Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyám...

Hogyan szoktassam le a kutyám a harapásról?

Figyelt kérdés
Sziasztok, az lenne a problémám, hogy 1 hónapja lett egy német juhász kiskutyám. Minden este sokat játszunk vele, amikor idő engedi délben is csak akkor lustább. Az a helyzet, hogy folyton harap ahogy leülök odafut és harap, ha bejön egy idegen azt nem támadja odamegy és üdvözli😂 De én a harapásról szeretném leszoktatni. Segítségeteket előre köszönöm.

2023. júl. 4. 22:03
 1/7 anonim válasza:
4%
Nekem is ez a problémám a tacskó málna...
2023. júl. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Amíg kicsi harapni fog, a játékos tanulás jele, falkában is ez történik (-ne). Próbáld, hogy valami mást harapjon. Rongykötelet pl.
2023. júl. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én az enyémet úgy szoktattam le hogy amikor már durván elkezdett harapni akkor abbahagytam vele a játékot. Elfordultam tőle és nem törődtem vele. Amikor láttam hogy lenyugodott akkor kezdtem el vele megint játszani.

Fontos hogy kölyök korban tudja hogy nem szabad harapnia, mert ha felnőtt korában is ezt csinálja ott már komoly károkat tud okozni. Egyik ismerősömnek így harapta le a kutyája ,,játékból” a fél ujját.

2023. júl. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell tanítani neki, hogy ne harapjon, illetve milyen erővel haraphat játékból/nemtetszését jelezve, hogy ne okozzon fájdalmat (gátolt harapás). Minden kiskutya harapdál, rágcsál, ezt nem lehet megúszni, de ha túl korán (a 12. hét előtt) választották el, akkor általában rosszabb a helyzet, mert a mamakutya és a tesói nem tudták az alapokat sem megtanítani neki.


1) Állatorovossal egyeztesd, hogy hányadik oltás után vihető közösségbe - hagyni kell, hogy ismerkedjen, játszon más kutyákkal, velük is tanulnia kell a helyes kommunikációt.


2) Feljajdulsz ha erősen harap, elveszed a kezed (óvatosan, mert a tűhelyes kis fogai könnyen felsértik a bőrt), elfordulsz, eltolod, véget vetsz a játéknak.


3) Felajánlasz neki legálisan rágható dolgot, rongyot, játékot a kezed helyett.

2023. júl. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen ezt szoktam. 5 hét után hozták el, még szüksége van egy veszetségelleni oltásra. Mostmár kicsit javult amióta ezt csinálja. Sajnos ebben en voltam a hibas mert amíg kisebb volt hagytam, hogy harapjon nem gondoltam, hogy ennyire elfajul a helyzet. Szeretném lassan kivinni sétálni is. Nekünk van még egy kutyánk aki már öreg, a kicsi pedig szökik fel rá meg játszani akar vele, de a szomszéd kutyájával széttépnék egymást, ezért félek még a sétától, ha szembe jön valami kutya mi lesz
2023. júl. 5. 09:37
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem először is mindenképp menj el kutyaiskolába vele. Ha nem jól reagálsz le egy sétán valamit egy fiatal kutya abból berögződést is csinálhat. Addig lépj míg tanulékony,ha így hagyod a fejedre nő előbb-utóbb.
2023. júl. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Borzasztó korán hoztátok el, 8 hét alatt törvény tiltja az elválasztást, nem véletlenül, ez még okozhat más területen is problémákat. Pontosan mennyi idős most a kutyus? Hogy érted azt, hogy a szomszéd kutyájával széttépnék egymást? Ha ennyire nem értesz a kutyákhoz nagyon sürgősen keress kutyaovit/sulit/trénert, mert egy németjuhász nem játék.
2023. júl. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!