Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha a két lány...

Mit csináljak, ha a két lány kutyám sokszor egymásnak esik?

Figyelt kérdés
Van egy pumi kutyusom,őt az utcáról fogadtuk be pár éve. Mostmár van mellette egy 5hónapos csau-csau kutyám is. Már volt csaum,akkor két kan kutyusom volt(csau,kuvasz),őket külön is kellett zárni,annyira nem egyeztek. Azt hittem ha 2lány lesz, velük nem ez lesz. Tévedtem. Az egyik ivartalanítása vajon segíthetne? A féltékenység a fő ok. Nem kell leírni mik az ivartalanítás pozitívumai,én ellene vagyok. Nem akarom megváltoztatni a kutyámat,ha nem muszáj. De már nagyon féltem a kis idősebb puminkat (őt ivartalanítanám egyébként, ő is morog először általában) mert a csau ugye harcikutya és nehogy elfajuljanak a dolgok,isten ments megfojtsa. Jah,azt hozzátenném hogy már a pumi ugye meglett kutyaként került hozzánk nem nagyon lehet nevelni. A csau meg aki ismeri,tudja h milyen,ha belekezd a verekedésbe se hall se lát. Olyankor nincs gazdi se.
2023. máj. 27. 11:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%

Mindkettot ivartalanitani kene, ez alap.

Aztan pedig trener, mert nem birsz veluk, ahogy az elozo 2kutyaval se birtal.

2023. máj. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Mint írtam ivartalanítás ellenes vagyok
2023. máj. 27. 11:52
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Két szukával ugyanaz van, mint két kannal, ha máshogy nem megy, különzárod őket. A meglett kutyát is lehet egyébként nevelni.
2023. máj. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
84%
Gratulalok hozza, megint egy felelos allattartoval van dolgunk.
2023. máj. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
87%
Mindkettőt ivartalanítani kéne.
2023. máj. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
11%
#5 Na, és ha jól körbe van zárva az udvar, azonos neműek, sétáltatás közben pedig értelmes ember módjára pórázt használ, akkor mégis mit számít, hogy ivartalanítva van-e a kutya?
2023. máj. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
89%

Nincs olyan, hogy harci kutya...

Mellesleg pont nem az idősebbet ivartslanítanám.ha már csak egyet akarok...na de mindegy

2023. máj. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
88%
#6 Nem a vemhesség miatt. A dominancia harcok enyhülnek ivartalanítás után. (#5 voltam)
2023. máj. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Már bocs,de senkitől nem azt kértem,hogy bíráljon,vagy hogy kiosszon a kutyáim miatt. Nem vagytok itt,nem tudjátok mennyit foglalkozom velük. Mellesleg az előző csau-kuvasz párosnál kb 10 éves voltam. Hát bocs,h akkor még nem gondolkodtam a falkavezérségen. Szoktam vele sétálni. Semmi baja a többi kutyával,otthon sem ő támad. Külön etetem őket és ha rászólok a pumira mikor morog abbahagyja. De nem vagyok mindig ott,és ha már egymásnak esnek nehéz őket szétszedni.


Tanácsot kértem,nem pedig lecseszést. Az ilyen emberek véleményére nincs szükségem akik maguk sem tudják mit beszélnek, és csak abban tudják kiélni magukat, hogy 10 sor alapján nekiesnek valakinek,h ne tartson kutyát mert rossz soruk van mellette.


Jah és a pumi egyáltalán nem labdázik csak a csau,ilyenen nem veszekednek. Ezt azoknak írom akik tényleg segíteni akarnak. És szegénykét az előző helyén biztos hogy verték,mert minden botféleségtől vagy még a slagtól is fél,remeg. Kicsit magabiztosabb lett mióta nálunk van,de mostmeg a csautól is fél,és úgy próbálja kompenzálni,h ha közelebb megy hozzá morog. És leszögezném imádom a kutyáimat és a szabad időm nagy részét velük töltöm. Azoknak köszönöm akik tényleg segíteni akarnak,a többiek meg legyenek kedvesek nem írni.

2023. máj. 27. 13:04
 10/25 anonim ***** válasza:
97%

A pumit miért neehetne nevelni? Olyan sincs, hogy egy kutya a vazdája szerint kontrollálhatatlan, ezért kár is szocializálni, tanítani...

Tehát te egyiket sem akarod nevelni. Ráhagyod, hogy az egyik felnőtt, nem lenne annyira egyszerű a viselkedésével bármit kezdeni, a másik meg ilyen fajta. Miért kellett két kutya, ha így állsz hozzá?


Mellesleg nem csoda, hogy így viselkednek, ha neked a tudásod kimerül a falkaelméletben. Ami nem is létezik. Nulla tudással nehéz bármit csinálni...

2023. máj. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!