Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ebek veszettség elleni...

Az ebek veszettség elleni oltása évente esedékes, de mennyire lehet eltérni ettől, ha egyáltalán?

Figyelt kérdés
Félreértések elkerülése végett szó sincs róla, hogy elkerülném az oltást, képben vagyok a dolgokkal, "mindössze" arról van szó, hogy a lassan 3 éves kutyám veszettség elleni oltásának évfordulója épp most van (tavaly július 4-én, tavaly előtt július 2-án kapta meg). Egyéb okokból viszont idén augusztus elején vinném oltani. Ezt lehet, vagy nem fér bele? Ha nem, akkor még a héten megoldom.

2023. júl. 1. 17:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem lehet csak figyelni kell a kutyára, hogy ne harapjon meg senkit. Nekünk se volt időnk mindig elvinni az oltásra ezért előfordult, hogy 1-2 hónappal később kapta meg.
2023. júl. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Tevenyereggyarto ***** válasza:
80%
Semmi baja nem lesz. Szerencsére a viszonylag jó átoltottság miatt nagyon ritka a veszett állat, illetve az oltás hatékonysága sem olyan ,hogy napra pontosan jár le. Ez is fokozatos, szóval lehet még augusztusban sem lenne szükséges oltani. Legalább is ami a biológiai részt illeti. Viszont a jogi felét nem ismerem arra az esetre ha így harapna meg valakit, lehet feleslegesen szívnátok emiatt szóval amint lehet oltassátok be.
2023. júl. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A kutyanak baja nem lesz (felesleges is evente oltani, sokkal tovabb ved az oltas), az allatorvos megerti az ilyet, annyi, hogy ervenyes oltas nelkul nem utazhatsz tomegkozlekedesen, nem viheted kutyasuliba, vagy ha valakit megharap, vagy megtamad mas kutyat, es nincs oltasa, az eleg gáz
2023. júl. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Lehet, hogy július közepén viszem, majd ahogy kijön a lépés. Mindig ugyanoda viszem, tavaly úgy emlékszek levelet is küldtek, hogy esedékes, el ne felejtsem :) Szóval rendben lesz a többire meg ügyelni fogok!
2023. júl. 1. 18:31
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Általában nincs semmi következménye, ha csúszik. Az oltás is valójában sokkal tovább véd.


De a törvény előírja az évenkénti oltást, így tiéd a jogi felelősség. Nem igazán értem, hogy mi indokolja, hogy ne oltasd be határidőn belül.

2023. júl. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én mostmár, az öreg kutyámat kb 1.5 évente oltatom. Tavaly kapott oltást, 13 évesen.

Rendkívül nehéz oltani,2-3 ember fogja le (korábbi trauma miatt rettenetesen fél).

Őszintén...nem tudom,beoltatom-e még. Talán 1x. De többször biztos nem.

1 oltás 3 évig véd a veszettség ellen.

A kutyám novemberben 14 éves lesz. Ilyen stressznek már nem tenném ki.


Kár,hogy idős kutyáknak nem lehet inkább a rókáknak kiszórt ehető vakcinát kérni. Kifizetném.

2023. júl. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

Itt osztrákba 3 évente kötelező, Magyarországon kötelező csak évente...

Semmi gond nem lesz belőlle.

2023. júl. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor fontos nagyon pontosan adni, ha útlevele is van a kutyának, mert az csak érvényes veszettség elleni védőoltással együtt érvényes. Egyébként lehet csúszni valamennyit, a hatékonysága tovább tart, mint egy év. Nekem pár napos eltérések szoktak lenni jellemzően, attól függően, melyik évben hogy tudok szabadságot kivenni, hogyan van nyitva a rendelő. Az én kutyám nagyon pánikol állatorvosnál, szóval neki nem egy 5 perces művelet, ezért jobb, ha az oltás napján mondjuk szabadságon vagyok.
2023. júl. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%
Hiába vagyok lepontozva...Magyarországon kell csak évente oltatni és pár hónap ide vagy oda nem számít...sose volt ebből gondolom.
2023. júl. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

#9: Ez valami perverz sport, hogy csak azért sem tartod be a szabályokat? Igazi lázadó vagy!


Ezek szerint akkor az sem számít, ha bliccelek, gyorsan hajtok vagy lopom a kiflit a boltból, mivel sose volt még gondom ezekből.

2023. júl. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!