Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szeretessem meg a kutyámm...

Nagy Hanna20 kérdése:

Hogy szeretessem meg a kutyámmal a vizet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy kutyánk már 4 éves, Labrador és utálja a vizet. Egyszerűen nem értjük, hogy egy Labrador miért nem szereti a vizet. Van egy kis medencéje és sose megy bele. Szegénynek olyan melege van, de mégsem megy bele a vízbe. Múlt nyáron már rosszul lett a nagy hőség miatt. A házba nem jöhet be, mert egész évben nagyon hullik a szőre.
2023. jún. 22. 09:55
 1/10 anonim ***** válasza:
18%
Slaggal locsold, ha kell neki a víz.
2023. jún. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
És a házban vagy a házon kívül nem lehet neki egy külön helyiséget kialakítani, ahol hűsölhet? Értem én, hogy macerás lenne napi többször a házat takarítani miatta, de talán nem azon kéne gondolkodni, hogy ráerőltess valamit, amit nem szeret, hanem hogy te hogyan tudnád megoldani, hogy kényelmesebb legyen neki.
2023. jún. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Azért nem szereti, mert nem fűződik semmi jó élméyne hozzá. Vidd el más kutyák közé pancsolni. Ha látja hogy a többiek élvezik, akkor valószínűleg neki is meg fog tetszeni. Vagy menjetek olyan vízpartra, ahol együtt tudtok pancsolni. Illetve ha apportírotni szeret, akkor lehet hogy labda után bemenne a vízbe, főleg ha látott előtte más kuytákat úszni.

Szerintem otthon egy kis pancsolóban nem fogod tduni megszerettetni vele, ahhoz élmények kellenek. És úgyis szép fokozatosan kapnak csak rá az ízére. :)

A slag pedig nagyon rossz ötlet, azzal csak sokkolod és egy életre megutáltatod vele...

2023. jún. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem fogadd el hogy nem szereti a vizet, vannak más megoldások is a meleg ellen, például egy hűtőmatrac vagy mellény sokat tudna segíteni neki.
2023. jún. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

"A házba nem jöhet be, mert egész évben nagyon hullik a szőre"


??? És ezt nem tudtátok, mielőtt kitaláltátok hogy kell egy kutya? Most kint szenved fagyban-hőségben, és ti ahelyett, hogy legalább az előszobába beengednétek legalább napközbenre, azt akarjátok ráerőltetni, amit nem akar? Bármit, csak ne kelljen felelős gazdának lenni, ugye.


Amúgy meg próbálj neki ilyen úszó játékokat beledobálni a medencébe. Ez sem garancia, hogy meg fogja szeretni, mert vannak kutyák, akik egész egyszerűen nem akarnak fürdeni.

De inkább engedd be, az lenne neki a legjobb.

2023. jún. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

A labrador nem kinti kutya, nagyon embercentrikus, nem is értem, miért kellett nektek ilyen kutya, ha nem engeditek be magatok mellé.


Egyébként természetes vízhez nem szoktatok menni vele? Mert nem természetes vízben (kád pl.) az én kutyám sem szeret fürdeni, de a természetes vizeket imádja.

2023. jún. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

Szoktátok hordani tóhoz? 15 évig volt labradorunk. Minden természetes vizet imádott, de a kis medencébe soha nem ment bele és azt is utálta, ha mosdatjuk.


Amúgy engedjétek be legalább a garázsba, előszobába vagy valahova, ahol hűvös van.

2023. jún. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
93%

Kedves Hanna!

Filozofálhatunk azon, hogy a kutyád miért nem szereti a vizet és hogyan lehetne ezt a stabil gátat ledönteni benne, de szerinted van értelme? Tavaly már rosszul lett, idén meg az sem biztos, hogy átvészeli a nyarat. Kötelességeket lenne megelőzni a bajt! Ha a vizet nem szereti, megannyi más mód van rá, hogy ne hevüljön túl, elsődlegesen egy hűvös helyiség, ahova behúzódhat a forróság elől. Vehetsz neki hűtőmatracot, csinálhatsz neki vizes törölközős borogatást, jeget stb.

2023. jún. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden kutya szereti a vizet, akkor se, ha a fajtaja elvileg indokolna. Persze lehet szepen, finoman probalkozni, de semmikeppen se locsolassal, hanem inkabb usztatassal. Menjetek el valahova, ahol uszhat es jutalomfalattal probald becsalni a vizbe.

De ne rangasd bele, ne eroltesd.

Lehet, hogy elobb-utobb tetszeni fog neki. Aztan az is lehet, hogy nem. Van olyen.

Azt meg nem tudom ertelmezni, hogy egy hus helyet se tudtatok eddig kialakitani neki. Takaritani kell utana, hoppacska, micsoda meglepetes. De azt gondolom, hogy legalabb az eloszobaba be lehetne engedni. Telen se artana, biztos orulne neki, ha nem fagyna szet eleteben eloszor.

Na mindegy.

2023. jún. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Tanítsd meg, hogy menjen bele az üres medencébe, ha ott van, akkor simogasd sokat és kapjon finom falatokat. Aztán rakj bele kicsi vizet, megint hívd be, jutalmazd és fokozatosan növeld a víz szintjét. Általában, ha elkezded a kezeddel kicsit pancsolni a vizet, akkor elkezdik a kutyák kaparni és ez átalakul magukra kaparásra. Próbálkozhatsz ültetésel, fektetéssel is, de fizikai kényszer nélkül. Onnantól meg már rá van bízva, hogy tetszik-e neki ez a buli, vagy nem.


Nekem az a tapasztalatom, hogy kevés kutya használja igazán jól a medencét-tehát, hogy magától belefekszik-, de a labiknál ez az arány elég nagy szokott lenni.

2023. jún. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!