Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaza volt ennek a kutyásnak...

Igaza volt ennek a kutyásnak aki póráz nélkül sétáltatta a kutyáját egy töltésen településen kívül?

Figyelt kérdés
És ahogy szemből ment volna el mellettem a kutyája már indult is el felém, amit én ki nem állhatok, trappogtam egyet aztán elindultam gyorsan előre a kutya meg jött utánam. Aztán végül a gazdája állította le, de elmondott mindenféle idi*ta szerencsétlennek. Én meg rendőrséggel fenyegetőztem hogy rá hívom őket. Kinek volt igaza?
2023. jún. 27. 10:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Nyilvan a gazdanak porazon kene setaltatnia a kutyajat. De neked is sok eszed van, fenyegetoleg leptel fel a kutyaval szemben, aztan meg elkezdtel rohanni. Es csodalkozol, hogy ment utanad.

Na ilyet nem csinalunk.

2023. jún. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Én is el szoktam engedni a kutyámat a város szélén, de ha nagy ritkán is látom, hogy jönnek, pórázra teszem.

A gazdi egyszerűen csak bunkó volt amiért hagyta hogy a kutya odamenjen hozzád, de Te sem voltál korrekt hogy egyből támadni kezdtél.


Két gyökér találkozott, ennyi.

Baj nem történt, el kéne felejteni.

2023. jún. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 qkker1 ***** válasza:
40%
2-3 hetente kiírod ezt a provokációt, kisebb változtatásokkal, de a trappolásról rádismerni!
2023. jún. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Ott sem lenne szabad elengedni, de aki hazardírozik, az legalább annyit tegyen meg, hogy pórázra veszi, amikor jön valaki. Hiába barátságos egy kutya, bármikor jöhet egy másik kutya, aki nem barátságosan reagál rá, vagy olyan ember, aki fél a kutyáktól. Kirándulni annak is szabad, aki nem akarja, hogy idegen kutya odamenjen hozzá.
2023. jún. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Mi elhagyatott helyen szoktunk sétálni - bevallom, póráz nélkül. Ha valaki szembejön velünk, alap hogy ráteszem - vagy ha nem is, megfogom, leültetem.


Nem érdekli a kutyámat a többi ember, nem menne oda, csak gesztusként a másik ember felé: "nyugi, kontroll alatt van a kutya, nem fog bántani". Megértem, ha másokat zavar egy idegen kutya közeledése.

(Egy régi, közeli ismerősöm meg egyenesen fóbiás, egy gyerekkori trauma miatt. Sose lehet tudni, hogy a szembejövő idegen hogy érez a kutyák iránt)


Ennek ellenére, ahogy előttem is mondták, bután viselkedtél. Talán még az én jámbor kutyám se venné jó néven, ha először támadóan lépsz fel (igen, a dobbantás is az), aztán még "menekülsz" is. Mindkét metakommunikációt előadtad, ami egy kutyából előhozza az agressziót.


Ilyenkor szépen megállsz, és nyugodt maradsz. A gazdát nyugodtan, de határozottan megkéred, hogy fogja meg a kutyát (ha már nem alap neki)

A kutyának szintén nyugodtan, de határozottan mondhatod, hogy "Menj innen!" vagy hasonló. A testbeszédedből érteni fogja, hogy nem látod szívesen, de nem fogod fenyegetni.

2023. jún. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Igen.
2023. jún. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
Településen kívül el lehet engedni a kutyát hivatalosan is. Meg hát eleve, mégis hol szaladgálna egy jót szerencsétlen kutya, ha már a városon kívül sem teheti...? Te meg ne trappogj, mert csak felidegesíted vele az amúgy békés kutyát is... A kutya elindult feléd, de a gazdája visszahívta, szerintem nem csinált semmi rosszat, neki volt igaza, te reagálta túl a dolgot a trappogással.
2023. jún. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%
Közterületen, természetvédelmi területen és vadászterületen kötelező a póráz.
2023. jún. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%
Lakott területen kívül el lehet engedni. A töltés nem lakott területen van, nem vadász és nem is természetvédelmi terület.
2023. jún. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
81%
Az biztos, hogy nem lakott terület, de nem biztos, hogy nem vadász és nem természetvédelmi terület. Meg kell nézni a besorolását. Magyarországon nem nagyon van senki földje. Egyébként még akkor sem árt vigyázni, ha nincs ilyen besorolása, hiszen lehet bármi más miatt kockázatos. Nemrég fulladt a Sióba egy kutya, de mentettek már szakadékba zuhant kutyát is, aztán ott vannak a mindent saját területüknek érző önsétáltatók (egy kollégám kutyája ilyenek miatt került állatkórházba), és még lehetne hozni sztorikat. Oké, valakivel sose történik baj, vagy eddig nem történt, én azért inkább elővigyázatos vagyok, és senkinek nem akarok okot adni, hogy felrúgja a kutyámat. Egyébként így is remekül le lehet fárasztani, és neki az előélete miatt is fontos a póráz, de ez nem akadályozza abban, hogy teljes élete legyen. Sajnos több problémás kutya-gazdival találkozom, mint akikkel nincs gond, és persze a pórázhasználat sem mindegy, mert hiába van egy kutyán mondjuk flexi póráz, ha semmit nem ér.
2023. jún. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!