Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kiskuty...

Unstopbubble kérdése:

Hogyan szoktassam le a kiskutyát a harapásról?

Figyelt kérdés
Két hónapos németjuhász szukám van, és egyfolytában harapdál. Tudom, hogy csak játékból, de borzasztó erősséggel harap, tiszta duzzadt, véraláfutásos a kezünk, lábunk, le is sántultam a jobb lábamra. Hiába szólunk rá, csapjuk/dörzsöljük meg az orrát, akármi, nem hagyja abba. Illetve nem kezel engem alfaként/falkavezérként, pedig én vagyok itthon mellette egész nap, én takarítok utána, én csinálok mindent. (De ezzel még nem lenne baj, ha nem kellene közben biokémiát, fuvoladarabokat és germanisztikát tanulnom). A családból konkrétan csak én foglalkozom vele, de ő mégis apát rajongja körül, engem meg a legerősebben harapdál, apa meg nem hiszi el, hogy harap, hiszen vele olyan kis angyali. Mit tehetnék, hogy leszoktassam a harapdálásról? Hogyan lehetnék én az alfa? Kezdek komoly kétségbeesésbe esni, kérlek, segítsetek, minden apróság jól jönne jelenleg. Akármi. De komolyan.

2021. jan. 27. 15:59
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Kb 1:40től kezdődik maga a videó:


[link]

2021. jan. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

Nekünk a doki azt mondta erre, hogy a felső fogainak a hegyéhez kell nyomni a felsőrészét a szájának (ami úgy ,,figyeg"). Nem erősen, de azért úgy határozottan, ami már neki kellemetlen. 2-3 alkalom után már el fogja rántani a fejét, amikor megakarod ezt csinálni, aztán le is fog szokni.


Még egyszer mondom, hogy nem kell erősen, csak addig a pontig, amikor neki már kellemetlen, így össze fogja kötni a dolgokat. 1 hét alatt le is fog szokni róla.

2021. jan. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Vagy ami a videóban is van. Segíthet, ha van neki pár játék, amit tud rágcsálni.

Legyen 2-3 játék, amit lehet váltogatni, amikor kezdni megunni az egyiket.

2021. jan. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
25%
Megragadod a grabancát és leszorítod a földre. Addig ott tartod amíg meg nem nyugszik, abba nem hagyja a sírást. Nekem 2-3-szor kellett ezt eljátszani, soha többet nem mert megharapni.
2021. jan. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
13%
Elolvasod a sorrendisegi szabalyokat ingyen es betartod vagy hagyod magad lehuzni tobb szaz ezerrel egy kutyasuliban... es ugyanugy betartod ezeket a szabalyokat.
2021. jan. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
27%

A rászólást akkor érti meg a kutya, ha annak van tényleges következménye. A csapkodás és dörzsölés nem következmény, hanem játékra hívás.

Ha rászólsz, akkor érd el, hogy azonnal hagyja abba az adott viselkedést! Ezt jelenti a következetes nevelés. Ha ezt nem tudod elérni, akkor sürgősen kezdj el kutyasuliba járni!


És kicsit nézz utána a kutyának, mint fajnak. A kutya nem él falkában az emberrel, így sosem leszel te a falkavezér. Olvass több szakirodalmat és nézz kevesebb showműsort. :)

2021. jan. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hálás vagyok a válaszokért, igazán! Van jó pár játék itthon a számára, imád is velük játszani, de sajnos a fogzás az fogzás, a fogváltás az fogváltás. Immáron négy és fél hónapos, már alig harap, azt is csak a játék hevében. Nekem az vált be végül, hogy úgy játszottunk, hogy rajta volt a póráz, ha szándékosan és erősen harapott, rántottam a pórázon egyet, tehát kapott egy határozott impulzust, majd amint abbahagyta a problémás viselkedést, megdicsértem, játszani kezdtem vele/kapott egy jutalomfalatot. Ez ment úgy egy vagy kettő hétig, azóta póráz nélkül is nagyon angyali kiskutya (vagyis nem olyan kicsi, de nagyon angyali és nagyon kutya). Gondoltam leírom, hátha valakinek szüksége lesz rá:)

Az orrára se csaptam egy alkalomnál többször, hiszen csak tovább hergeltem, azt hitte, játszom, a grabancnál fogás se eredményes, csupán játéknak tekinti azt is.

Megtanulta azóta, hogy én vagyok az atyaúristen, az én kezemből ehet, akkor, amikor én mondom, s előtte le kell üljön. Én megyek mindenhová be és ki elsőnek, ő csak utánam jöhet, addig ül és vár. Másnak ezt nem teszi meg;)

(Nem vagyok egy showműsoros típus, de igazán mulattató, aranyos a feltételezés)

2021. ápr. 11. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!