzlet, hiszen létezik számtalan webshop, melyektől néhány napon belül beszerezhető lényegében bármilyen termék. Kutyánknak, Mór teknősünknek, díszhalainknak mi magunk is webshopból vásárolunk, pedig Budapestiek vagyunk. Jellemzően olcsóbbak a termékek, a választék is nagyobb, az otthon kényelméből rendelni pedig egyszerűvé is teszi mindezt. A termékeket összekapcsolva, együtt rendelve, és/vagy nagyobb mennyiséget egyszerre, pedig még a szállítás is ingyenes, sőt, törzsvásárlói kedvezmények is vannak. (pl.: minőségi kutyakaját, jutalomfalatot, műcsontot havonta vesszük, díszhalaknak, teknősnek kb. fél évente, netes rendelésnél nagyjából fele annyiért, mintha üzletben vásárolnánk meg. Akvarista és kisállat felszerelések is jutányosabbak.)


Nem kötekedésképp jegyezném meg: Nem vagyok holmi aktív állatvédő, de jómagam is azt vallom, az tartson állatot, aki megtudja adni neki a megfelelő életminőséget, aki nem sajnálja megvenni számára a megfelelő felszerelést, tápot! Továbbá kellő időt, figyelmet képes fordítani az állat szociális és biológiai igényeire. (kutya esetében sétálásra, kirándulásra, játékra vagy képzésre, de kutyatársaságra is igényük van/lenne) (éltem vidéken is, így jól tudom, ott is megoldható mindez, csupám igényesség, aktivitás kérdése)


Kedves kérdező, ha DM-ben vásárolsz kutyasampont az is megfelelő! Sokkal jobb megoldás, mint embereknek szánt termékkel próbálkozni. (Minden terméknél próbát ajánlott végezni, mielőtt az egész állatot bekennéd. Kis területen végezz próbát. (NE! szájnál, szemnél, fülnél, intim területen) Amennyiben nem jelentkezik pár napon belül probléma, akkor lehet alkalmazni az egész állaton, lehetőleg kerülve a felsorolt területeket. Lógó fülű kutya esetén érdemes kitakarítani a fülét rendszeresen, de mélyre nem szabad dugni a föltisztító pálcikát. Ha nem mered, javasolt felkeresni kutyakozmetikust. Már azért is hasznos megoldás, mert a körmeit is levágja, kiszedi a tappancsból fülből a zavaró szőrt, bűzmirigyét is kitisztítja, amit a gazdák nem szoktak megtenni. Egyes kutyakozmetikusok vagy állatorvosok még fogkőeltávolítást is végeznek.

Még egy megjegyzés: A túl gyakori fürdetés nem tesz jót a kutyáknak! Mennyi a sok? Egyéni! Fajtától, szőrzettől, sajátosságtól függ. (általában havonta egy bőven elég)

2023. jún. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
2023. júl. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
81%

7-es tök jól leírta, nem értem, miért pontozták le. Gondolom, azok voltak, akik embereknek szánt samponokkal fürdetik a kutyákat.

8-as cikke is ezeket írja lényegében "Szappan, sampon és mosogatószer: NE!"


Egyetértek, aki nem tudja megadni az állatnak a megfelelő életkörülményt az ne tartson állatot!

2023. júl. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!