Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnénk venni egy West...

Szeretnénk venni egy West Highland White Terrier kutyát. A kérdés az, hogy hullik-e a szőre? Sehol sem láttam ezt írva, de ha hullik akkor inkább a Yorki mellett döntünk, mert mindenhol szőnyeg van és elég zavaró lenne, ha mindent szőr lepne el.

Figyelt kérdés
Van itt olyan akinek van Westie? Az írhatna bővebben is:) Tapasztalt kutyatartó vagyok, szóval nem lesz gond, de még ilyen fajtával nem volt dolgom. Főképp a viselkedése érdekel, hogy mennyire mozgékony, hogy viseli az idegeneket, más kutyákat, vizet, gyerekeket, hideget, meleget...stb. Minden választ köszönök előre is:)

2013. okt. 5. 18:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Szeretnél venni egy ilyen kutyát, de lópikulát se tudsz róla, majd bebököd, h tapasztalt kutyatartó vagy? Anyám borogass.....
2013. okt. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Nem igazán értem a kérdést. Nekem volt szerencsém mindkét fajtához, de nem vettem észre, hogy egyiknek jobban hullott volna a szőre a másiknál. Tehát csak emiatt szerintem ne tegyél különbséget.

Azt pedig, hogy mit hogyan visel, pont annyira a szocializációjától (és a származásától) függ, mint bármilyen másik kutyánál.

2013. okt. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

trimmelős jó esetben... szóval nem hullik.

Normális helyről véve idegrendszerileg stabil és egészséges kutya. Szaporítóknál viszont gyakori az ideggyenge és beteges egyedek főleg a patella és az erős allergia

2013. okt. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha zavar a szőr, tessék venni mexikói kopaszt. :)

Viccet félretéve, rendszeres szőrápolás mellett nem hullik jobban a szőre, mint más fajtának.Ahogy előttem írták, rendszeres trimmelés és karbantartás!Ez a szép, egészséges bunda kulcsa.

Nekem két staffim van, tehát rövidszőrűek, és ők is tudnak ám hullatni a bundájukból.Kétnaponta porszívózok, kész.Nem csinálok ügyet belőle.

2013. okt. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Trimmelés mellett minimális a szőrhullás.

Én jobban aggódnék amiatt, hogy terrier és nagyon oda kell figyelni a nevelésére. A westie nem egy egyszerű öleb. Nem marad ott, ahova leraktad, sokat kell vele foglalkozni. Szabályokat kell neki felállítani, azokat minden esetben betartatni vele, különben egy pukkancs kutyád lesz, aki neki megy az első élőlénynek, amivel a séta alatt találkozik, legyen az egy ember vagy egy pitbull.

2013. okt. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Kicsit ellentmondásos amit írtál, kérdező. :D Ha tapasztalt kutyatartó vagy, akkor nem teszel fel idegeneknek ilyen kérdéseket.

Fogj meg egy kutyás könyvet és ott olvass utána... semmit nem olvashattál a fajtáról szerintem, vagy legalábbis nem figyelmesen.

Ha tapasztalt vagy, akkor szintén tudnád, hogy a víz, gyerek, más kutya, idegenek csak nevelés kérdése, NEM a fajtátó függ!

Mivel terrier, ezért energikus kutya, szóval alaposabban le kell fárasztani minden nap. A szőrhullásra meg annyit, hogy ha normálisan gondozod, akkor minimális a szőrhullajtás.

2013. okt. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A westikkel rengeteg probléma van,elsősorban allergia.Etel,bolha stb.,mert össze vissza szaporították.A yorkik meg patellásak,szintén hasonló okokbõl.Mindekettőre jellemző a mérethiba,elsősorban az átlagnál nagyobb giga yorkik és giga wesztik,elég csak megnézni a lakótelepi példányokat.Kennelből kell venni,származási lappal minimum.Természetre meg hasonlóak,terrierek.
2013. okt. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Istenem-.- Az hogy tapasztalt kutyatartó vagyok az azt jelenti, hogy már volt illetve van kutyám, tehát ezt azért írtam, hogy nehogy azt higgye vki, hogy az első kutyám lenne és elkezdjen kioktatni, hogy mit hogyan csináljak. És számos kutyakönyvem van, amiben utána is olvastam. Ha egyesek akik itt kritizáltak, figyeltek volna, hogy személyes tapasztalatot kértem a viselkedéséről (már akinek van) és erre írtam példákat, hogy mikre vagyok kíváncsi. (Ezt is csak azért, mert egy könyvben bármit leírhatnak, de annak örültem volna, ha vki személyes tapasztalattal is alátámasztja.) Szóval szövegértelmezés 0. Tisztelet a kivételnek, köszönöm az értelmes válaszokat!:)
2013. okt. 7. 18:35
 9/13 anonim ***** válasza:

A büdös életben nem volt se westiem se yorkiem, mégis tudom a választ.


Amúgy meg az INTERNET előtt ülsz. Tudod mi az? Használni tudod? Google ismerős?

2013. okt. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
nem tudom hányszor mondjam el, hogy megértsd, de mint leírtam: személyes tapasztalatra voltam kíváncsi és már azt is leírtam, hogy utánanéztem, de leírni akármit leírhatnak... ha egyszer elolvasnád amit írtam és megpróbálnád értelmezni, talán lenne értelme vitatkoznom veled -.-
2013. okt. 8. 14:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!