Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyre vadabb a kutyám. Mit...

Egyre vadabb a kutyám. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

8 éves, közepes (labrador) méretű keverék kutyám van.

Sajnos még kicsi voltam, amikor kaptam, és nem voltam elég felelősségteljes, ahhoz hogy megneveljem, megtanítsam neki ki a falkavezér. Ezért nagy a bűntudatom, de egyszerűen 9 évesen csak az érdekelt egy kutyánál, hogy aranyos és simogatni, ölelgetni szeretném.

Nem engedték, hogy elvigyem sétálni egyedül, ezért sajnos nem tanítottuk meg rá. A másik kutyánk (akit betanítva ajándékoztak nekünk tovább) elhunyt, így ő egyedül maradt. A szüleim etették, kissé elhízott (most már 3 éve normális adagot eszik).

Bár annyira megtanítottam még 6 éves korában, hogy ül, pacsi, fekszik, addig nem ehet, amíg azt nem mondom, DE ennél több fegyelmet nem tudtam neki tanítani már ennyi évesen.

Tulajdonképpen el van hízva, egyedül nem nagyon futkározik (hiába van nagy kertünk), lusta, velünk sem játszik, kicsit süket is valamiért, és egy ideje abba a problémába ütköztünk bele, hogy már nem is szeretgethető.

Az utóbbit úgy kell értelmezni, hogy némely esetekben meg akar minket kapni. Csak simogatjuk éppen, vagy hozzáérünk, erre látjuk, hogy megfagy a tekintete, estleg morog, és mindjárt támad, vagy amint elvennénk a kezünket, már kap is utána. Volt már többször, hogy vicsorogva, ugatva ránk ugrott és éppen, hogy nem harapott meg, vagy nem olyan erősen... Csak éppen végig karmolt.


Sebet nem találtunk rajta (már amennyire hozzá merünk most már érni), nem konkrét helyek tapintása/közelítése után vadul meg... Nem tudom mi tévők legyünk, mert nincs pénzünk idomárra/oktatóra, s az orvos is úgy látja el mindig (oltás, vagy bármi egyéb esetén), hogy házhoz jön, de ő is fél tőle, így el kell altatni minden egyes alkalommal.

Idegrendszeri problémája lenne? FONTOS kiemelnem, hogy majdnem minden támadása után nyüszítve jön bocsánatot kérni...


Ennyire javíthatatlanul elszúrtuk a neveltetését? Vagy beteg lenne? De ha nem tudunk hozzáférni, akkor mit lehet kezdeni ezzel a szituációval?



2023. jún. 23. 18:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Sajnos a kora miatt gyanús, hogy demens. Az állatoknál is van ilyen, az agya már nem működik tökéletesen. Figyeld meg, ha kiül a kert végébe és tutul naphosszat, az a bizonyíték.
2023. jún. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%
Könyörgöm, mondd, hogy ez csak egy kamu…
2023. jún. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
82%
Egyetértek az első válaszolóval...lehet már fájnak az izületei és ezért reagál úgy ha hozzáértek.
2023. jún. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
A mi kutyák 13 évesen "vadult meg". Harapott mindent, ami hozzáért. Megvakult, megsüketült, nem ismert fel senkit, ezért ösztönből támadott, pedig testileg egészséges volt, nem fájt semmije. Mi nem hibáztattuk. De ezt egy állatorvosnak fel kell ismernie, hogy azért támad, mert öreg, demens, vagy mert épp fáj valamije. Rossz az állatorvosotok.
2023. jún. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

És az utóbbi pár évben miért nem sétáltattad? Miért érzem azt, hogy a foglalkozás kimerült abban, hogy valami olcsó sza..rt vagy maradék moslékot löktetek elé és napi egyszer "megszeretgetted" 3 perc erejéig?


Eleve mit jelent a szeretgetés? Hogy reagálod le ezt a viselkedést? Nem kizárt, hogy demens, de az is lehet, hogy egyszerűen te nevelted bele ezt az egészet!


Ez megint mintapéldája annak, amikor a buta, felelőtlen szülő megveszi a buta, hisztis gyereknek a kutyát, majd amikor pár hét múlva megunják, csesznek szerencsétlen kutyára.

2023. jún. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Latatlanban lehet idegrendszeri problema is, meg neveles hianya, illetve ezek egyutt. A helyzet szar, mivel trenerre, orvosra nem akartok költeni, igy remenytelen is. Ha jol ertettem labi méretű, de keverek - ami sajnos barmit jelenthet. Vagy kerestek neki egy rehabilitacioval is foglalkozo kutyamento alapitvanyt es megvaltok tőle, mert nem birtok a feladattal, vagy altatas lesz a vege, miutan komolyabban is megharap valakit. Sajnalom szerencsetlen kutyat.
2023. jún. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hozzám 8 éves korában került egy kutya, aki még csak a pórázt sem ismerte, és sikerült nagyon jól megnevelni ennyi idősen is. Póráz nélkül gyönyörűen sétált, első szóra jött. A demenciához meg még nagyon fiatal.

Szerintem fordulj trénerhez.

2023. jún. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Jobban kifejtve, nem kifejezetten én kaptam a kutyát, hanem a környéken voltak betörések, ezért megvették a szüleim, hogy legyen egy nagyobb testű házőrző. (Előtte kiskutyához voltunk szokva)

Bizonyos szempontból jó dolga van nálunk, mert mindig változatosan főzünk rá, télre egy szigetelt házat csináltunk neki, hogy ne fázzon, nyáron figyelünk rá, nehogy rosszul legyen a melegben, locsoljuk.

Itt a butaság csak az volt, hogy nem neveltük meg.

Én próbálkoztam 5-6 évesen tanítani meg később is, de nem fogadott szót. Csak apróságokat tudtam neki megtanítani. Sétálni is megpróbáltam elvinni, de elhúz engemet, nincs akkora erőm, hogy visszatartsam.

Én is nagyon sajnálom őt, segíteni szeretnék rajta, azért írtam ide. Szeretném, ha megkímélnének az ítélkező kommentek, mert tisztában vagyok azzal, hogy elrontottuk.

2023. jún. 24. 15:21
 9/11 anonim ***** válasza:
67%
Tényleg sosem késő megnevelni, hidd el, csak valószínűleg nem értesz hozzá. Ezért írtam a trénert, vagy kutyasuliba is mehettek. És ha már tud sétáltatni, sokkal jobb lesz minden. :) Azért egy 8 éves kutya még nem olyan öreg, könnyen lehet hogy mégegyszer ennyit élni fog.
2023. jún. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Attól van jó dolga, hogy a legalapvetőbb igényeinek egy részét kielégítitek? Hogy nem veritek és nem éheztetitek? Ilyen hozzáállással mi a fenének kutya? Igen, írtad, bioriasztónak...
2023. jún. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!