Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen nevelés a...

Szerintetek milyen nevelés a legjobb?

Figyelt kérdés
Pár hónapos német boxerem van, ő az első kutyám eddig. Járok vele kutyaoviba, ami összességében elég hatékony, sikerül vele elsajátítani alapdolgokat, de a módszereket nem igazán tudom hova tenni. Nyakörvet használunk hám helyett, és kifejezetten sokszor gyakoroltatja az oktató a póráz megrántását akkor, ha a kutya nem sétál rendesen mellettem. A nem megtanításánál és még sok mindennél az eszköze az, hogy rá kell csapni a kutya orrára,fizikai kényszert kell alkalmazni. Én ezektől a pórázrángatásoktól féltem a kutyusomat, nehogy kárt tegyen a gégéjében pl. Szívesebben használnék hámot és inkább rákiabalnék, ha rosszat csinál, de nagyon félek, hogy még az enyhe és ritka fizikai kényszer is traumatizálni fogja. Tapasztaltabb kutyatartók, ti mit gondoltok erről?

2023. jún. 23. 15:08
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Én is jártam ilyen suliba, nem szerettem. Inkább olyan suli után nézz, ahol a te igényeidnek megfelelően tanítanak, szerencsére már egyre több ilyen is van.
2023. jún. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

A pórázrántás szerintem remek jel. Nem kell letépni a fejét, ha rendesen használod elég éppen csak megmozdítani a pórázt. Szerintem sokkal kulturáltabb mint kiabálni, üvöltözni. Pórázjelet mindig alkalmazhatsz, kiabálni meg... hát én sehol nem szoktam.


Persze értem, durvának tűnik, lehet durván is (helytelenül) csinálni. Az orra ütést meg nem kéne készpénznek venni. Van amikor az is kell, de alapvetően egy suliban szerintem nincs helye...


Korrekció kell, kell egy tiltójel vagy szó. A pórázjelet azért szeretem, mert fizikailag is kizökkenti, amit sokkalta inkább észrevesz, ha valami nagyon ráfókuszált - idegen kutya, érdekes szag stb.


Normális pórázrántástól nem lesz baja.

2023. jún. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%

A pórázrántás tud jó lenni ha megfelelően csinálják. A nyakörv jobb mint a hám.

Viszont csapkodni a kutyát nagyon gáz. Szerintem keress másik sulit.

2023. jún. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
97%

A pórázrántásról ugyanaz a véleményem, mint az előzőeknek (én extrém is vagyok, mert a 13 kilós kutyámra fojtónyakörvet tettem, még él).

Kiabálással nem fogsz nagyon sokra menni bizonyos szitukban, én kiosztottam a sajátomnak kb 3-4 csicskataslit 6 év alatt. Nem fájt neki, de meglepődött, és abbahagyta. Megjegyzem, előtte szóltam szépen, utána nem szépen, és harmadjára ment a maflás

2023. jún. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
19%

Nem lesz semmi baja a Zeuszkának a gègèjèvel. Nèzd meg, hogy jatszanak pl a boxerek egymassal 10-12 hetesen az alomban, vagy tini korukban, kizart h akkorat rangassal rajta, mint ahogy ezek az ogrèk egymást szokták nyuzni.


Amugy meg tok mindegy, hogy ham vagy poraz, eleve ostoba egy fajta, 2 eves koraig meg meg infantilis is. Tegyel ra amit akarsz, ugyis hulye marad :D

2023. jún. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
33%
Keress olyan sulit, ahol nem alkalmaznak pozitív büntetést, és együttműködésre építik az oktatást. Ez a suli nem jó.
2023. jún. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
5ös, te egy idiota vagy:). Tobbieknek koszi a valaszt!
2023. jún. 24. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!