Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a nevelőspra...

Mi a véleményetek a nevelőspray-ről (kutyának)? (Rossz ízű cucc, amivel ha pl. a cipődet lefújod, nem fogja megrágcsálni. )

Figyelt kérdés
Használt már valaki ilyet? Milyen márkájút? Bevált vagy felesleges?
2010. okt. 13. 14:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
31%

elég ha bekenyed valami keserűvel a cipődet nem fogja rágcsálni

amúgy nevelés kérdése, elfenekeled amikor látod hogy rosszat csinál, kiabálás nem jó mert a nagy hangtól félni fog

2010. okt. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

7 hetes kutyát szerintem még felesleges fenekeléssel nevelni. Nekem nagyobb kutyánál az összegöngyölt újságpapír jött be. Csattan és nem fáj :)

Sajna nincs tippem semmi keserű anyagra, amit nyugodt szívvel kennék a cipőmre.

Szóval valami konkrét tapasztalat?

2010. okt. 13. 14:29
 3/14 A kérdező kommentje:

Bocs, közben a szobatisztaságon forgok, rossz kommentet írtam, hogy korai lenne nevelni...

Persze, hogy nevelve lesz rágcsa ellen 7 hetesen is, de nem lehetek mindig otthon és nem is tudok mindent elpakolni...

2010. okt. 13. 14:31
 4/14 anonim ***** válasza:

Hát pedig szerintem az elpakolás és a felügyelet a két működő módszer. Amúgy meg bármi ami keserű, vagy csípős. Ezek a sprayk szerintem kamuk. A fenékre csapásnak meg a világon semmi értelme nincs, az gyerekeknél működik, kutyáknak semmit nem jelent.


Akkor sokkal jobb egy gyors ostorcsapás szerű hang, vagy egy taps, vagy ilyesmi, és ha befejezi amit csinált éppen, akkor azonnal kapjon is valami mást, amit jó rágni, és jutalomként szolgálhat meg alternatívaként cipőrágás ellen.


De teljesen megakadályozni nem fogod tudni, szerintem kölyök még nem nőtt fel úgy, hogy nem rágott meg semmit.

2010. okt. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Igen, ezért írtam az újságpapírt. Csattan, ijeszt, nem fáj. Persze lesz egy valag játék is, amit rághat és elpakolni, balesetmentesíteni is fogok.

Csak nem akarom azt a többszázezer fornitos kárt újra átélni, amit a már meglévő kutyám művelt :)

2010. okt. 13. 14:44
 6/14 anonim ***** válasza:

Hát a legtutibb szerintem az, hogyha nagyon-nagyon lefárasztod mielőtt felügyelet nélkül hagyod, hogy csak aludni legyen kedve.


És odakészítesz valami szuper csontot, esetleg eldugdosol falatokat, kitervelsz valamit, amivel le tudja kötni magát. Nem próbáltam még, de állítólag a nina ottoson játékok zseniálisak erre a célra: [link]


És közben meg, mikor tudod figyelni, akkor szólj érte rá.


AMúgy praktikus valami olyan helyet találni, ahonnan el tudsz pakolni mindent, és oda zárni a kutyát, míg nem tudsz rá figyelni. Pl. előszoba, vagy ilyesmi.

2010. okt. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

nekem az elfenekelés használt, azóta nem rágcsál.

úgyhogy az elfenekelés igenis használ....

2010. okt. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Az én kutyám felszedte a pvc-t, felásta az ágyat, szétszabta a párnákat, kirágta a harmonikaajtót, és szétforgácsolta a székek lábát. :)

Lesz szeparáció is, de mindent mégsem pakolhatok el...

Lehetőségekhez mérten fárasztva is lesz, de még olyan pici...

2010. okt. 13. 14:56
 9/14 anonim ***** válasza:
most mér lettem leőpontozzal?
2010. okt. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Bocsánat, én nem pontozok. Se le, se fel. Nem szoktam ilyennel foglalkozni.

Minden válasz hasznos a maga nemében, ezúton köszönöm is őket.

2010. okt. 13. 15:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!