Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék kaukázusi mellé...

Szeretnék kaukázusi mellé olyan fajtát, amivel sportolni lehet, és az amstaffot néztem ki, viszont kétségeim vannak, hogy két ilyen domináns fajta megfér-e egymás mellett?

Figyelt kérdés
A szomszédos tanyán volt ebből probléma, hébe-hóba összeugrott egy-egy kutyával, de a tulaj mindig szétválasztotta őket, viszont az egyik reggelre a staffit valamelyik kutya úgy megsebesítette, hogy el kellett altatni.
2023. júl. 4. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem a fajta dominans, maximum 1-1 egyed. Kauról nem tudok nyilatkozni, amstaffom van, egy felakkora kutyaval mint ő, es a kicsi a "főnök", simán felulkerekedik rajta a nagyszájú kisasszony (ő kerult ide kölyökként a 3 éves melle). Sosincs balhé, de ha jatszanak, azert látom a viszonyokat, a nagy tűr, a kicsi meg nyúzza, kekeckedik vele.

Ha a kau jol szocializalt, es a masik kolyokkent kerül oda (ellenkező nemű, az egyik minimum legyen ivartalanitva), mindegyikkel kulon-kulon is van eleg foglalkozas, akkor jó esellyel barátok lesznek. Ha ugy érzed ez belefér, es eleg hatarozott is vagy 2 ilyen karakán kutyahoz, akkor vágj bele. Amíg ketsegeid vannak, addig inkabb ne.

2023. júl. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Hát azért a pásztorkutyáknál ritka a nem domináns egyed és szerintem a staffi sem arról híres, hogy kevés közöttük a domináns. Szóval az általánosságban kimondható, hogy domináns fajtákról beszélünk.

Az én kutyám nyugodt típus, és amíg a másik kutya nem feszegeti a határait, nem bántja. De ha nem tisztelik, akkor kőkemény és félteném a staffit, mégiscsak 2,5x nagyobb a kau.

2023. júl. 4. 14:21
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az igazi amstaff kutyázik. Szóval ha mellette döntesz, készülj fel arra is, hogy tudd őket szeparálni.
2023. júl. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez volt a baj a tanyán is, amíg meg nem unta az egyik kutya. Nem nagyon tudom elkülöníteni, annak mi értelme. De akkor ezek szerint mondja le róla.
2023. júl. 4. 19:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Esetleg németjuhász?

Természetesen munkavonalú.

Hasonló habitusú, mint a kau(házőrző juhászkutya) szerintem jól meglennének, viszont a munkavonalas nj sportigényes.

2023. júl. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%
A kaut nem lehet megnyirni 3-4-cm-esre? Illetve kocogni telen biztosan lehetne vele: ha futsz,az neki kocogas. Nyaron uszni vagy kocogjatok ejjel es vizezd hozza be.
2023. júl. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!